Кой е най-сигурният начин за пестене?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот BettyBoop » 04 Апр 2017, 15:14

Аз пък мисля, че жените харчат по-разумно.
BettyBoop
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Апр 2017, 19:40

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот svetlozara » 05 Апр 2017, 10:20

BettyBoop написа:Аз пък мисля, че жените харчат по-разумно.

Зависи. Според мен е до човек, а не до пола. И жените и мъжете имат неразумни покупки, за които после съжаляват нерядко.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Ernestina » 05 Апр 2017, 10:36

Най-сигурният начин за пестене е, първо да имаш какво да спестиш, после от какво и чак вече да мислищ, как да не изпадаш в изкушения за ненужни разходи :)
Макар, че крайностите в пестенето също не са толкова препоръчитени, защото и това променя хората към пресметливост и други недотам хубави черти.
Ernestina
 
Мнения: 86
Регистриран на: 12 Яну 2017, 17:32

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот svetlozara » 05 Апр 2017, 10:46

Ernestina написа:Най-сигурният начин за пестене е, първо да имаш какво да спестиш, после от какво и чак вече да мислищ, как да не изпадаш в изкушения за ненужни разходи :)
Макар, че крайностите в пестенето също не са толкова препоръчитени, защото и това променя хората към пресметливост и други недотам хубави черти.

Кка хубаво го каза, и аз искам да пестя някой път, но някак си нямам какво. :lol: А и да ви кажа, ние нямаме и навика да пестим сякаш, не отделяме процент от заплатата си някъде, просто защото тя не ни стига.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Snejna » 18 Апр 2017, 11:44

Колко от нашите родители са ни казали, че не всички пари от заплатата трябва да отиват в месечните разходи? Няма нищо по-умно от това да се заделят пари, било то за образованието на децата, за пътувания, или за старостта. За мен остава най-сигурно парите да се събират в банка, преди да станат някакви катаклизми с банковата система, все има няколко седмици на нагаждане и предусещане какво се случва, така че има време да се променят нещата.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Jully » 18 Апр 2017, 14:42

Снежи, съгласна съм, че нямаме такав анаучена политика в самите себе си. Малко от нас пестят, тук живеем с мисълта , че няма да доживеем пенсия. А ако вземе, че стане? Не може да разчитаме на минимални пенсии или пък на децата си. Трябва от рано да се мисли за времето, когато ще сме неработоспособни, или за времето, когато децата ни ще търсят успех. Всеки може да отделя малко, един ще отделя по 100 лева, друг по 20, но всеки може да задели малко или много, които ще са му от полза един ден. И аз съм за банките, никакви буркани и събирания на пари вкъщи. :!:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот skyfly » 18 Апр 2017, 15:07

Не е така, аз съм научена никога да не харча всичко, което получавам. Част от заплатата си отделям. Сега със собственото производство имам възможност да заделям повече пари, отколкото преди.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Локумът » 22 Май 2017, 15:42

Най-сигурно и най-правилно е по банковите сметки, това дава и някаква гаранция, че всичко ще е наред с парите. :wink: А и си имат застраховки банките, а коизчезне нещо ще се възстановят.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Jully » 23 Май 2017, 16:22

То всеки се разполага според чергата си, за гаранциите в банките не съм сигурна дали наистина дават гаранции или не.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Кой е най-сигурният начин за пестене?

Мнениеот Pipilota » 23 Май 2017, 18:00

Не знам дали застраховките покриват евентуални проблеми с парите, ако бъдат откраднати от сметката да речем. Но съм чувала, че няма никакви гаранции и че се възстановява някаква част, само.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта