Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот Loreyn » 27 Окт 2015, 13:14

Преди известно време видях, че въпреки аспиратора, са започнали да се появяват лепкави налепи по шкафовете от изпаренията в кухнята. Много е неприятно, понеже с нищо не се чисти, а и мен ме е страх да пробвам с по-силни или по-абразивни препарати, за да не се надраскат или разядат шкафовете :roll:
cleaning-kitchen.jpg
cleaning-kitchen.jpg (13.45 KiB) Прегледано 42907 пъти
Какви са начините за справяне според вас с тези лепкави налепи от изпаренията в кухнята и има ли начин да ги махнем без това безбожно търкане, без друго установих, че не дава ефект?!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот Rali_hr » 27 Окт 2015, 13:34

Аз търкам с обезмаслител и телта ама не се получава, особено ако 2 пъти готви мъжът ми *(той все пържено прави) и после плота е целия мазен и вече не ми се получава чистенето, все остава и се натрупва, ако някой знае ефикасен начин да помага :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Окт 2015, 14:41

Трябва нещо абразивно и което да разтваря мазнините :) Сещам се само за сода ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот YoLindi » 27 Окт 2015, 15:01

Rali_hr написа:Аз търкам с обезмаслител и телта ама не се получава, особено ако 2 пъти готви мъжът ми *(той все пържено прави) и после плота е целия мазен и вече не ми се получава чистенето, все остава и се натрупва, ако някой знае ефикасен начин да помага :(

Тука не става въпрос за плота, аз за онези ужасни изпарения, по които след това полепва всичко, но обезмаслителят е вариант, с изключение на това, че е възможно ако не действаш навреме да разяде повърхността!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот Kremiliya » 27 Окт 2015, 16:39

Същото може да го има и по плота, можеш да си сигурна тези лепкавите неща, ако не се чистят редовно остават навсякъде. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот annydance » 27 Окт 2015, 17:49

Това няма чистене, освен с онзи жълтия обезмаслител, който се пръска... поне за друго не се сещам... :roll:
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот ToniT » 27 Окт 2015, 21:33

Здравейте, попадам на темата няколко дни след като почистих едни гадни стари мазни капаци, които първоначално реших да изхвърля - толкова бяха зле. После обаче видях че имам един препарат за кухня и ги напръсках за проба, така както си бяха в мивката, а след няколко минути пуснах водата и ги изплакнах и почти всичко беше разтворено. Толкова се изненадах от ефекта, че почистих микровълновата и всичко мазно, за което се сетих, включително един парти-грил, мазен и гаден колкото гореописаните капаци, също приготвен за изхвърляне. Нищо не търках, не забелязах поражения по кожата на ръцете си или по повърхностите. Затова сега като видях темата и се сетих да го похваля - бяла бутилка със спрей и вътре жълта течност на Астониш, на етикета пише за кухня. Пише също, че лесно се отмива/изплаква и наистина е така. Почистих с него около котлоните и аспиратора - стандартен кухненски плот и гръб и шкафовете от ПДЧ без да се повредят - напръсках и го оставих без да засичам време, после избърсах с чиста вода няколко пъти за да отмия препарата, също там имам естествено нелакирано дърво и е ОК. Останах много доволна и го препоръчвам, докато препарата им за фурни изобщо не ми хареса.

Поздрави!
ToniT
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Апр 2015, 19:45

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Окт 2015, 10:10

Можеш ли да кажеш от къде си го купила този препарат ?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот MerryPop » 28 Окт 2015, 11:15

Този препарат ли визираш, а дали в по-големите магазини може да се намери?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как се махат лепкавите налепи от изпаренията в кухнята?

Мнениеот Lisica » 30 Окт 2015, 14:55

От къде мога да го намеря тоя препарат?
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта