Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот Lisandra » 29 Окт 2015, 14:06

Наближават много и различни празници и винаги ми е било трудно да избера подаръци, които да се харесат. Аз също се чувствам неудобно когато получа подарък, който не ми допада, неловко ми е да отговарям на въпроси от сорта на хареса ли ти или след време да се обяснявам защо не го нося, или пък ако е нещо за къщата, но е толкова грозно и седи не на място, но трябва да го пазя и да го показвам всеки път когато идват вкъщи за да не се обидят. От друга страна пък битува мнението, че подаръка показва уважение и лично отношение към човека, но аз определено предпочитам пари, та се чудя как да им го кажа без да ги обидя.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот Kaya » 29 Окт 2015, 14:15

Ние рядко си подаряваме подаръци с роднините. Общо взето, в наши дни, когато всичко е пари, то дори и подаряването на подарък на много хора е изключително трудно, затова сме се ограничили до подаръци само за децата. Но ако случайно празнуваме рожден ден да речем, купуваме винаги нещо необходимо, като се питаме предварително, кой какво иска. :)
А що се отнася до приятелите, винаги се спираме или на нещо, което знаем че наистина на 10000% ще им хареса, или даваме пари, но много рядко - т.е. само на хора, които знаем, че нямат финансови възможности, но все пак са пожелали да ни поканят за някой празник. Така дори и да не си купят нещо, поне ще им е от полза да не им е труден този празник. А следващия вариант е казваме с каква сума разполагаме ако сме повече хора и казваме сам да си избере подарък човека, но винаги ние го купуваме, за да не заминат парите между другото. ;)
А понеже казват, че като питат за теб казваш за другите и аз изписах ферман, за себе си мога да кажа, че предпочитам да ме попитат и да ми подарят това, което искам, или нищо. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот mihaella » 29 Окт 2015, 15:03

Да, предпочитам пари, но няма как да кажа на близките ми, ами не си правете труда да ми взимате нещо, което няма да ми хареса или ако е някаква дреха или обувки ме питат какво точно и какви размери, та това са ми подаръците... Иначе много се радвам на някакви такива малки изненадки :idea: :oops:
mihaella
 
Мнения: 77
Регистриран на: 19 Юни 2014, 19:00

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот Локумът » 29 Окт 2015, 15:05

По принцип не искам нищо за празниците. :) Имам всичко, жив съм, здрав съм, жената и децата и те, не си падам по подаръци и винаги отказвам. Хората се научиха и всеки носи я за ядене, я за пиене, колкото да не са с празни ръце, даже и това ми е много ама да речем по-бива. ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот Lisandra » 29 Окт 2015, 16:16

Ядене и пиене се носи по презумция, всеки иска да му дегустират новото вино, ракия, туршии...
Родата ни все прави подаръци в опаковки, но аз предпочитам да получа опаковани банкноти в пликчета. :)
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот ManiJani » 29 Окт 2015, 16:39

Lisandra написа:Ядене и пиене се носи по презумция, всеки иска да му дегустират новото вино, ракия, туршии...
Родата ни все прави подаръци в опаковки, но аз предпочитам да получа опаковани банкноти в пликчета. :)

Мммм ами явно в нашето семейство само не е било така, вярно майка ми готви за цялата рода... за две седмици напред и преспокойно може да нахрани една казарма народ, ама що се отнася до подаръците, ние ги правим символични такива, дали някой ще подари на другия разголен Дядо Коледа или подобни, то гледаме да не са с някакви особено обвързващи :lol:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот Snejna » 29 Окт 2015, 17:11

И ние не си подаряваме големи подаръци, гледаме да минаваме по-скромно и подаръците винаги са ок. Затова не ми пречи, предпочитам да не са пари, защото е много ангажиращо и сумата трябва да нарасне.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот Ginger » 29 Окт 2015, 17:19

Да, ако си решил да правиш жест - направи го, независимо от размера, ама така да си искаме подаръците... безумно е, никога не се е случвало подобно нещо, направо се срамувам да си помисля, че има такива хора, които действат семейството си по този начин :oops:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот exotic » 30 Окт 2015, 11:06

Предпочитам едно прекрасно преживяване, независимо къде съм, мразя да ми подаряват каквото и да било, чувствам се неудобно, предпочитам да сме някъде с приятели, независимо от повода иии това да е общият ни подарък! ;) ;)
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Какво предпочитате за празниците, подарък или пари?

Мнениеот magda » 30 Окт 2015, 14:42

Аз обожавам да ме изненадват, няма значение дали ще е с дъвка, или с голям подарък, затова и не мога да си представя някой да ме пита какъв подарък искам
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта