Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот balsam » 29 Яну 2016, 10:53

Pipilota написа:
miron написа:Кажете ми как варите боб за час и половина, ей тва не ми се получава, винаги като си сложа боб и ми отнема целия ден да го сготвя, а като ми кажат "готвя го за 2 часа" и ми се струва, че виждам корабчета в очите им.. :evil:

O, спокойно, не си единствен. Кисна си боба поне по 10 часа и пак не ми се получава толкова бързо, не знам аз ли не купувам хубав боб, очакванията ли са ми нереалистични, но минимума ми за готвене е 3 часа. :mrgreen: Знам, че ако му се сложи сода увира по-бързо, но пък не е същото като да го оставиш сам да се свари.


В тенджера под налягане ми става за 1ч и половина някъде :smile:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот iwoni » 03 Фев 2016, 09:35

Може ли някой да ме насочи как се правят целувки, не мога да ги догодя и това е! Явно има някакъв трик, който не знам.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот kauda » 03 Фев 2016, 11:34

iwoni написа:Може ли някой да ме насочи как се правят целувки, не мога да ги догодя и това е! Явно има някакъв трик, който не знам.

В купа, в която няма абсолютно никаква мазнина и да е напълно сух, както и бъркалките на миксера. :) трябва да я изтъркаш даже предварително с лимон, за да се махне всяко омазняване. Яйцата е добре да са на стайна температура. и така.. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот penelopa » 04 Фев 2016, 17:26

kauda написа:
iwoni написа:Може ли някой да ме насочи как се правят целувки, не мога да ги догодя и това е! Явно има някакъв трик, който не знам.

В купа, в която няма абсолютно никаква мазнина и да е напълно сух, както и бъркалките на миксера. :) трябва да я изтъркаш даже предварително с лимон, за да се махне всяко омазняване. Яйцата е добре да са на стайна температура. и така.. :)


Виж защо не ми се получавали и на мен! Аз мислех, че трябва да има мазнинка :grin:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот svetlozara » 04 Фев 2016, 17:55

оххх и аз си мислих, че н е ечак толкова фатално, ако има малко мазнина, ако купата не е идеална, но точно за целувките е много фатално и най-важното е, че трябва да стоят заедно, когато се обърне купата да не падат, е те тва как се постига?! :mrgreen:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот Paladin » 11 Юли 2017, 08:36

Майка ми ги правеше целувките като ги бъркаше върху топла вода и стават много добре. Това е любим десерт, като се прибера и винаги ми прави целувки. :mrgreen:
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Re: Полезни съвети за начинаещите в кухнята!

Мнениеот kauda » 11 Юли 2017, 11:18

Paladin написа:Майка ми ги правеше целувките като ги бъркаше върху топла вода и стават много добре. Това е любим десерт, като се прибера и винаги ми прави целувки. :mrgreen:

И аз съм го чувала, но не вярвах, че работи, но явно има ефект, задължително ще го пробвам.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Предишна

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта