Ще празнувате ли Хелоуин?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 15:15

Забелязвам, че в последните години все повече хора празнуват Хелоуин. Какво е вашето мнение?
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 16:15

Този празни ми е толкова...Смешен :lol: Опаа, май трябваше да бъде страшен :mrgreen:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 20:10

На мен пък ми харесва страшно много, аз обичам партита с маски и често съм се маскирала. Но тиква не мисля да дълбая :lol:
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 22:32

Тиквата ми е любимата част от празника, ама печена с орехи и захар :D
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот qproin » 30 Окт 2011, 23:02

Ето малко любопитни факти за историята на тиквата:
Тиквеният фенер се нарича Светещият Джак. Кръстен е на ирландски пияница, който успял три пъти да надхитри дявола. След последната им уговорка да живее спокоен живот още десет години Джак внезапно починал. Тъй като бил грешник не можел да отиде в Рая, а заради сделката си с дявола не можел да отиде и в Ада. На прага, дяволът му дал въглен от Ада, който Джак поставил в издълбана ряпа, след това тръгнал да скита по света в очакване на Страшния Съд. Когато празникът се пренесъл в Америка, ряпата е заменена от тиквата Jack O'Lantern.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 23:21

А аз ще Ви дам рецептата за една печена тиква, ама малко по-така ;)

Продукти:
1 тиква /цигулка за предпочитане/, 1 л прясно мляко, 4 яйца, 1 ч.ч. захар, 1-2 ванилии, 1 ч.л. канела, орехи за поръсване.

Приготовление:
Обелете тиквата, нарежете я на ленти, след това на тънки плочици с размерите на кибритена кутийка. Овъргаляйте ги в брашно и ги подреди на кръгове, като започнете от стените на тавата. След това ги залейте със смес от 1 литър прясно мляко, 4 яйца, 1 чаена чаша захар, ванилия и канела. Можете да поръсите и с орехчета. И печете във фурната. Става невероятен тиквен сладкиш! А уникалното е при сервирането на парчтата - редуват се бели и оранжеви вертикални пластове.
Прикачени файлове
tikva3.JPG
tikva3.JPG (48.01 KiB) Прегледано 300 пъти
tikva2.JPG
tikva2.JPG (65.62 KiB) Прегледано 300 пъти
tikva1.JPG
tikva1.JPG (62.25 KiB) Прегледано 300 пъти
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот Genoveva » 30 Окт 2011, 23:28

Това за мен е пълна простотия, българи сме бе хора!!! Дали американците празнуват Баба Марта??? Я питай един американец каква е символиката на белия и червен конец, дали ще знае?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот valiart » 30 Окт 2011, 23:40

Genoveva написа:Това за мен е пълна простотия, българи сме бе хора!!! Дали американците празнуват Баба Марта??? Я питай един американец каква е символиката на белия и червен конец, дали ще знае?


И аз не го възприемам този Хелоуин както казах п-горе, но по повод на Баба Марта искам да Ви кажа, че чужденци, които са запознати с празника носят мартеници :!: Лично съм го виждала с очите си :D Разбира се, не в такава сила, но знае ли човек:) При нас този празник е и опция за бизнес. Преди няколо дни, чух по телевизията жена, която продава маскарадни костюми да казва, че покрай Хелоуин прави най-много пари за годината.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот qproin » 31 Окт 2011, 09:04

Не виждам нищо лошо в това да се празнува какъвто и да е празник. Едва ли някой ще се хвърли в безумни ритуали или пък ще се накара детето си да ходи по къщите да прави номера за лакомства. Просто някои млади хора се маскират и отиват на парти- и аз го намирам за забавно, и не мисля, че ни прави по-малко българи.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Ще празнувате ли Хелоуин?

Мнениеот YoLindi » 03 Окт 2013, 14:08

Няма защо да го правя, той не би трябвало да ни носи нищо този празник, понеже няма общо с нашата култура. Като се замисля, на българина, защо трябва да му носи нещо, дай му повод да празнува :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта