Хранят ли се здравословно младите хора

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Yunona » 24 Ное 2015, 20:07

Ginger написа:
Yunona написа:
Lisica написа:Ако не си научен на вкуса на шоколада, защо да не избереш плода? :roll:


Даже и да познаваш вкуса на шоколада, ако преди това си научен да ядеш плодове и то всеки ден, няма да си поставен пред избор.
Плодовете са ежедневна храна, шоколад се хапва по-рядко и в по-малки количества. Няма конфликт :)

Нали се сещате, че говорим за деца, дори и за тийнове не става дума, тогава как ще ме убедите, че на детето няма постоянно да му се яде шоколад, когато знае, че има, а вие да му подавате ябълка :?: :!: :?: :!:


Сещам се, разбира се, две деца съм отгледала все пак :)
Не става дума да подавате на детето ябълка, когато иска шоколад. По този начин само ще го отвратите от плодовете. Аз правех така (и работеше отлично): втората сутрешна закуска и следобедната закуска бяха плодове. Така свикнаха от малки, беше съвсем естествено за тях. Така правят и днес - съответно на 21 и на 16 години. Просто яденето на плодове по това време на деня им е вкоренен навик. Така, както аз посягам към кафето :)
За първи път опитаха шоколад на навършени три години. Към това време плодовете бяха вече насъщна необходимост за тях.
Шоколад хапваха рядко, по малко. Никога у дома не е имало шкаф със сладки неща, изобилие от бисквити, вафли и т.н. Така няма и изкушения. Това помага.
Обичат шоколад. И аз обичам :) Всичко е въпрос на мярка.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Harmony » 25 Ное 2015, 12:41

Yunona написа:
Ginger написа:
Yunona написа:
Даже и да познаваш вкуса на шоколада, ако преди това си научен да ядеш плодове и то всеки ден, няма да си поставен пред избор.
Плодовете са ежедневна храна, шоколад се хапва по-рядко и в по-малки количества. Няма конфликт :)

Нали се сещате, че говорим за деца, дори и за тийнове не става дума, тогава как ще ме убедите, че на детето няма постоянно да му се яде шоколад, когато знае, че има, а вие да му подавате ябълка :?: :!: :?: :!:


Сещам се, разбира се, две деца съм отгледала все пак :)
Не става дума да подавате на детето ябълка, когато иска шоколад. По този начин само ще го отвратите от плодовете. Аз правех така (и работеше отлично): втората сутрешна закуска и следобедната закуска бяха плодове. Така свикнаха от малки, беше съвсем естествено за тях. Така правят и днес - съответно на 21 и на 16 години. Просто яденето на плодове по това време на деня им е вкоренен навик. Така, както аз посягам към кафето :)
За първи път опитаха шоколад на навършени три години. Към това време плодовете бяха вече насъщна необходимост за тях.
Шоколад хапваха рядко, по малко. Никога у дома не е имало шкаф със сладки неща, изобилие от бисквити, вафли и т.н. Така няма и изкушения. Това помага.
Обичат шоколад. И аз обичам :) Всичко е въпрос на мярка.


Така е, дано тези навици не се променят у децата ти, че като гледам моето, то всеки път, в който се чуем ми излиза с ново 20 :lol: Не го оправдавам, но го разбирам, все пак ежедневието е достатъчно напрегнато, за да поддържа един и същ режим.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Pipilota » 25 Ное 2015, 13:28

оф, аз не знам как да се справя с моите! И двамата знаят, че шоколадите, сладките неща и прочие са вредни, но вчера в магазина малкия ми вика (след като купих плодове за 7лв!), може ли нещо вредно за десерт! Викам какво сладко за десерт бе дете, има една торба мандарини и банани. Просто се изкушава в магазина, но ако го попиташ искаш ли нещо, ако не е пред очите му не се сеща... :( Хелп ми!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Yunona » 25 Ное 2015, 13:42

Harmony написа:Така е, дано тези навици не се променят у децата ти, че като гледам моето, то всеки път, в който се чуем ми излиза с ново 20 :lol: Не го оправдавам, но го разбирам, все пак ежедневието е достатъчно напрегнато, за да поддържа един и същ режим.


Не вярвам се променят, все пак те са големи момичета вече. И доста суетни, грижат се за външния си вид, спортуват.
Знаят кое как и кога. Няма лошо в черния шоколад, даже е полезен. Млечен шоколад, бонбон, парче хубава, качествена торта, домашен сладкиш не вредят, ако не се ядат често. Това не са "прегрешения". Обратното също е лошо - когато страниш от всичко нездравословно, има опасност да станеш асоциален тип :)
Когато навиците са дълбоко вкоренени, те не се усещат като някакъв режим, те просто са част от теб :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Kaya » 25 Ное 2015, 15:27

Май в повечето случаи ни е проблем това с храненето, защото все го смятаме като диета, като нещо на сила направено... :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот BeenieGal » 25 Ное 2015, 17:24

Прекрасно, хубавото е, че и по-възрастните родители са осъзнати в това отношение и възпитават такива деца!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Yunona » 25 Ное 2015, 18:51

BeenieGal написа:Прекрасно, хубавото е, че и по-възрастните родители са осъзнати в това отношение и възпитават такива деца!


Е, не сме били винаги възрастни :)
Преди повече от 15 години обаче поведението ми се смяташе за странно и предвзето. Само защото спокойно обяснявах, че съм с детето си в парка, за да играе, а не за да яде бисквитки, солетки и зрънчовци. Гледаха ме с почуда, че не давам подобни неща, че винаги нося ябълка или банан за внезапните пристъпи на глад. Ако ме ядосаха повече от приемливото (тогава бях на 23-25 г. и не ми беше много висок прагът на търпение), просто казвах, че знам какво правя, за да не мрънкам като тях непрекъснато, че детето ми е злоядо, че нищо не иска да хапне и т.н. Моите си хапваха без възражения каквото съм сготвила, защото не бяха си убили апетита с тестени простотии...
Но сега наистина има много повече подобно мислещи майки :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Ное 2015, 22:26

Знам ли, на мен ми се струва, че сегашните майки повече лаят, отколкото хапят.. :lol:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Ное 2015, 09:52

Monika_Spasova написа:Знам ли, на мен ми се струва, че сегашните майки повече лаят, отколкото хапят.. :lol:

Да, и аз го забелязвам. Много говорят, но малко правят, но като цяло поне наистина по-отговорно се държат!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот mix_twix » 26 Ное 2015, 13:34

Има нещо, което преди го нямаше, а именно информацията. Докато сега можем за всеки продукт да прочетем дали е полезен, за какво служи и т.н. на времето не е било така. Ние сме възпитани с това да не мислим много за храната като нещо важно, но все повече се замисляме, което е положителното!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта