Ще празнувате ли Хелоуин?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Pipilota » 03 Ное 2015, 10:15

ивана написа:А не трябва ли да се мисли КАКВО се заимства ,от кого и защо ? Който много заимства -губи идентичността си , дори в глобалното село Земя /по-точно Запад/.Празнуваме ,когато има какво и защо .А на кого да сме благодарни ние ? На първите заселници на Балканите ? На Аспарух , руските войници и нашите герои , загинали , за да я има България ? На цар Борис Първи ? На Кирил и Методий /Климент Охридски ? ....Ние сме древна държава , нямаме нужда от заимстване , имаме си всичко , прогледнете ! То мода , мода , ама се прекалява .Имаме аналогичен празник с маскиране , но нееееее- не е модерен , а виж всичко западно е модерно .Циливилизация ! Ама нека да празнуват , да се знае кои са циливилизирани, нали ?:)

Не се сещам, кой е този празник, на който всеки може да се маскира и да се забавлява?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Kaya » 03 Ное 2015, 13:00

Мисля, че причината поради която не сме взели и Денят на благодарността е, че и без друго имаме достатъчно празници с ядене. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Krum » 06 Ное 2015, 11:59

Kaya написа:Мисля, че причината поради която не сме взели и Денят на благодарността е, че и без друго имаме достатъчно празници с ядене. :mrgreen:

Така е, а и ни е присъщо да не сме благодарни за нищо, но ако има ден за омразата то със сигурност ще го празнуваме. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот silver933 » 06 Ное 2015, 12:30

И аз си мисля, че причината,е, че доста се припокриват празниците.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот franky » 13 Ное 2015, 16:25

silver933 написа:И аз си мисля, че причината,е, че доста се припокриват празниците.

Така е, но като ще е едното, защо да не е и другото, а аз за такъв ден като този на благодарността, не съм сигурна, че се сещам за еквивалент
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Kaya » 13 Ное 2015, 16:59

franky написа:
silver933 написа:И аз си мисля, че причината,е, че доста се припокриват празниците.

Така е, но като ще е едното, защо да не е и другото, а аз за такъв ден като този на благодарността, не съм сигурна, че се сещам за еквивалент

Какво правят на денят на Благодарността? събират се и си благодарят, че ги има. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот silver933 » 16 Ное 2015, 12:12

Денят на благодарността е най-вече за да се благодари на природата и на Бога за добрата реколта. Ние това май го правим след като ожънем и седнем на масатаа да се почерпим, само че не му казваме специален ден. :lol: Или да речем когато заколим прасето. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Rali_hr » 16 Ное 2015, 12:20

silver933 написа:Денят на благодарността е най-вече за да се благодари на природата и на Бога за добрата реколта. Ние това май го правим след като ожънем и седнем на масатаа да се почерпим, само че не му казваме специален ден. :lol: Или да речем когато заколим прасето. ;)

не знаех, че точно за това е благодарността на Денят на Благодарността, но вече мие ясно. Имаш право, че и ние имаме достатъчно опции да си благодарим на плодородието.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Andrey » 16 Ное 2015, 13:52

Достатъчно причини имаме да спорим, че да взаимстваме още един празник. Те хората се изпоотрепаха да се сърдят, че хората имат съпричастност към Франция за случилото се преди дни, а вие говорите за още празници. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Защо заимствахме Хелоуин, но не и Денят на благодарността?

Мнениеот Pipilota » 23 Ное 2015, 18:12

Andrey написа:Достатъчно причини имаме да спорим, че да взаимстваме още един празник. Те хората се изпоотрепаха да се сърдят, че хората имат съпричастност към Франция за случилото се преди дни, а вие говорите за още празници. :lol:

Не говори за това, че ме хваща яд, не знам как може да живеем сред толкова много омраза! :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта