Кой е най-сигурният начин за пестене?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот MGB » 30 Окт 2015, 16:22

Lisica написа:
magda написа:Не мисля, че има такъв, особено в моите ръце :mrgreen: :mrgreen: Освен ако не ги дам на някого, които отказва да ми ги върне :mrgreen: :mrgreen:

Използвай някоя баба за целта , те жените винаги са готови да помогнат, а пестенето им е истинско удоволствие, така че със сигурност ще ти помогнат ;)

Така е, плюс това знаеш, че ще са ти на сигурно и в момента, в който си решила да ги похарчиш за нещо стойностно ще ти бъдат върнати, а не вече похарчени :lol:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Elica » 30 Окт 2015, 22:32

Мисля, че банката си остава най-сигурното , на влог :) Така хем парите са достъпни по всяко време (т.е. работно време), хем от друга страна се олихвяват постоянно върху новата сума :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Rali_hr » 02 Ное 2015, 10:31

Освен банки и подобни, то не е малко ако имате и кредити или някакъв тип задължения, аз си мисля, че е по-добре те да бъдат покрити най-напред. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Jully » 02 Ное 2015, 14:27

Rali_hr написа:Освен банки и подобни, то не е малко ако имате и кредити или някакъв тип задължения, аз си мисля, че е по-добре те да бъдат покрити най-напред. :)

Да, така е, но е друго въпреки задълженията да имаш по някой лев за черни дни!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот BeenieGal » 02 Ное 2015, 17:42

Jully написа:
Rali_hr написа:Освен банки и подобни, то не е малко ако имате и кредити или някакъв тип задължения, аз си мисля, че е по-добре те да бъдат покрити най-напред. :)

Да, така е, но е друго въпреки задълженията да имаш по някой лев за черни дни!

Ама то ще е малко странно от една страна да пестиш, от друга да си погасяш кредита едновременно с това :roll: :lol: затова правя само второто, до първото все не стигам :lol: :lol:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Malina » 02 Ное 2015, 19:35

И аз погасявам кредита, мисля, че като приключа с него ще ми е много по-лесно да спестя. Давам по-голяма сума, за да свърша по-бързо. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Pipilota » 03 Ное 2015, 10:52

Честно да ви кажа, на мен изобщо не ми стигат парите за месечните разходи, а какво остава да тръгна да пестя.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Kaya » 03 Ное 2015, 12:54

Пестете пари като намалите сметките си за електричество, вода и други. :) Това също не е начин за подценяване, ако бъдем по-отговорни и по-пестеливи към ресурсите може да намерим плюсовете. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Krum » 06 Ное 2015, 12:04

Наистина най-сложният въпрос е да има какво да се пести. А за да стане това, трябва разходите да бъдат много добре организирани, не купувайте боклуци, ограничете се от купуването на храна в офиса, като може да си носите домашна примерно, да се ограничат купуванията на чипсове, солети и подобни. А за началото най-добре е да записвате всеки един разход, който имате. ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот silver933 » 06 Ное 2015, 12:28

Krum написа:Наистина най-сложният въпрос е да има какво да се пести. А за да стане това, трябва разходите да бъдат много добре организирани, не купувайте боклуци, ограничете се от купуването на храна в офиса, като може да си носите домашна примерно, да се ограничат купуванията на чипсове, солети и подобни. А за началото най-добре е да записвате всеки един разход, който имате. ;)

Това с писането все си викам да го направя, ама тоя месец, като взема пари и ще си записвам къде какво съм дал!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта