Ще празнувате ли Хелоуин?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот Kremiliya » 20 Окт 2015, 11:54

Не празнувам такива глупости като хелоун и съм забранила и на дъщеря ми има достатъчно български празници, омръзна ми от това оамериканчване постоянно, което ни залива от всякъде!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Окт 2015, 12:04

Рали, изпреварила си ме с темата и аз мислих да пиша нещо за Хелоуин! :mrgreen:
Аз съм от тези, които винаги са ЗА купона и с радост празнувам и Хелоуин и други подобни празници , стига да ги има. Доставя ми удоволствие, а Хелоуин ми е любим. Всичкия страшен цвят, костюми и забавление са страхотни, един единствен празник, в който всички можем да участваме. Хареса ми израза за нашите музейни празници, колкото и да не ми се иска да го призная. Дори сравнението е нашите Кукери не е правилно, защото тях отново ги гелдаме отстрани и не участваме по никакъв начин в празника. Да красиви са, атрактивни са, н отолкова, като да гледаш филм - готин е, ама друго си е да си вътре. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот lini_leni » 20 Окт 2015, 12:05

Не ни стигат нашите празници, понеже само летните месеци няма такива, ами и чужди да празнуваме... не го разбирам, а и на какво да научим децата си, те нашите празници не могат да оправят и ги свързват единствено с езически обичаи и храна, ами сега и Хелоуин!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Окт 2015, 12:07

lini_leni написа:Не ни стигат нашите празници, понеже само летните месеци няма такива, ами и чужди да празнуваме... не го разбирам, а и на какво да научим децата си, те нашите празници не могат да оправят и ги свързват единствено с езически обичаи и храна, ами сега и Хелоуин!

С какво да ги връзват нашите празници? :) Няма с какво друго, тук обичай е какво да сготвим за празника и къде да се наядем. :) Такива са ни традициите, нямаме нито един атрактивен празник. Пък и човешкия мозък може да поема безкрайно време информация, тъй че колко да натежи едни Хелоуин? :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Окт 2015, 13:06

На мен ми е забавно на Хелоуин, всяка година ходим на парти или нещо такова. Наистина си прекарваме чудесно там и се забавляваме адски много. Харесва ми точно това, че всеки може да участва в празника, всеки може да се маскира и да се забавлява.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот qwerryyy » 20 Окт 2015, 14:29

Прекарвам си страхотно, не търся никакъв скрит замисъл, маскирам се, отивам на купон, забавлявам се и на следващия ден не го мисля, сякаш нищо не е било.:) Не го сравнявам с нищо Хелоуина. ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот Локумът » 20 Окт 2015, 15:40

На стари години няма да тръгна да го празнувам, но хлапетата се кефят и то много, в което няма нищо лошо, разбира се. ;) Идват разни маскирани дребосъци да искат бонбони, затова ние винаги сме заредени. Е кефят се децата, какво лошо може да има в това?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот Lollipop » 20 Окт 2015, 16:11

Не си падам по празника, но какво да се прави, забавление и се кефят децата. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот m.vulev » 20 Окт 2015, 16:31

Как да мразят хората нещо, с което не са запознати, не казвам, че съм запознат и че влагам смисъл в това, но при положение, че не сме възпитани в него, то е безсмислено да се маскираме точно в този ден, е не за всички, разбира се, на децата им е забавно ;)
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Защо мразим толкова Хелоуин?

Мнениеот Jully » 20 Окт 2015, 16:45

Е, за старите хора наистина е смешно, по-скоро до тийн годините на някакви партита, разбирам. ;) Но да тръгнем омаскирани цялото семейство е смешно. Децата иначе се кефят, да но моите не празнуват, изобщо съм твърдо против.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта