Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Ное 2015, 11:26

МИ не знам човек, аз знам доста хора, които от малките градове ходят да си пазаруват в големите хипермаркети веднъж в месеца!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот dessiblond » 26 Ное 2015, 14:20

rabotnata pchela написа:МИ не знам човек, аз знам доста хора, които от малките градове ходят да си пазаруват в големите хипермаркети веднъж в месеца!

ТО е нормално, първо, че големите количества излизат по-евтини, второ е много по-удобно и готино да си напазаруваш наведнъж, пред това да си редовен в магазина!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2015, 16:28

Аз лично пазарувам за майка ми, която живее в малък град веднъж в месеца от Кауфланд, вземам ѝ всичко необходимо е по-доволна, често магазините не зареждат от доставчици, а купуват промоциите в големите хипермаркети, отделно, че големите вериги успяват да сключат различни сделки за по-ниски цени. ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот ramimni » 02 Дек 2015, 17:55

На мен ми харесват малките магазинчета и рядко купувам от супермаркети, само ако видя, че нещо е на промоция, иначе - не или ако купувам големи разфасовки
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот svetlozara » 02 Дек 2015, 17:59

На мен ми харесва да обикалям из магазините и да избирам различни неща :))
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот svetlozara » 02 Дек 2015, 18:02

Много обичам да обикалям из магазините, винаги си купувам много неща, в малките обикновено има напрежение и опашка, която те притеснява постоянно. :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Snejna » 03 Дек 2015, 12:00

svetlozara написа:Много обичам да обикалям из магазините, винаги си купувам много неща, в малките обикновено има напрежение и опашка, която те притеснява постоянно. :)

И аз обичам, но много пари харча така, все нещо да си взема, накрая излизам с пълна количка за 100лева пълна с едни тон боклуци излишни. ;) Затова гледам да се движа по списък иначе става страшно. :banghead:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Mamacita » 03 Дек 2015, 12:42

Има някои бакалии, които имат своя чар, но в повечето случаи нямам време за губене и пазарувам от големите магазини, но бакалиите ми носят някакъв сладък детски спомен, а и тогава ми изглеждаха като хипермаркети :lol:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Дек 2015, 14:21

Mamacita написа:Има някои бакалии, които имат своя чар, но в повечето случаи нямам време за губене и пазарувам от големите магазини, но бакалиите ми носят някакъв сладък детски спомен, а и тогава ми изглеждаха като хипермаркети :lol:

Хм, интересно, след като нямаш време не е ли по-логично да влезеш в малкия магазин, където няма опашка, да напазаруваш за 5 минути, отколкото да се мотаеш 40 минути в голям магазин? Тук нещо логиката ми .. липсва ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Местната бакалия срещу големите вериги магазини - откъде пазарувате?

Мнениеот Alex_mor » 03 Дек 2015, 16:04

Напротив, може и в големите магазини да се справиш много по-бързо, там всичко е подредено, а и знаеш, че ще намериш всичко,което ти трябва. Малките магазини вече ги правят на това подобие, буташ се, търсиш, не намираш нищо, накрая половината неща липсват.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта