Какво здравословно обичате да ядете?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Kaya » 15 Окт 2015, 15:05

sofi_black написа:А с какво друго комбинирате червеният боб, когато го слагате в салати, освен със зелена такава? :roll:

Аз слагам царевица, грах, подобни му подхождат ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Rali_hr » 15 Окт 2015, 15:19

От здравословните неща много обичам различните здравословно бонбони, които се парвят ;) Разбира се с много ядки и кокос :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Yunona » 15 Окт 2015, 16:47

sofi_black написа:А с какво друго комбинирате червеният боб, когато го слагате в салати, освен със зелена такава? :roll:


Червеният боб е почти задължителна съставка на всяка мексиканска салата :) Комбинация в мексикански стил - червен боб (може и малко бял за цвят и разкош), царевица, авокадо, тънко нарязана червена чушка, домат, червен лук, магданоз. Дресинг - сол, лимон и зехтин.
Червен боб с киноа, грилован патладжан, печена червена чушка, зелени подправки по желание - перфектна протеинова бомба!
Червен боб, краставица, домат, лук, магданоз, маслинки и лек млечен дресинг.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Loreyn » 15 Окт 2015, 17:07

Yunona написа:
sofi_black написа:А с какво друго комбинирате червеният боб, когато го слагате в салати, освен със зелена такава? :roll:


Червеният боб е почти задължителна съставка на всяка мексиканска салата :) Комбинация в мексикански стил - червен боб (може и малко бял за цвят и разкош), царевица, авокадо, тънко нарязана червена чушка, домат, червен лук, магданоз. Дресинг - сол, лимон и зехтин.
Червен боб с киноа, грилован патладжан, печена червена чушка, зелени подправки по желание - перфектна протеинова бомба!
Червен боб, краставица, домат, лук, магданоз, маслинки и лек млечен дресинг.

Олелеее... как ми възбуди апетита, а и вече зная какво ще вечерям, обичам постовете ти, Yunona :!:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Slavena » 16 Окт 2015, 09:11

Не вярвам много в здравословното хранене аз, но си падам по месото и ям най-често пилешко и любимо ми е със сусам и картофена салата. :D
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот maminka » 16 Окт 2015, 13:15

Slavena написа:Не вярвам много в здравословното хранене аз, но си падам по месото и ям най-често пилешко и любимо ми е със сусам и картофена салата. :D

Е, то си е класика или пиленце с картофки... което и почти не е вредно :D
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Bambaa » 16 Окт 2015, 16:17

Имам един карфиол вкъщи, който се чудя какво да направя, ще ми се да е на саладка, но с какво мислите, че ще си подхожда? :roll: Сега като прочетох в друга тема за яйчен сос, то мисля така да направя, но кажете си пак мнението!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Monika_Spasova » 16 Окт 2015, 16:40

maminka написа:
Slavena написа:Не вярвам много в здравословното хранене аз, но си падам по месото и ям най-често пилешко и любимо ми е със сусам и картофена салата. :D

Е, то си е класика или пиленце с картофки... което и почти не е вредно :D

дам! То почти не е вредно хаха :) И полето почти не еикартофите почти не са, а в комбинация - изобщо!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот viking » 16 Окт 2015, 16:50

Monika_Spasova написа:
maminka написа:
Slavena написа:Не вярвам много в здравословното хранене аз, но си падам по месото и ям най-често пилешко и любимо ми е със сусам и картофена салата. :D

Е, то си е класика или пиленце с картофки... което и почти не е вредно :D

дам! То почти не е вредно хаха :) И полето почти не еикартофите почти не са, а в комбинация - изобщо!

Е, че може и поотделно да се хапват, ама на едно... особено за вечеря... :|
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Yunona » 18 Окт 2015, 22:13

Bambaa написа:Имам един карфиол вкъщи, който се чудя какво да направя, ще ми се да е на саладка, но с какво мислите, че ще си подхожда? :roll: Сега като прочетох в друга тема за яйчен сос, то мисля така да направя, но кажете си пак мнението!


Зависи как обичаш да хапваш карфиола :)
След като държиш на салатка, споделям моята любима рецепта: карфиолът се реже на малки "розички", напръсква се със зехтин или твоята любима мазнина, ръсваш малко черен пипер и сол. Разстилаш върху тава, постлана с хартия за печене, и печеш в предварително загрята фурна на 180 градуса с вентилатор (200 без) за 20-30 минути. Аз го обичам хрупкав, затова пека кратко.
Оттук нататък използваш карфиола в салати по избор, ето двете ми любими решения:
- С едро настъргани моркови, тънко нарязани червени чушки и малко целина. Дресинг с лимон, зехтин и сол. Нека престои няколко часа или направо цяла нощ/ден.
- Със спанак, леко задушен лук (или леко запечен - просто го добавяш към карфиола за последните 10-15 минути), стафиди, меден дресинг - това е екзотична и много приятна на вкус салатка :)
Бон апети :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта