Кога за пръв път детето ви се разболя?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот ManiJani » 02 Ное 2015, 17:54

Малко се опасявам от това, което ме очаква, след като се роди бебчо... Виждам се от време на време с майки, които от приказка на приказка, все стигаме до момент, в който се заговаря за това кога и от какво са боледували децата им.
getting-sick.jpg
getting-sick.jpg (23.05 KiB) Прегледано 2627 пъти

Някои ми разказваха, че още в първите месеци са минали тези стъпки, което е повече от ужасно, други чак след годинката са започнали да боледуват бебетата им, но все си е шоково за майките. :|
При вас кога се случи това за пръв път, кога се разболя детето ви, задължително ли е още в първите студени месеци след раждането да се случи или по-скоро зависи от имунитета, който е дал майката? :?
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот LaCoquine » 02 Ное 2015, 18:01

Моето дете се разболя за пръв път преди да навърши годинка, но не беше нещо, което се преодоля особено трудно... Смятам, че е строго индивидуално за детето и по никакъв начин не може да се каже кога и как ще се случи, в даден момент просто имунитета спада...
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот franky » 02 Ное 2015, 18:04

При нас досега не е карано някакво сериозно заболяване, пазим се доста, но не прекаляваме, за да не го изнежвам, все пак като започне да щапа насам-натам е почти неизбежно... Искам да кажа, че бебко е роден през януари, та изкарахме студените месеци без инциднети :lol:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот Malina » 02 Ное 2015, 19:34

Според мен болестите при бебето зависят от имунитета на родителите! С други думи, ако някой родител докара грип вкъщи, няма начин бебето да не се разболее, ако родителите са здрави, то ограничените контакти са достатъчни, или най-много да се появи някое течащо носле, което се лекува с витамин С. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот Pipilota » 03 Ное 2015, 10:42

Големият ми син се разболя за първи път около 1-вия си рожден ден, когато дойдоха всички гости у дома и нормално да го хване някой вирус. А малкия се разболяваше от по-рано, все пак брат му редовно носеше вируси от градината. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот Kaya » 03 Ное 2015, 12:57

Малката боледува още от бебе, за съжаление. В първите си месеци беше започнала с болестите, но сериозните проблеми настъпиха след тръгването ѝ на ясла.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот Snejna » 03 Ное 2015, 14:04

Дъщеря ми беше много здрава като малка, разболя се по-сериозно чак в 3-та група на детската градина, иначе минаваше доста леко при нея. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот Harmony » 11 Авг 2016, 16:01

Моето много го пазих да не се разболее в първите месеци. Според мен е много лошо, ако се допусне сериозен грип, бронхит или нещо друго, което налага даването на антибиотици още от първите месеци. А такива случаи за жалост, са чести вече.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот S_Milenska » 11 Авг 2016, 16:55

Всеки пази детето си, но няма гаранции, че детето ти няма да се разболее, само защото като те питат ти казваш, аз го пазих. И аз пазих ,пазих но се разболя още на 5 месеца от пневмония. И какво сега, да се гърмя ли?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кога за пръв път детето ви се разболя?

Мнениеот svetlozara » 12 Авг 2016, 12:14

Някои дечица и по-рано се разболяват, моят апряителка доста зор видя, докато си излекува детето, още няколко месеца след раждането беше болно. Особено ако в семейството има дете в яслена или градинска възраст, то няма как да не носи вируси и мъничкото се разболява, какво да се прави..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron