Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Pipilota » 08 Фев 2016, 17:38

balsam написа:И двете си излизат скъпо. За най-обикновените домати, краставици и чушки по колко плащаме, а какво остава за по-измислените като кълнове и тем подобни.

Плаюаме защото е зима, а и в крайна сметка, то е въпрос на желание да се храниш балансирано. Може би като пари е едно и също, едните ще дават повече за ядки и по-засукани зеленчуци, докато другите ще обръщат в месо.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Kaya » 08 Фев 2016, 17:43

И аз не мисля, че има голяма разлика, в единия случай даваш повече пари за зеленчуци, а в другия компенсираш от тях и наблягаш на месото. Все пак най-много пари се харчат за ядене, надали има голяма разлика, като се замисля.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Andrey » 09 Фев 2016, 11:12

Oще ли я нищим тая тема. :) Всичко е до начина на хранене, някои са по-гладни и ядат само месо с хляб, други предпочитат масата им да е отрупана с всичко, третите пък ядат само маруля, а четвъртите избират от био храни и еко градини. :) А и най-вече всеки се разполага според чергата си е казал народът. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот penelopa » 26 Фев 2016, 17:05

Andrey написа:Oще ли я нищим тая тема. :) Всичко е до начина на хранене, някои са по-гладни и ядат само месо с хляб, други предпочитат масата им да е отрупана с всичко, третите пък ядат само маруля, а четвъртите избират от био храни и еко градини. :) А и най-вече всеки се разполага според чергата си е казал народът. :)


Да бе, няма как да измислим средно положение! :mrgreen:
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Rali_hr » 15 Апр 2016, 13:01

То средно положение няма, всеки яде според това, което си купува, от едното яде повече, от другото по-малко. Като цяло за храна се харчат най-много пари както и да го погледнем, независимо дали са кюфтета или са тофута.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Апр 2016, 14:20

Както съм гладна, мога да кажа, че и двете ми се виждат много леснодостъпни и вкусни. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот iwoni » 18 Апр 2016, 14:10

Monika_Spasova написа:Както съм гладна, мога да кажа, че и двете ми се виждат много леснодостъпни и вкусни. :lol:


То когато човек е прегладнял има чувството, че и трева да яде, пак ще му е вкусно. Както казват, гладът е по-силен от тока, едва ли ще ти е до дилема месо ли ще ядеш или зеленчуци, важното е нещо да се сложи в корема :grin: .
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Mon_ton » 18 Апр 2016, 15:45

iwoni написа:
Monika_Spasova написа:Както съм гладна, мога да кажа, че и двете ми се виждат много леснодостъпни и вкусни. :lol:


То когато човек е прегладнял има чувството, че и трева да яде, пак ще му е вкусно. Както казват, гладът е по-силен от тока, едва ли ще ти е до дилема месо ли ще ядеш или зеленчуци, важното е нещо да се сложи в корема :grin: .

А, не е така. :) Все се отстояват принципи, особено при вегетарианците, защото те имат вътрешни убеждения, кое да ядат и кое не. Месоядните имат по-голям избор.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот pavleta » 21 Апр 2016, 14:11

Ако не ядеш някакви скъпи вегански продукти като киноа, елда и други, може би е по-евтино да си вегетарианец, но пък много се ограничаваш в избора.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Кое е по-евтино да си вегетарианец или месояден?

Мнениеот Elica » 21 Апр 2016, 14:57

pavleta написа:Ако не ядеш някакви скъпи вегански продукти като киноа, елда и други, може би е по-евтино да си вегетарианец, но пък много се ограничаваш в избора.

Те не са по-скъпи от килограм месо. :) Реално се получава едно и също, като цена.Няма как ад се направи съпоставка, освен ако някой, не е бил и от двата вида и не може да каже окончателно, като има предвид и промяната в цените към днешна дата. Изобщо сложно проучване си е. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта