Какво здравословно обичате да ядете?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот kauda » 28 Дек 2016, 16:13

Моята ежедневна храна е здравословна, не докосвам бял хляб, мерилото са ми 2 вита филии на обед, ако не ям месо или ориз. През другото време не ям хляб, млечни и месо не смесвам, много много рядко го правя, сирене почти не приспъства на масата ми, кисело мляко също не ям, освен в таратор и то изключително рядко.
Нямам любими неща, защото все ям неща, които са ми вкусни и ги обожавам във всяка една форма.
Много обичам салатите, много обичам нахута, различни манджи с него, обичам и червения боб в салати, харесвам и яйца, омлет с чушки и лук също обожавам.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Дек 2016, 16:47

kauda написа:Моята ежедневна храна е здравословна, не докосвам бял хляб, мерилото са ми 2 вита филии на обед, ако не ям месо или ориз. През другото време не ям хляб, млечни и месо не смесвам, много много рядко го правя, сирене почти не приспъства на масата ми, кисело мляко също не ям, освен в таратор и то изключително рядко.
Нямам любими неща, защото все ям неща, които са ми вкусни и ги обожавам във всяка една форма.
Много обичам салатите, много обичам нахута, различни манджи с него, обичам и червения боб в салати, харесвам и яйца, омлет с чушки и лук също обожавам.

При мен положението е подобно, но много обичам да ям и разни месца и затова и от тях си права, но пък от хляба много трудно мога да се откажа. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот dessiblond » 29 Дек 2016, 17:52

Ние вкъщи обичаме месото, но гледам два, три пъти най-много да ядем, като говоря за пилешко или свинско в манджа, а не за готово от магазина като салами и подобни. Салата всяка вечер се яде, когато се съберем всички. Стремя се да има и супа, и основно. Често готвя зеленчуци на фурна, боб, леща, оризът не го тачим много.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13


Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Яну 2017, 15:05

dessiblond написа:Ние вкъщи обичаме месото, но гледам два, три пъти най-много да ядем, като говоря за пилешко или свинско в манджа, а не за готово от магазина като салами и подобни. Салата всяка вечер се яде, когато се съберем всички. Стремя се да има и супа, и основно. Често готвя зеленчуци на фурна, боб, леща, оризът не го тачим много.

хапватеа вечер у вас салата, супа и основно? Браво на вас и на ентусиазма ти!
у нас здравословно ядем от дъжд на вятър и когато аз се ядосам. Никога не съм харесвала идеята с три степенните менюта и тъпченето, което у вас явно е практика. :) Всеки си слага в чинийката основното и салатата и си яде толкова, колкото си е сложил, не допълвам чинии, не сипвам допълнително, не правя супа и десерт, щото трябва. :D Яде се едно :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот vanessa_ » 19 Яну 2017, 16:19

Аз харесвам здравословните рецепти и имам немалко любими, много обичам сурови тиквички с мед и копър, обичам да ям задушени зеленчуци с риба на пара. Друго любимо са ми здравословните бонбони, които се правят с ядки и фурми и други такива вкусотийки!
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот fawla » 20 Яну 2017, 15:08

От здравословните неща, харесвам най-много суровите бонбони, с ядки, мед фурми, кокосови стърготини и т.н. :) изключително вкусно!
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот m.vulev » 23 Яну 2017, 15:10

Лятото много често си пълня сурова чушка със сирене и така я ям. За вечеря мога да ям само това безе нищо друго. И сега зимата продават чушки, но не са ми сладки, не ги ям.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Lili_pili » 24 Яну 2017, 10:43

Не си падам много по здравословната храна, не ми е вкусна, но на сила се карам да ям.. ден я имам 10 - не.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот gabinka_80 » 19 Май 2017, 13:33

Харесват ми различните десерти, но и те не са никак калорични. Всъщност, някои приемат за здравословни и нашите традиционни яхнии и супи, за други, здравословно е нещо засукано с различни масла, ядки, сушени плодове и супер храни.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта