Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот magda » 17 Ное 2015, 17:39

Напоследък имам нова тактика за отслабване и реших да я споделя!
Тази вечер решавам, че ще си правя салатка с просо, домати и печени чушки, отделно ще добавя и млечен сос, купувам всичко необходимо, а хладилника остава празен, максимум да имам нещо от сорта на хлебче с тахан в него, което да ми послужи за закуска и разбира се, плодове! В най-добрият случай изглежда така :lol:
empty_fridge.jpg
empty_fridge.jpg (34.52 KiB) Прегледано 1287 пъти
Така всяка вечер решавам какво ще си приготвя за вечеря и/или за обяд на следващия ден и не се изкушавам да си направя нещо друго, което да е свръх калорично или с което да мога да съгреша, добавяйки го към въпросната вечеря :idea: Най-добре се получава, когато ме домързи да си правя вечеря, тогава просто си режа плодове и ги заливам с малко мед :lol:
Това в последно време е моята тактика за отслабване, оставяйки тъжен и празен хладилника, надявам се да се получи и при вас! :mrgreen:
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот Lili_pili » 17 Ное 2015, 17:53

Много хитро, но няма как да стане, ако в семейството има много хора, иначе идеята е повече от страхотна! :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот nadqta » 17 Ное 2015, 18:02

Lili_pili написа:Много хитро, но няма как да стане, ако в семейството има много хора, иначе идеята е повече от страхотна! :)

Да, за сам човек е супер, такъв саможив като мене :mrgreen: :mrgreen: още тази вечер ще изям всичко, което имам в хладилника :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: та да го изпразня за утре, не заради друго :lol: :lol:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот exotic » 18 Ное 2015, 12:20

Не виждам причина да не се случи, ако наистина се готви нещо конкретно и пазаруваш до толкова, че да се направи закуска на детето и евентуално съпруга ти, освен за вечеря, смятам че е напълно възможно, а и така ще ограничиш и тях да хапват здравословно, тъй като се предполага, че няма да направиш пържени картофи за вечеря или нещо от сорта...
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот Михаил Вълков » 18 Ное 2015, 13:22

Будистите никога не вечерят. Буда е казал:
"Закуската изяж сам, обядът сподели с близките си, а вечерята дай на враговете си!"
Това има научно обяснение: Организмът на човек, който не е вечерял, на сутринта се оказва в метаболитен режим кетоза (изгаряне на мазнини), при който чувството за глад е потиснато. Така при кетогенна диета много лесно се преминава в програма с хранене веднъж в денонощието.
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот moni.sparrow » 18 Ное 2015, 14:45

Михаил Вълков написа:Будистите никога не вечерят. Буда е казал:
"Закуската изяж сам, обядът сподели с близките си, а вечерята дай на враговете си!"
Това има научно обяснение: Организмът на човек, който не е вечерял, на сутринта се оказва в метаболитен режим кетоза (изгаряне на мазнини), при който чувството за глад е потиснато. Така при кетогенна диета много лесно се преминава в програма с хранене веднъж в денонощието.

Аз бих отложила закуската и бих споделила обяда, но това го осъзнавам сега, когато имам времето за това, предполагам като се върна на работа, пак бих останала само с вечерята. Относно кетонната диета, смятам че не е от полезните, а и с такова хранене не зная дали не се качва, тъй като тялото ти се презапасява, тъй като не знае кога ще е следващия прием на храна, както се случва, когато е нередовно храненето :idea:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот sofi_black » 18 Ное 2015, 17:23

Абе тази диета не се ли прилага при деца епилептици, доколкото зная не е шега работа и е редно да се внимава!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот zheleva212 » 18 Ное 2015, 17:45

sofi_black написа:Абе тази диета не се ли прилага при деца епилептици, доколкото зная не е шега работа и е редно да се внимава!

Не, много спортисти се подлагат на тази диета, тъй като пази енергията, а в същото време храниш само мускула.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот Pipilota » 19 Ное 2015, 10:29

Тазидиета не е ли свързана с много мазнини и пържене? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Да отслабнем, оставяйки хладилника празен - получава ли се?

Мнениеот Mauritius » 19 Ное 2015, 12:03

Pipilota написа:Тазидиета не е ли свързана с много мазнини и пържене? :roll:

С пържене - не, защо с пържене, иначе да, свързана е с мазнини, също и аз не я възприемам, не смятам, че това може да е здравословно, но който както се чувства добре!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron