Какво здравословно обичате да ядете?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Mon_ton » 19 Окт 2015, 13:08

Не се ли ползва карфиола суров, аз така го ям, не му правя никакви термични обработки. Но иначе обичам да го хапвам печен на грил само, с магданоз и зехтин, става много вкусно. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Yarost » 22 Окт 2015, 17:04

салата от спанак със сирене и домати. доста вкусно.:)
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Yunona » 22 Окт 2015, 20:48

Mon_ton написа:Не се ли ползва карфиола суров, аз така го ям, не му правя никакви термични обработки. Но иначе обичам да го хапвам печен на грил само, с магданоз и зехтин, става много вкусно. :)


И суров е вкусен, и маринован, и леко запечен - също :)
Сега се заемам да приготвя за утре за офиса и училище много интересна салата, чиято рецепта прочетох в последния брой на списание "Джой". Състои се от сварен и след това запечен на фурна с подправки нахут, настърган на едро суров карфиол (да изглежда като кус-кус), тънко нарязани червени камби, праскова (която заменям с круша), магданоз, мента и фета сирене. Има и интересен чесново-меден дресинг. Ммм... :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот penny » 23 Окт 2015, 11:28

Yunona написа:
Mon_ton написа:Не се ли ползва карфиола суров, аз така го ям, не му правя никакви термични обработки. Но иначе обичам да го хапвам печен на грил само, с магданоз и зехтин, става много вкусно. :)


И суров е вкусен, и маринован, и леко запечен - също :)
Сега се заемам да приготвя за утре за офиса и училище много интересна салата, чиято рецепта прочетох в последния брой на списание "Джой". Състои се от сварен и след това запечен на фурна с подправки нахут, настърган на едро суров карфиол (да изглежда като кус-кус), тънко нарязани червени камби, праскова (която заменям с круша), магданоз, мента и фета сирене. Има и интересен чесново-меден дресинг. Ммм... :)

Мисля, че доста по-вкусен ще е карфиолът ако се раздели на малки розички, иначе този чесново-меден дресинг силно ме заинтригува, ти правила ли си такъв иии.... как е?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот nadqta » 23 Окт 2015, 12:44

penny написа:
Yunona написа:
И суров е вкусен, и маринован, и леко запечен - също :)
Сега се заемам да приготвя за утре за офиса и училище много интересна салата, чиято рецепта прочетох в последния брой на списание "Джой". Състои се от сварен и след това запечен на фурна с подправки нахут, настърган на едро суров карфиол (да изглежда като кус-кус), тънко нарязани червени камби, праскова (която заменям с круша), магданоз, мента и фета сирене. Има и интересен чесново-меден дресинг. Ммм... :)

Мисля, че доста по-вкусен ще е карфиолът ако се раздели на малки розички, иначе този чесново-меден дресинг силно ме заинтригува, ти правила ли си такъв иии.... как е?

Еха, това звучи брилиантно, но нахутът трябва да е предварително сварен, нали или от консерва, ама като се изпече няма ли да стане на камъчета? :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Yunona » 23 Окт 2015, 13:52

nadqta написа:
penny написа:
Yunona написа:
И суров е вкусен, и маринован, и леко запечен - също :)
Сега се заемам да приготвя за утре за офиса и училище много интересна салата, чиято рецепта прочетох в последния брой на списание "Джой". Състои се от сварен и след това запечен на фурна с подправки нахут, настърган на едро суров карфиол (да изглежда като кус-кус), тънко нарязани червени камби, праскова (която заменям с круша), магданоз, мента и фета сирене. Има и интересен чесново-меден дресинг. Ммм... :)

Мисля, че доста по-вкусен ще е карфиолът ако се раздели на малки розички, иначе този чесново-меден дресинг силно ме заинтригува, ти правила ли си такъв иии.... как е?

Еха, това звучи брилиантно, но нахутът трябва да е предварително сварен, нали или от консерва, ама като се изпече няма ли да стане на камъчета? :roll:


Дааа, разбира се, че нахутът е сварен - даже съм го писала :)
Що се отнася до настъргването - беше изненадващо и за мен, но се получи превъзходно. Иначе винаги, когато съм слагала суров карфиол в салата, съм го разделяла на малки розички. Така обаче е необходимо доста време, за да поемат от дресинга (няколко часа или направо цяла нощ). С настъргването на едро беше достатъчен и половин час.
Дресингът също е разкошен - сокът от един лимон, 4 супени лъжици зехтин, 1 супена лъжица мед и 2-3 скилидки пресован чесън. Аз обаче спестих чесъна този път, защото имам важна среща средобед в офиса и не исках да ухая. И без него обаче салатата беше фантастична. Определено влиза в групата на любимите рецепти за носене на работа.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот puhcheto » 23 Окт 2015, 14:41

То всичко хубаво, но тази праскова или круша, какъвто и да е било сладък плод, смятам ще развали всичко... мисля, че меденият дресинг е достатъчен, а и на такова количество лимон и мед, тези скилидки не идват ли в повече... въпреки че пак зависи от големината им :roll:
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Окт 2015, 15:17

puhcheto написа:То всичко хубаво, но тази праскова или круша, какъвто и да е било сладък плод, смятам ще развали всичко... мисля, че меденият дресинг е достатъчен, а и на такова количество лимон и мед, тези скилидки не идват ли в повече... въпреки че пак зависи от големината им :roll:

Що ще развали, въпрос на вкус! :) няма нищо лошо да се комбинират така :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Yunona » 23 Окт 2015, 18:50

puhcheto написа:То всичко хубаво, но тази праскова или круша, какъвто и да е било сладък плод, смятам ще развали всичко... мисля, че меденият дресинг е достатъчен, а и на такова количество лимон и мед, тези скилидки не идват ли в повече... въпреки че пак зависи от големината им :roll:


Ами нищо не развали, даже напротив!!
Обичам да експериментирам с храна, обичам също изненадващите комбинации :) Хрупкавият, напоен с дресинг карфиол, мекичките, но с хрупкава пикантна коричка зърна нахут, свежата камба и сладката, нежна круша се сляха в екзотична "фюжън" композиция, подкрепена от нежния магданоз и свежарската мента. Чесънът никак не е много, защото медът притъпява част от аромата му. Получи се наистина хармонична композиция, истинска симфония :)
И все пак - всичко е въпрос на вкус и навици. Аз обичам по-екстравагантните неща и експериментите, ако Вие не обичате - значи просто не е Вашето нещо.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Окт 2015, 08:55

Така е, храната е толкова разнообразна, дали ще е здравословна - сурова, или сготвена с любими неща, изборът е огромен и винаги може да ѝ се помогне да има нещо полезно в себе си, като комбинация или друго. :) На мен ми хареса идеята, обичам да разнообразявам и да експериментирам с яденето. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта