Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот ManiJani » 29 Окт 2015, 16:21

Вчера отивам да видя майка ми и понеже я безх предупредила 2 дни преди това, то представете си какво чудо беше... Жената взела, че ми сготвила първо, второ, трето, ще кажеш, че с години не сме се виждали, решила, че случаят е удобен и прозорците да измие... отново и в моя чест и темп подобни :oops: :D
15101717324810.jpg
15101717324810.jpg (20.71 KiB) Прегледано 883 пъти
Замислих се... добре де, аджеба, ако бяхме в Италия, например, така ли щяха майките ни да се отнасят с нас, толкова задушаващо ли щеше да е - да ми звъни по 3 пъти на ден, да ми праща храна всеки път като искам да я видя за по едно кафе и т.н. :roll:
Смятате ли, че има драстична разлика в отношението на майките по света... Те все еднакво си обичат децата, еднакво загрижени са, защо тогава нашите майки са вечно в такова положение :roll:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Pipilota » 29 Окт 2015, 16:44

Не знам защо сме толкова луди. Онзи ден малкият ми син пожела на един познат за рд-то му да се среща често с майка си, а те живеят заедно. А той е на 30+, стана му малко тъпичко. :)
А за приготвянето на храните и подобни, то смятам, че ни е заложено от всички празници, при нас са яде, а по света имат други разбирания за това да отбележиш нещо. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот ManiJani » 29 Окт 2015, 17:08

И Pipilota е права, но има и други смахнати неща в нашите родители... все дават акъл за нещо, дали това какво да учиш или да каква кола да си купиш, някак рядко ти оставят поле за свободен размисъл, че и ти се сърдят като не е на тяхното! :evil:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Snejna » 29 Окт 2015, 17:10

ManiJani написа:И Pipilota е права, но има и други смахнати неща в нашите родители... все дават акъл за нещо, дали това какво да учиш или да каква кола да си купиш, някак рядко ти оставят поле за свободен размисъл, че и ти се сърдят като не е на тяхното! :evil:

Да, това е така. Моите родители често ни се месеха и си правеха сметна на наш гръб, как да ни свържели с тоя с оня да си изкараме книжка, прочие, а никой не беше казал ето ви пари. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Ginger » 29 Окт 2015, 17:17

Snejna написа:
ManiJani написа:И Pipilota е права, но има и други смахнати неща в нашите родители... все дават акъл за нещо, дали това какво да учиш или да каква кола да си купиш, някак рядко ти оставят поле за свободен размисъл, че и ти се сърдят като не е на тяхното! :evil:

Да, това е така. Моите родители често ни се месеха и си правеха сметна на наш гръб, как да ни свържели с тоя с оня да си изкараме книжка, прочие, а никой не беше казал ето ви пари. :mrgreen:

Ooo да, това е още по-вбесяващо или пък обратното... да почнат да те овайкват, ама маме, как така сега ще си купуваш нова перланя, ти нямаш пари... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: много знаят все какво имаме и какво не...
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот exotic » 30 Окт 2015, 11:08

Много добре знаем, че в България да си майка си е диагноза, не зная защо... дали е някакъв манталитет или нещо, в което ни възпитава нашето общество... :roll:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Andrey » 30 Окт 2015, 11:21

Аз съм окей в отношенията ми с майка ми, когато станах студент тя ме изпрати да живея сам въпреки че бях в същия град. :) от тогава си намерих работа и скоро почнах сам да се оправям. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот magda » 30 Окт 2015, 14:19

Andrey написа:Аз съм окей в отношенията ми с майка ми, когато станах студент тя ме изпрати да живея сам въпреки че бях в същия град. :) от тогава си намерих работа и скоро почнах сам да се оправям. :)

Евала, отървала се е жената от теб, както трябва да се отърве всеки от детето си в даден момент, за да му даде възможност да съществува правилно и да се развива самостоятелно! :!:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Lisica » 30 Окт 2015, 14:51

И аз това искам, но майка ми не ме оставя да се махна от жилището, ад окато тя плаща си мълча, търся си упорито работа, надявам се скоро да ме вземат и да дигам гълъбите ;)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Смятате ли, че има разлика в отношението на майките по света?

Мнениеот Snejna » 30 Окт 2015, 15:47

Ginger написа:
Snejna написа:
ManiJani написа:И Pipilota е права, но има и други смахнати неща в нашите родители... все дават акъл за нещо, дали това какво да учиш или да каква кола да си купиш, някак рядко ти оставят поле за свободен размисъл, че и ти се сърдят като не е на тяхното! :evil:

Да, това е така. Моите родители често ни се месеха и си правеха сметна на наш гръб, как да ни свържели с тоя с оня да си изкараме книжка, прочие, а никой не беше казал ето ви пари. :mrgreen:

Ooo да, това е още по-вбесяващо или пък обратното... да почнат да те овайкват, ама маме, как така сега ще си купуваш нова перланя, ти нямаш пари... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: много знаят все какво имаме и какво не...

да, все дава наставления, все се обясняваха и прочие какво точно трябва да направим, сякаш ние самите не можем да си вземем решение кавко искаме и какво - не.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта