Какво здравословно обичате да ядете?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Jully » 09 Окт 2015, 14:52

Темата за здравословното хранене все повече ме вълнува, но информацията, която имам не ми е така лесно смелена и поднесена, а и голяма част от нещата за които чувам или чета са трудни за намиране в малкия град. Затова се надявам, че вие може да ми кажете какви здравословни неща обичате да си хапвате. :)
Eто това изглежда наистина божествено:
healthy-eating-weight-loss.jpg
healthy-eating-weight-loss.jpg (49.07 KiB) Прегледано 2474 пъти

Но дори не знам дали би ни се харесало на вкуса. :) затова от вас очаквам да ми кажете вие какво обичате и аз обещавам да пробвам всичко. :mrgreen:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Lisica » 09 Окт 2015, 15:21

Изглежда вкусно наистина тази салата на снимката. А моето любимо здравословно хапване са яйчени рула със спанак, пристрастена съм! Обещавам да приложа снимка и рецепта след няколко дни :) Не знам всъщност дали влиза в графа супер здравословно, но не мисля, че вреди комбинацията.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот donni » 09 Окт 2015, 15:38

Това е прекрасен вариант, с който можеш да заместиш едно хранене, да се заситиш изцяло и да спестиш доста време, аз само бих прибавила кълнове... а сега ти споделям любимата ми здравословна и ужасно засищаща салата:
Слагаш за около 20 мин в 2 чаши подсолена вряла вода 1 чаша киноа и вариш на тих огън, докато не се абсорбира цялата течност. Реже се 1 манго, 1 авокадо с 1 краставица. В голяма купа се разбъркват със зехтин, чесън - 1 скилидка и лимонов сок, добавя се киноата, заедно с 1/2 чаша нарязана мента, толкова магданоз, както и сол и черен пипер, колкото ти се услади :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Окт 2015, 16:04

donni написа:Това е прекрасен вариант, с който можеш да заместиш едно хранене, да се заситиш изцяло и да спестиш доста време, аз само бих прибавила кълнове... а сега ти споделям любимата ми здравословна и ужасно засищаща салата:
Слагаш за около 20 мин в 2 чаши подсолена вряла вода 1 чаша киноа и вариш на тих огън, докато не се абсорбира цялата течност. Реже се 1 манго, 1 авокадо с 1 краставица. В голяма купа се разбъркват със зехтин, чесън - 1 скилидка и лимонов сок, добавя се киноата, заедно с 1/2 чаша нарязана мента, толкова магданоз, както и сол и черен пипер, колкото ти се услади :idea:

Дозата за колко човека е? Знам, че киноата набъбва доста.. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот fawla » 09 Окт 2015, 17:05

Тази салата ми изглежда невероятно и да си призная, мисля да япробвам. Не съм яла досега авокадо в някакво ястие, само съм опитвала с банан. :) Надявам се в салатата да е добре, защото знам, че е адски полезно. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Fancy » 12 Окт 2015, 09:09

Снощи правих една салата, която прекрасно пасва на темата и отговаря изцяло на сезона. Настъргах една малка тиква-цигулка, 2 голеееми моркова, 2 кисели зелени ябълки, разбърках със сока от 2 лимона, орехови ядки, слънчогледови и тиквени семки, зехтин, сол на вкус, мисля, че ще отива и кориандър, но нямах в онзи момент, затова не сложих. Отделно направих дресинг, от кисело мляко, синьо и бяло саламурено сиренце, с малко извара за гъстота и заквасена сметана, може да се добави и чаена лъжичка хубава горчица! :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот donni » 12 Окт 2015, 15:32

Monika_Spasova написа:
donni написа:Това е прекрасен вариант, с който можеш да заместиш едно хранене, да се заситиш изцяло и да спестиш доста време, аз само бих прибавила кълнове... а сега ти споделям любимата ми здравословна и ужасно засищаща салата:
Слагаш за около 20 мин в 2 чаши подсолена вряла вода 1 чаша киноа и вариш на тих огън, докато не се абсорбира цялата течност. Реже се 1 манго, 1 авокадо с 1 краставица. В голяма купа се разбъркват със зехтин, чесън - 1 скилидка и лимонов сок, добавя се киноата, заедно с 1/2 чаша нарязана мента, толкова магданоз, както и сол и черен пипер, колкото ти се услади :idea:

Дозата за колко човека е? Знам, че киноата набъбва доста.. :roll:

Много зависи от това колко си хапваш по принцип, ние с мъжа ми я изяждаме наведнъж една такава салатка :idea: ;)
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Окт 2015, 09:49

Звучи много вкусно, аз още не съм се научила да ям разнообразни салати. Но си падам по китайски миксове с разни странни истории вътре, всичко сготвено само с малко соев сос, оцет балсамико, разбира се сусам и това е. :) После си хапвам с огромна зелена салата. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот MerryPop » 13 Окт 2015, 11:17

rabotnata pchela написа:Звучи много вкусно, аз още не съм се научила да ям разнообразни салати. Но си падам по китайски миксове с разни странни истории вътре, всичко сготвено само с малко соев сос, оцет балсамико, разбира се сусам и това е. :) После си хапвам с огромна зелена салата. :)

Ако ги броим замразените и запържени храмни за здравословни... да, на мен също ми е от любимите, въпреки че както добре знаем Джейми Оливър готви здравословно, но пък всичко за се запържва при него! :lol: :lol: :lol: :lol:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какво здравословно обичате да ядете?

Мнениеот Anka » 13 Окт 2015, 11:54

MerryPop написа:
rabotnata pchela написа:Звучи много вкусно, аз още не съм се научила да ям разнообразни салати. Но си падам по китайски миксове с разни странни истории вътре, всичко сготвено само с малко соев сос, оцет балсамико, разбира се сусам и това е. :) После си хапвам с огромна зелена салата. :)

Ако ги броим замразените и запържени храмни за здравословни... да, на мен също ми е от любимите, въпреки че както добре знаем Джейми Оливър готви здравословно, но пък всичко за се запържва при него! :lol: :lol: :lol: :lol:

Да имам чувството, че той изобщо не използва фурна, аса мо пържи, но всичко изглежда супер балансирано и вкусно, но и там разликата е, че има огромно количество пресни зеленчуци, които при нас трудно можем да намерим.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта