Имаме варицела - какво да правим?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот Kremiliya » 23 Ное 2015, 17:43

Не знам защо всички с деца бягат от варицелата, по-добре е да се изкарва и да се изгражда имунитет. Не знам защо се пазят толкова, след като рисковете след години са много по-големи.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот Rali_hr » 21 Дек 2015, 17:13

Kremiliya написа:Не знам защо всички с деца бягат от варицелата, по-добре е да се изкарва и да се изгражда имунитет. Не знам защо се пазят толкова, след като рисковете след години са много по-големи.

Е, но зорлян да си караш децата да се разболеят е идиотско. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2015, 17:16

Rali_hr написа:
Kremiliya написа:Не знам защо всички с деца бягат от варицелата, по-добре е да се изкарва и да се изгражда имунитет. Не знам защо се пазят толкова, след като рисковете след години са много по-големи.

Е, но зорлян да си караш децата да се разболеят е идиотско. :roll:

Не вярвам, че има такива, които на сила да си карат децата да се срещат с други болни, за да се разболеят и те. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Дек 2015, 17:43

И аз не съм чула някой да си прави парти. ;) Но пък е яко да се събереш с други болни деца, ако има такива, за да не са тотално игнорирани, разбир асе след като мине тежкия период. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот mimeto90 » 21 Дек 2015, 17:55

rabotnata pchela написа:И аз не съм чула някой да си прави парти. ;) Но пък е яко да се събереш с други болни деца, ако има такива, за да не са тотално игнорирани, разбир асе след като мине тежкия период. :)

Ти не си чула ама е така, за да могат да я изкарат докато са малки и всичко да се размине леко, същото е и със заушката и подобно заразни и опасни.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот Pipilota » 22 Дек 2015, 11:22

Не мисля, че има сравнение между заушка и шарка и то варицела. А за заушка да успокоя, вече я има в задължителни имунизационен календар. ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот Ginger » 22 Дек 2015, 12:48

Pipilota написа:Не мисля, че има сравнение между заушка и шарка и то варицела. А за заушка да успокоя, вече я има в задължителни имунизационен календар. ;)

Има до толкова, че моите родители са ги събирали като малки, за да могат да се заразят и да не боледуват във възраст, в която са много по-опасни тези болести, да варицелата повтаря, но ставаше въпрос за другите шарки, често срещано беше и в моето детство.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот Anka » 22 Дек 2015, 13:35

Винаги съм мислила, че такива сбирки са по-скоро мит, отколкото истина..
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот Snejna » 07 Яну 2016, 15:43

Anka написа:Винаги съм мислила, че такива сбирки са по-скоро мит, отколкото истина..

Разбира се, че са мит, в това забързано ежедневие никой няма време да му боледува детето, камо ли да го разболява нарочно, абсолютни глупости са това.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Имаме варицела - какво да правим?

Мнениеот Kremiliya » 07 Яну 2016, 16:21

Rali_hr написа:
Kremiliya написа:Не знам защо всички с деца бягат от варицелата, по-добре е да се изкарва и да се изгражда имунитет. Не знам защо се пазят толкова, след като рисковете след години са много по-големи.

Е, но зорлян да си караш децата да се разболеят е идиотско. :roll:

Не съм казала, но чак паники и ограничавания, това е обикновено заболяване, през което ако се мине по-раничкое по-добре да се изгради имунитета, отколкото цял живот да се плашат хората излишно. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron