Хранят ли се здравословно младите хора

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот dessiblond » 26 Ное 2015, 14:17

rabotnata pchela написа:
Monika_Spasova написа:Знам ли, на мен ми се струва, че сегашните майки повече лаят, отколкото хапят.. :lol:

Да, и аз го забелязвам. Много говорят, но малко правят, но като цяло поне наистина по-отговорно се държат!

Като цяло не мога да кажа, нямам такива наблюдения, опитвам се да не се събирам с жени, които нямат други занимания, освен да се чудят какво да измислят за детето си!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Яну 2016, 08:52

rabotnata pchela написа:
Monika_Spasova написа:Знам ли, на мен ми се струва, че сегашните майки повече лаят, отколкото хапят.. :lol:

Да, и аз го забелязвам. Много говорят, но малко правят, но като цяло поне наистина по-отговорно се държат!


Така е,но има и такива, които са крайни в разбиранията си и дори не оставят децата си да ядат обикновени неща като картофи, ориз, месо, а нон стоп хапват амарант, киноа, елда и подобни - ежедневно, отдлено па и едни комбинации със зеленчуци около 10 вида. Интересното е, че тези майки дават някаква такава супер храна на децата си ежедневно, а те самите ядат съвсем простички неща, много двоен стандарт. :) ПОсле тези деца като пораснат си наваксват сбоклуците хаха :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот iwoni » 03 Фев 2016, 10:40

Като гледам учениците как често притичват до лафките и набиват тостери, пици и дюнери отговорът е ясен! :sad:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот julieta1963@abv.bg » 14 Фев 2016, 10:46

[quote="Pipilota"]Не мисля, че е така, повечето млади хора се замислят много повече с какво се хранят. По-скоро по-възрастните поколение не са чували за опасностите от храните и ядат както сварят, така са и възпитали и децата си. Сега младите родители се опитват да научат децата си кое е правилно и кое не. Аз никога не съм чувала от родителите ми, че да ядеш баничка с боза е вредно, а моите деца знаят, че такива храни са изключение, а не ежедневие. :!:[/quote Чудесен и правилен коментар! Истината е, че родителите трябва да научат децата си как да се хранят правилно. Ако са знаели как. Да, сега има интернет и много информация достига до потребителите му. Но обикновено почваме да търсим здравословни съвети чак когато се появи проблем със здравето ни. Не е късно да променим разбиранията си и тези на децата ни, да ги насочим в правилна посока за здравословен начин на живот. Ето и една примерна програма:
1. Хранене с повече плодове и зеленчуци едновременно с месото, с което също не трябва да се прекалява-60/40 в полза на растителната храна.
2. Пиене на вода- тя подпомага биохимичните процеси в организма и отмива токсините. Една чаша 30 минути преди всяко хранене и 1 чаша 2часаслед хранене.
3. Спортуване и разходки на чист въздух, физически труд- това е естествен начин да си набавим необходимия кислород в организма. Така със сигурност ще избегнем пиенето на кислородна вода, което е само един заместител на кислород.
4. Да се избягва пиенето на лекарства, които допринасят за интоксикирането на организма.
Като спазваме тези прости правила ще имаме добро здраве! Нека научим на тях и децата си!
julieta1963@abv.bg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2014, 23:31

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Yunona » 14 Фев 2016, 12:45

julieta1963@abv.bg написа: Ето и една примерна програма:
1. Хранене с повече плодове и зеленчуци едновременно с месото, с което също не трябва да се прекалява-60/40 в полза на растителната храна.
2. Пиене на вода- тя подпомага биохимичните процеси в организма и отмива токсините. Една чаша 30 минути преди всяко хранене и 1 чаша 2часаслед хранене.
3. Спортуване и разходки на чист въздух, физически труд- това е естествен начин да си набавим необходимия кислород в организма. Така със сигурност ще избегнем пиенето на кислородна вода, което е само един заместител на кислород.
4. Да се избягва пиенето на лекарства, които допринасят за интоксикирането на организма.
Като спазваме тези прости правила ще имаме добро здраве! Нека научим на тях и децата си!


Моля, нека не даваме "програми". Особено ако не сме лекари. Тук просто обменяме идеи. Моля да ме извините, но част от нещата, които споделяте, са абсурдни и противоречат на съвременните разбирания за здравословен начин на живот.
Плодове едновременно с месото? Плодовете се разграждат много бързо, месото - бавно. Докато то се разгражда, плодовете вече ферментират. Стомашното съдържимо става една ужасна ферментирала каша и нито един от двата продукта не се усвоява добре... Плодовете се ядат самостоятелно, тогава са най-полезни. Усвояват се отлично и (подобно на четка) буквално почистват храносмилателния тракт.
Пиенето на кислородна вода, което можем да избегнем.... Кой пие кислородна вода???? За пореден път се извинявам, но Вие знаете ли какво е кислородна вода?
Пиенето на лекарства често е наложително, понякога е животоспасяващо, друг път - животоподдържащо. Нека не раздаваме с лека ръка съвети за избягването им, защото току-виж някой решил да спре да се интоксикира и... дошло най-лошото.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Фев 2016, 18:31

И аз мисля, че не мгоат да се дават такива планове едва ли не как стават нещата. Всеки има глава на раменете си и може да прецени кое е правилно за него и кое не. Лекарствата нямат нищо общо със здравословната диета, да в много случаи ни боли глава, защото ядем боклуци, но в никакъв случай не могат да бъдат отъждествени с всичко.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Ирен.Илиева » 16 Фев 2016, 16:18

Моето мнение е, че всичко идва от родителите.Ако те се хранят здравословно и детето им ще вземе пример от тях.Не трябва да се позволява на децата да се хранят с какви ли не боклуци и после майките им да се оплакват ,че децата им са с наднормено тегло.
Ирен.Илиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Фев 2016, 16:12

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот kalinka-kuku » 16 Фев 2016, 16:46

Стъс сигурност вкусовете се възпитават, така че родителите имат основна роля във възпитанието на вкусове и правилното или вредно хранене. :) От нас зависи все пак когато пораснем да обмислим кое е правилно и сами да вземем решенията, които зависят от нас.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2016, 10:52

marsu написа:Стъс сигурност вкусовете се възпитават, така че родителите имат основна роля във възпитанието на вкусове и правилното или вредно хранене. :) От нас зависи все пак когато пораснем да обмислим кое е правилно и сами да вземем решенията, които зависят от нас.


Съгласна съм с вас, родителите поставят границите както на себе си, така и на детето. То като гледа, че те набиват само месо без зеленчуци или полуфабрикати примерно как да стане?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Хранят ли се здравословно младите хора

Мнениеот Story_teller » 13 Мар 2019, 11:22

Макар като цяло тенденцията е да не се хранят здравословно, все пак забелязвам че се интересуват от правилно хранене и все повече се стараят. Тоест, има пропукване в тази лоша тенденция. Мисля че с времето и това ще стане, просто наистина са нужни години, за да се промени мисленето на българина - че храненето е част от здравната култура и така сам пази здравето си, както никой друг не би могъл.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта