Хранят ли се здравословно младите хора

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот nushi.kisyova » 19 Ное 2015, 14:28

silver933 написа:
gomez123 написа:Здравословно е много относително, всеки според мен е на известни периоди, така че мога да кажа... предвид почти масовото наднормено тегло при младите, че техните периоди на нездравословно хранене са доста широки като понятие :mrgreen:

Направо са си постоянни. :lol:

Не е точно така, все по-често виждам млади хора да съветват, често и да мъмрят родителите си заради това, че не се хранят здравословно и нямат никакви физическа дейност.
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Rali_hr » 19 Ное 2015, 15:03

Да и родителите им ги слушат. :rolling: :rolling: :rolling:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот red_eyes » 19 Ное 2015, 15:55

Rali_hr написа:Да и родителите им ги слушат. :rolling: :rolling: :rolling:

Не винаги, разбира се, но фактът, че децата отчитат това като грешка, е прекрасен, подкрепям ги!
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Yunona » 19 Ное 2015, 23:35

Много интересен въпрос :)
Изисква първо да уточним какво означава "здравословно" - това е голям подводен камък в темата.
Храни ли се здравословно някой, който редовно яде банички или други тестени изкушения на закуска, обядва багета или пица на парче от лавката и вечеря пържени картофи, бъргъри, кюфтета и подобни - НЕ, разбира се, че не. Това беше лесно... :)
Но дали мацката, която кара деня на парче краставица и морков, редовно споменава всякакви суперхрани като годжи бери, киноа и спирулина, е на прав път? Кльощавата и фигурка и видимата липса на енергия казват, че не :)
Най-лесният начин да се отговори на този въпрос е да се вземат "интервюта" от двайсетина млади хора и отговорите да се съпоставят със съвременните разбирания за здравословно хранене. Мисля, че днес процентът на здравословно хранещи се е малко по-висок отколкото беше преди десетина години. Ролята за това е на многото налична информация, както и на звезди като Джейми Оливър, който превърна здравословното хранене на младите хора в своя основна мисия.

Поне това говори моят личен опит. Съучениците на по-голямата ми дъщеря трудно приемаха нейния начин на хранене, навикът да си носи храна на училище, за да не купува боклуци, смятаха салатите и за "странни" (как нахут в салата ииии.... ама к'во е нахут всъщност??)... Едва в последните години в гимназията се поразчупиха и те започнаха да мислят другояче.

Малката сега е в 10.класи няма този проблем. Даже напротив - гледа да си носи повече, отколкото и е нужно, че като опита този-онзи, тя може да остане полугладна :)
Гимназията е същата, впрочем :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Anka » 20 Ное 2015, 10:21

Аз съм от младите и мога да кжа, че си имам своите лоши залитания, но като цяло се старая да влизам в някакви полезни норми. Не мога да кажа, че на 100% се храня здравословно, но не мога да кажа, че ям и само нездравословни неща. Позволявам си понякога и кола и чипс, и да хапвам в Subway и какво ли още не. Но ежедневието ми гледам да е изпълнено главно с правилна храна - ядки, плодове, месо, варива и разбира се всичко с голямо количество салата. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот PasDeDeux » 20 Ное 2015, 12:28

Така е, ама не е задължително да са нездравословни сандвичите, например тези от Събуей, отдавна, вярно, че не съм купувала, ама с добри впечатления съм останала - черно хлебче, много салата, сирена, какво ти трябва друго?! Иначе евала на Юнона, написа половината от въпросното съчинение на човечето, което е пуснало темата :grin: Относно това за кльощавата фигурка, да си имаме уважението :mrgreen: :mrgreen: често взимам и от споменатите от теб храни, но не разчитам изцяло на тях, ама пак съм си с такава фигурка :lol:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Ное 2015, 10:29

не знам, за забелязвам, че все пак ние възрастните възпитаваме вкусовете им, понякога мога да кажа, че със сигурност си хапват много по-добре и по-правилно от нас.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Mon_ton » 23 Ное 2015, 13:47

Хранят се главно с пържен храни, пакетирани стоки и какви ли не глупости. Това го виждат от нас, неи сме тези, които подаряваме на децата защото се радваме да ги видим зрънчо и шоколад, нали?
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Коцева » 23 Ное 2015, 14:04

rabotnata pchela написа:не знам, за забелязвам, че все пак ние възрастните възпитаваме вкусовете им, понякога мога да кажа, че със сигурност си хапват много по-добре и по-правилно от нас.

Ммм рядко това е така в големия процент е възпитаван от мононатриевия глутамат... рядко мога да видя дете, което да се радва на плодове и зеленчуци, затова и съм истински щастлива, когато стана свидетел на такива гледки :mrgreen:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Rali_hr » 23 Ное 2015, 15:31

Те и да се радват, родителите рядко предлагат. Много по-лесно е да отвориш едно пакетче и да му доставиш радост, отколкото да му режеш плодове и прочие.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron