Ще празнувате ли Хелоуин?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Какъв костюм подготвяте за Хелоуин?

Мнениеот lussy » 13 Окт 2014, 16:35

Имаме голям проблем с костюмите за Хелоуин. Миналата година едва скалъпих някакъв на Попай моряка, но тази година вече знам, че не стават така нещата и трябва да се измисли нещо по въпроса!

Де да беше такова мъниче, щях да го навра в какво ли не :D :D
detski-kostiumi.jpg
detski-kostiumi.jpg (52.15 KiB) Прегледано 793 пъти
ама като сме вече големи и капризни се чудя какво да измайсторя :?
Забелязах, че има костюми за Хелоуин под наем, но като зная, че няма да си струва, а и толкова отговорност, не ми се рискува въобще. Решена съм сама да направя костюм на детето, само малко идеи, ако ми подхвърлите - няма да се разсърдя! :roll:

Разбира се първо се допитах до него, но той ми цитира разни неща, които дори не съм чувала и нямам идея как изглеждат, а и предполагам са доста сложни, а аз съм просто любител - шивач :D Чакам с нетърпение, тъй като времето накъся съвсем!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какъв костюм подготвяте за Хелоуин?

Мнениеот sofi_black » 13 Окт 2014, 16:37

Смятам, че Хари Потър си остава легенда и децата го познават, а и го харесват, от твоя страна няма да се изисква много, като се замисля, така че може да опиташ. :?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Какъв костюм подготвяте за Хелоуин?

Мнениеот ivoblinc » 13 Окт 2014, 17:14

Много се ядосвам на тези костюми и на цялата идея като цяло за Хелоуин, хем не ги харесвам, хем няма как да отлъча детето си и да го питат защо е без костюм, а и той адски много иска да се облече, много е гадно :evil:
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Какъв костюм подготвяте за Хелоуин?

Мнениеот bakitta » 30 Окт 2014, 11:53

На тиква!! :) Понеже си приличаме!
bakitta
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2014, 11:27

Re: Какъв костюм подготвяте за Хелоуин?

Мнениеот luchia@marco » 30 Окт 2014, 13:09

bakitta написа:На тиква!! :) Понеже си приличаме!

Хахахаха... наистина? :D Как направихте костюма? :o
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Loreyn » 28 Ное 2014, 17:52

Понеже вчера беше Денят на благодарността, та се замислих колко хубав е всъщност този празник! :)

Вярно, че повечето го свързват единствено с отрупаната от вкусотии трапеза, но той е доста повече.
d]enia-na-blagodarnostta.jpg
d]enia-na-blagodarnostta.jpg (28.75 KiB) Прегледано 1583 пъти
Вярно за децата не е кой знае какво, не се обличат костюми, не се плашат хората едни-други, не е като Хелоуин и все пак, нали затова са възрастните!!!

Защо ни се струва да трудно да вземем хубавите неща от другите, не казвам, че и Хелоуин не е хубав празник, :idea: но има известен аналог в България, за разлика от Деня на благодарността! :idea:

Смятам, че е нормално хубавите празници да се заимстват и да се премешват обичаите на различните народи, но защо не заимствахме освен Хелоуин и Деня на благодарността? :roll: :roll:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот lussy » 28 Ное 2014, 17:57

Е, хората търсят ефектното, така че не се питай, то просто е ясно! Но според мен няма абсолютно никаква нужда от това заимстване на празници, то не е свързано по никакъв начин с нас и нашата история! :!:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2014, 10:27

Аз пък смятам, че по-скоро имаме подобни празници като денят на Благодарността, отколкото като Хелоуин, все пак в деня на Благодарността се събира цялото семейство и се яде, ние тези празници особено ги владеем :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Дек 2014, 15:50

Да не вдигаме пак вряза се Хелоуин предлагам :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз мисля, че дни като денят на Благодарността имаме доста, именни дни, та Коледа, та какво ли още не ние го свързваме с яденето на традиционна храна, което е и основното в деня на Благодарността - да се събереш със семейството на вечеря и да си благодарите, че сте заедно и т.н. Мисля че на Коледа при нас се случва точно това, явно обаче, че при американците не е така по традиция и те на Коледа не се събират на шумни вечери с родителите си :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какъв костюм подготвяте за Хелоуин?

Мнениеот silver933 » 15 Дек 2014, 12:32

То Хелоуин мина, но последно зомби бях, хаха :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта