Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот BeenieGal » 28 Окт 2015, 15:50

Все по-често започнах да се убеждавам, че моногамията ни е налага по някакъв начин или е заложена като част от морала с цел някакъв вид контрол... :?
Някак започнах много силно да се отдалечавам от идеята, че хората са моногамни същества, като не се преравнява полигамията с безразборният секс, а просто отношения с две или три... жени/мъже, но едновременно.
poly.png
poly.png (144.13 KiB) Прегледано 2119 пъти
Не зная дали моногамните няма да реагират остро, тъй като бас държа, че ще са булшинство, но нека се опитаме да разсъждаваме без предразсъдъци и да се опитаме да погледнем през призмата на другия, какво ще кажете, като обещавам да се опитам да видя и аз през гледната точка на моногамна жена ?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Elica » 28 Окт 2015, 16:09

КО напрай бе ;) 2-3 жени/мъже едновременно, аз не мога да го приема. Мисля, че е въпрос на.. човек, някой го приемат, други -не. Важното е само да си намериш някой същия като теб и да е ОК с това полоежние.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Krum » 28 Окт 2015, 16:19

Не съм съгласен, защото една връзка във времето не е само секс и такива емоции свързани с креватните забавления. Там са и ежедневието, проблемите, доверието, желанието за успех на другия. Това как може да се разпреледя и по други хора? Моногамията няма място в сериозна връзка. :!:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот puhcheto » 28 Окт 2015, 17:01

Elica написа:КО напрай бе ;) 2-3 жени/мъже едновременно, аз не мога да го приема. Мисля, че е въпрос на.. човек, някой го приемат, други -не. Важното е само да си намериш някой същия като теб и да е ОК с това полоежние.

Ама нее, не става дума тук за групов секс, а за това да имаш две връзки, с две различни жени, които да си вървят паралелно, а не да си лягате едновременно...
А за моногамията... хмм, не мисля, че може да е за цял живот, просто, не, че я отхвърлям като вариант, ама ми е трудно да си го представя
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот fawla » 28 Окт 2015, 17:04

Не мога да го приема за постоянна връзка, а и не мисля, че някой е разбрал, че става въпрос за тройки и подобни истории. И за мен ще е обидно да знам, че половинката ми всъщност ми е четвъртинка.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот gomez123 » 28 Окт 2015, 17:44

Ооох, аз имах едно такова гадже, той открито ми заявяваше, че е полигамен, а на мен никак не ми пукаше... в крайна сметка не успях да издържа, разделихме се, въпреки че толкова го обичах, но не успях да го приема :( :(
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот BeenieGal » 29 Окт 2015, 14:20

Всъщност то няма нищо за приемане, а и много зависи от човека, как те кара да се чувстваш, дали се държи с тебе като с втора цигулка или сякаш си единствената и неповторима жена за него!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Локумът » 29 Окт 2015, 15:14

Съгласен съм, но ако е само за секса, иначе не мога да изтърпя още една жена да ми дудне на главата. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот Pipilota » 29 Окт 2015, 16:47

Krum написа:Не съм съгласен, защото една връзка във времето не е само секс и такива емоции свързани с креватните забавления. Там са и ежедневието, проблемите, доверието, желанието за успех на другия. Това как може да се разпреледя и по други хора? Моногамията няма място в сериозна връзка. :!:

Подкрепям те напълно, аз съм на същото мнение. Все пак когато вече нещата са сериозни и хората гледат в една посока, то не може да се гледа от 10 човека..
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че хората са моногамни същества?

Мнениеот ManiJani » 29 Окт 2015, 16:59

Локумът написа:Съгласен съм, но ако е само за секса, иначе не мога да изтърпя още една жена да ми дудне на главата. :lol:

Ама ти знаеш, че гаджето не е точно като жената хаха то малко по-сладко, липсват половината от всичко, което те дразни в жената ;)
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron