Какво здравословно обичате да ядете?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот MerryPop » 13 Окт 2015, 12:52

Anka написа:
MerryPop написа:
rabotnata pchela написа:Звучи много вкусно, аз още не съм се научила да ям разнообразни салати. Но си падам по китайски миксове с разни странни истории вътре, всичко сготвено само с малко соев сос, оцет балсамико, разбира се сусам и това е. :) После си хапвам с огромна зелена салата. :)

Ако ги броим замразените и запържени храмни за здравословни... да, на мен също ми е от любимите, въпреки че както добре знаем Джейми Оливър готви здравословно, но пък всичко за се запържва при него! :lol: :lol: :lol: :lol:

Да имам чувството, че той изобщо не използва фурна, аса мо пържи, но всичко изглежда супер балансирано и вкусно, но и там разликата е, че има огромно количество пресни зеленчуци, които при нас трудно можем да намерим.

Не е точно така, няма право да ти сервира салата с леко пръжнато месо, като ще е гарага да е рошева... или едното, или другото!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот веселказасмяна » 13 Окт 2015, 13:33

MerryPop написа:
Anka написа:Да имам чувството, че той изобщо не използва фурна, аса мо пържи, но всичко изглежда супер балансирано и вкусно, но и там разликата е, че има огромно количество пресни зеленчуци, които при нас трудно можем да намерим.

Не е точно така, няма право да ти сервира салата с леко пръжнато месо, като ще е гарага да е рошева... или едното, или другото!
Скоро гледах едно от здравословните му менюта за 15 мин. и тези броколи направо ги разсипа, вари ги, после ги запича, през това време "пече" на тиган едно месо в мъъъничко мазнина :lol: :lol: Но няма да се лъжем, че изглеждаше превъзходно!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Lilly_milly » 14 Окт 2015, 12:12

Предпочитам пресните зеленчуци на салатка овкусени с лимонче и зехтин, нищо претенциозно и твърде екзотично, апък си става много бързо и засища предостатъчно!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Yunona » 14 Окт 2015, 23:45

Така, както е поставен въпросът, е много трудно да се даде смислен и добър отговор. Много зависи от предпочитанието към определени продукти, начини на обработка, любими вкусове...
Всеки продукт може да бъде приготвен здравословно и вкусно.
Ако посочите любими продукти, по-лесно ще получите съвети и идеи.
Иначе клишетата са ясни - много зеленчуци, плодове, сухо месо, риба... Да, но какво точно? Дайте жокер :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот JohnLocke » 15 Окт 2015, 09:32

Yunona написа:Така, както е поставен въпросът, е много трудно да се даде смислен и добър отговор. Много зависи от предпочитанието към определени продукти, начини на обработка, любими вкусове...
Всеки продукт може да бъде приготвен здравословно и вкусно.
Ако посочите любими продукти, по-лесно ще получите съвети и идеи.
Иначе клишетата са ясни - много зеленчуци, плодове, сухо месо, риба... Да, но какво точно? Дайте жокер :)

Ама човек, който никога не е опитвал здравословна салата или друго ястие как да знае какво обича и дали ще му хареса, все едно да ме питат дали обичам месо от малаче, е, как да знам :lol: :lol:
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Окт 2015, 10:32

Да, и на мен ми е трудно, сега на стари години се уча да хапвам по-здравословно и познанията са ми супер ограничени, затова е хубаво да научим един от друг :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот dinkog » 15 Окт 2015, 11:56

Научете се да комбинирате зеленчуци с някакви зърнени и бобови култури и ще бъдете здрави и заситени винаги :) На мен ми е любима зелена салата с маслини, семена и червен боб :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Локумът » 15 Окт 2015, 12:27

Lilly_milly написа:Предпочитам пресните зеленчуци на салатка овкусени с лимонче и зехтин, нищо претенциозно и твърде екзотично, апък си става много бързо и засища предостатъчно!

Не е лошо, но не става за ядене, така де, ако покрай това има поне парче месо повече ще го бива. ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот sofi_black » 15 Окт 2015, 12:39

А с какво друго комбинирате червеният боб, когато го слагате в салати, освен със зелена такава? :roll:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот mihaella » 15 Окт 2015, 14:35

Lilly_milly написа:Предпочитам пресните зеленчуци на салатка овкусени с лимонче и зехтин, нищо претенциозно и твърде екзотично, апък си става много бързо и засища предостатъчно!

По същият начин овкусени и на скара за съвсем кратко стават перфектни :idea:
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron