Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Май 2017, 12:03

Когато му дойде времето, децата си го показват. Но към 11-12 години вече е крайно време разговора, децата се учат и гледат едно от друго и се показват тея неща.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Мнениеот Malina » 07 Май 2017, 13:27

От самото им раждне, като почнат дапитат нещо, ние трябва да им говорим, а не да ги лъжем, това е правилното и разумно решение и така се прави. Има деца на по 7-8 години,които знаят вече какво е гей, лезбийка ,травестит.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Мнениеот Lisica » 09 Май 2017, 13:40

Не трябва да се пренебрегват тези разговори, защото много стават неподготвени. Родителите вярват, че като не говорят за това нещо, то децата им ще странят, но точно тези деца почват да правят много рано секс и да се сблъскват с проблем, като бременността, което е най-големия ужас за всеки тийнейджър. Има много които раждат още в училище..
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Юни 2017, 10:09

Почнат ли да питат, трябва да се говори. Не разбирам как може някои родители да не отговарят на такива въпроси и така подсъзнателно действат на децата си и те знаят, че това е срамно и не бива да се пита за него. След това на 15 ви казват, че ще ставате баба! :roll: Да, малко е неловко, но не е срамно да кажеш какво е секс как се случва и че така се раждат децата.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Мнениеот Малката » 31 Окт 2018, 10:41

Когато детето прояви интерес. На мен ще ми е тъпо нашите да подхванат темата, ако аз не съм им показала, че искам да науча нещо.
И предпочитам да не е под формата на лекция, че ще се чувствам неудобно.
Малката
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:14

Re: Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Мнениеот Клер » 07 Яну 2019, 15:00

Аз съм на принципа, че трябва да се отговаря директно на децата. Без измишльотини. Е, може и да е без големи детайли, но все пак да му се казва истината. Зададе ли ни се въпрос, трябва да отговорим. Така смятам, че е най-безопасно и лесно.
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Re: Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Мнениеот Stefany_Nik » 01 Апр 2019, 10:14

Когато детето прояви желание, без да му се говори назидателно. Трябва да е като приятелски разговор. Иначе нищо няма да разбере и ще му е скучно.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Re: Кога е добре да говорим с децата на тема секс?

Мнениеот Ая123 » 11 Апр 2019, 12:46

Аз помня, че много се срамувах да говоря за секс с майка ми. Научавах от тук от там разни неща. Смятам че най-добре е да се обсъждат нещата вкъщи. Определено без детайли и т.н., но поне основните неща.
А кога - когато детето пожелае. Важното е родителят да е готов да реагира навреме, тоест да разговаря.
Ая123
 
Мнения: 111
Регистриран на: 17 Дек 2018, 11:52

Предишна

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта