Какво здравословно обичате да ядете?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот ivan.stoqnov » 19 Юли 2018, 17:38

Здавословно май чям само плодове и зеленчуц, но колко са здраословни никой не знае. Тия ми ти там елди , кинои и разни такива дето сега станаха много модерни напоследък ми се стуват много подозрителни. Баба ми на 90 години умря здрава и права и без да яде такива измислени храни, а само наши си български. Не знам сега какво е туй някаква мания ли... Вънете се към корените си и ще бъдете много по-здрави и тялом и духом.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Malina » 21 Авг 2018, 10:21

ivan.stoqnov написа:Здавословно май чям само плодове и зеленчуц, но колко са здраословни никой не знае. Тия ми ти там елди , кинои и разни такива дето сега станаха много модерни напоследък ми се стуват много подозрителни. Баба ми на 90 години умря здрава и права и без да яде такива измислени храни, а само наши си български. Не знам сега какво е туй някаква мания ли... Вънете се към корените си и ще бъдете много по-здрави и тялом и духом.

Баба ти може и на 190 години да е умряла жената, но не е жияла по начина, по който ти. Да не говорим, че няма нищо лошо в глобализацията и хапванаето на по-различна храна, надали някой яде ежедневно киноа, по-скоро това са допълнителни вкусове. А баба ти най-вероятно не е живяла в този стрес, в който живеем ние, не е яла храната, която ядем ние, а е отглеждала сама продукцията си, не е използвала химии и т.н. Просто няма как вече да доживеем годините на баба ти и вярвай, виновна няма да е киноата.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Frac » 22 Авг 2018, 17:21

Pipilota написа:
Frac написа:Напоследък не мога да ям здравословно, някак не мога да устоя. Ми то само като сготвя на мъжете вкъщи и от вид и мирис и ми се дояжда. Ако съм сама, се справям по-добре-салатки, постни ястия,...

Здравословно е да избягваш поне пакетираните храни, не е нужно човек само да пасе, за да се храни здравословно.

Не съм съгласна. "Поне" пакетираните храни не могат да направят едно хранене здравословно. То мога да се лиша от чипсове и подобни, но да си ям всеки ден пици... На това кое му е здравословното?
А и не споменавала, че трябва да се "пасе".
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот dinkog » 23 Авг 2018, 11:49

По-широк кръгозор трябва, а не конкретизиране в определени думи. А здравословното хранене може да се случи, винаги, само да има желание човек.
Вземаш от вечерята, която си приготвила предишния дне за обяд в чантата и си готова. Имаш си пълноценен обяд.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Алиса_В » 02 Ное 2018, 12:38

Обожавам оризовки, авокадо, котидж сирене, плодове и риба.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот IvanovA_Stef » 02 Ное 2018, 13:25

Аз пък мога ежедневно да ям яйца и салата :mrgreen: Жалко че човек не може да живее само на това. Ама и колко вредни храни ям, чак ме е срам...
Ааа, обичам и сурови ядки, всякакви :grin:
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Милинка » 02 Ное 2018, 16:46

Аз нещо не мога да се включа в здравословното хранене. Ми то на крак и на бързо-все сандвичи, пици и дюнери се яде. Е, ако съм вкъщи, ям салати, но по принцип деня ми преминава в университета.
НО, много обичам ядки :grin:
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Съни » 22 Ное 2018, 10:42

Не съм много по здравословното хранене, но обичам много спанак, например! И плодове обичам.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Lana » 04 Дек 2018, 15:16

Много обичам лимони, нахут и рукола. Тези неща мога всеки ден да ги ям.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Good girl » 14 Яну 2019, 16:51

Много обичам салати и яйца. :smile:
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Предишна

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта