Лекувате ли сами децата си?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот Rali_hr » 22 Дек 2015, 16:29

Точо се презастраховат, да не да се влоши детето, ако се лекува с по-леки препарати, а не понеже някой им е казал нещо с.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот lini_leni » 22 Дек 2015, 17:34

Rali_hr написа:Точо се презастраховат, да не да се влоши детето, ако се лекува с по-леки препарати, а не понеже някой им е казал нещо с.

Не е така, често ставам свидетел на интересни разговори, когато ходя при личната ми.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот Lollipop » 23 Дек 2015, 10:57

lini_leni написа:
Rali_hr написа:Точо се презастраховат, да не да се влоши детето, ако се лекува с по-леки препарати, а не понеже някой им е казал нещо с.

Не е така, често ставам свидетел на интересни разговори, когато ходя при личната ми.

Има си такива представители, които минават, но се съгласете, че лекарите не могат да си правят много експрименти с вас., макар че да - позволяват си го. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот Rali_hr » 23 Дек 2015, 13:02

Интересните разговори са едно. Да много често се случва лекарите да изписват някой по-модерен сироп, само защото така са се разбрали с някой, който им е предложил екскурзия. Но много често дават лекарства, точно за да се презастраховат, да не се разболее детето по-сериозно и за леко червено гърло изписват силен антибиотик.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот Jully » 23 Дек 2015, 16:34

Rali_hr написа:Интересните разговори са едно. Да много често се случва лекарите да изписват някой по-модерен сироп, само защото така са се разбрали с някой, който им е предложил екскурзия. Но много често дават лекарства, точно за да се презастраховат, да не се разболее детето по-сериозно и за леко червено гърло изписват силен антибиотик.

Точно заради това хората прибягват сами до самолечение. Дали със стара рецепта за антибиотик - казват си и без друго същото ще ми изпише, или с някоя народна рецепта. А и лекарите не променят това, потвърждават мислите и действията ни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот Ginger » 26 Дек 2015, 19:55

Jully написа:
Rali_hr написа:Интересните разговори са едно. Да много често се случва лекарите да изписват някой по-модерен сироп, само защото така са се разбрали с някой, който им е предложил екскурзия. Но много често дават лекарства, точно за да се презастраховат, да не се разболее детето по-сериозно и за леко червено гърло изписват силен антибиотик.

Точно заради това хората прибягват сами до самолечение. Дали със стара рецепта за антибиотик - казват си и без друго същото ще ми изпише, или с някоя народна рецепта. А и лекарите не променят това, потвърждават мислите и действията ни.

Напротив, всяка година излизат нови препарати, "пречистени" такива, които стават актуални в грипния сезон :)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот S_Milenska » 13 Яну 2016, 15:16

Излизат нови препарати с нови имена, но същите. От там нататък вече е до самосъзнание кой какво ще предприеме.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот balsam » 02 Фев 2016, 10:36

Задължително водя на преглед, но за по-безобидни неща се съобразявам със състоянието на детето. Някой път мнението ми съвпада с това на лекаря :grin:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Лекувате ли сами децата си?

Мнениеот Влади » 03 Апр 2019, 10:12

За нещата, които съм забелязала, че се повтарят, вече си знам стратегията. Иначе задължително на лекар.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron