Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот arthurdent » 23 Окт 2015, 09:33

Страдам от силен страх от лекари и диагнози. Казват му хипохондрия, но аз го наричам "моя кошмар". При рутинен преглед от лекар вдигам кръвно, изпадам в депресия, буквално треперя, дори и да става въпрос за обикновена хрема. Заради това се самолекувам, което е проблем.
Имате ли идея как мога да лекувам това психическо заболяване /това излезе най-накрая/. Има ли лекарства, хранителни добавки, терапия за хипохондрия?
arthurdent
 
Мнения: 19
Регистриран на: 03 Авг 2013, 13:44

Re: Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот puhcheto » 23 Окт 2015, 14:53

Като безплатно начало, тук и тук има психолози, които могат те насочат и да ти кажат дали и как се лекува хипохондрията, не смятам, че е много страшно, просто лека пренастройка в главата и нищо от това няма да се случва :!:
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Окт 2015, 15:05

А лекарите какво казват по въпроса, има доста лекарства, които потискат тези чувства. А и наистина май среща с психолог няма да ти навреди! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот Bambaa » 25 Окт 2015, 18:45

rabotnata pchela написа:А лекарите какво казват по въпроса, има доста лекарства, които потискат тези чувства. А и наистина май среща с психолог няма да ти навреди! :)

Защо веднаха пращате хората по психиатри, това е една последна и особено крайна мярка, която повечето я нямат за нищо, нали се сещате колкото от хората започнали лечение, никога повече не могат да останат без хапчетата си и да бъдат "нормални"?!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот mix_twix » 26 Окт 2015, 14:55

Човек, запиши си час при психиатър и си реши проблемът, скоро могат да почнат и панически атаки да те атакуват и хептен ще откачиш...
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот magda » 26 Окт 2015, 16:12

mix_twix написа:Човек, запиши си час при психиатър и си реши проблемът, скоро могат да почнат и панически атаки да те атакуват и хептен ще откачиш...

Да, не съм сигурна и аз дали не са вързани нещата... :roll:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот svetlozara » 26 Окт 2015, 17:42

Всеки страх нормално след себе си да доведе и по-сложни последствия. Но ако човек се примири с мисълта, че ще се мре нещата са по-леки. ;)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот Локумът » 26 Окт 2015, 18:25

Аз лично ти препоръчвам малко повече твърд алкохол и по-малко притеснения. :) И наистина вземи мини през психолог да ти помогне, останалото е майтап работа и с времето няма да става по-добре, а с годините проблемите и посещенията при лекаря са по-чести, тъй че не се филмирай толкова, а наистина постъпи правилно и адекватно и търси помощ. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Хипохондрия - лечимо ли е? Какво бихте ми препоръчали?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Окт 2015, 14:26

Bambaa написа:
rabotnata pchela написа:А лекарите какво казват по въпроса, има доста лекарства, които потискат тези чувства. А и наистина май среща с психолог няма да ти навреди! :)

Защо веднаха пращате хората по психиатри, това е една последна и особено крайна мярка, която повечето я нямат за нищо, нали се сещате колкото от хората започнали лечение, никога повече не могат да останат без хапчетата си и да бъдат "нормални"?!

Нормално, ако не се вземат мерки навреме, то може да стане сериозно положението и тогава да трябват и по-силни хапове. ;) Отгоре на всичкото хипохондирията е болест и докато не се научим да гледаме на проблемите си реално и сериозно, то винаги ще се влошаваме. А хипохондрията може да се овладее, не мисля, че е по-здравословно да се живее в притеснения пред това да се вземат няколко таблетки. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта