Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот dafinka » 20 Окт 2016, 09:09

Според мен отдавна сме едни аганца без глас, мнение и права. Тема в България стара колкото мен. :)
И съм съгласна, че не трябва да се изпада в крайности и всеки ден да се чудим с какво да се заядем.Не че няма злободневана тема, но...
Ние имаме гражданска позиция, но хората се умориха, защото ние крещим, а там горе всички са оперирани от всякакъв слух, морал и от това да защитават бедният си и изтощен народец. Има и нещо друго ние като граждани трябва да имаме самосъзнание, дисциплина и отговорност. Не може един да си прибира фаса в джоба или да го изхвърли на правилното място, а други 10 да не го правят. Друг пример не може един шофьор да спира и да спазва правилата за движение, а 20-сет други да не го правят. И какво става? Анрхия!!? Всеки по-съвестен гражданин си казва, защо да го правя аз? Аз ли съм най-големият "балък"?
След като всички други не спазват елементарните закони и възпитание. И така се завърта порочното колело във всяко едно отношение...
Замислете се!!!
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот franky » 20 Окт 2016, 09:41

На мен ми се струва, че гражданска позиция и да се държиш отговорно се различават малко. Съгласна съм, че трябва да се държиш подобаващо и когато изискваш от другите, ти пръв да се държиш така. Но за мен гражданската позиция е да отстояваш дадени политически, обществени и социални виждания. Мен ме дразни това, че много често се сменят тези виждания и особено политиците си ги сменят като носни кърпички. Като си приел дадено верую, отстоявай си го, а не се прехвърляй от една страна на друга.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот silver933 » 20 Окт 2016, 10:10

Ами да, като не виждаш около теб да има промяна, на теб самия ти писва да бъдеш приемерен. :banghead:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот Rali_hr » 20 Окт 2016, 11:12

Много хора не се съобразяват с нищо и не мислят нищо, за съжаление. :roll: Мен ме дразни, че сме "куче, дето лае не хапе". Все навеждаме глави, все да им е добре на другите, пък псуваме и се ядосваме на себе си. Толкова неща не ни харесват, но не правим нищо по въпроса, а търпим, е що!?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот dinkog » 08 Мар 2017, 16:10

Rali_hr написа:Много хора не се съобразяват с нищо и не мислят нищо, за съжаление. :roll: Мен ме дразни, че сме "куче, дето лае не хапе". Все навеждаме глави, все да им е добре на другите, пък псуваме и се ядосваме на себе си. Толкова неща не ни харесват, но не правим нищо по въпроса, а търпим, е що!?

до преди 50 години сме били възпитавани така -> "склонена глава, сабя не я сече", сега какво очакваш? Никак не е далеч и времето, в което комунистите са избивали хората, само защото са имали по-различно мнение, изведнъж да станем много смели, няма как да стане, на нас манталитетъ ни е такъв и няма да става по-добре.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот Дороти » 08 Ное 2018, 16:52

А, що, всеки има гражданска позиция, ама във ФБ и из интернет. На повечето не им стиска да я заявят открито. Станали сме едни такива твърде предпазливи. Да не ни види този или онзи, да няма последствия за нас. Или пък хората просто не вярват че могат да променят нещо, а всъщност силата е в нас самите.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот Dipsy » 08 Ное 2018, 16:58

Не знам как ще защитава човек нещо, което го няма :mrgreen:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот Ванила » 11 Дек 2018, 11:07

Защото хората не вярвам в институциите, от които зависи да се случи нещо мащабно.
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот Lucy » 20 Дек 2018, 15:12

На думи всеки има гражданска позиция, но като опре да си заявяваме позицията публично - трудна работа.
Lucy
 
Мнения: 66
Регистриран на: 20 Дек 2018, 12:31

Re: Защо нямаме и не защитаваме гражданската си позиция?

Мнениеот Ani_ » 08 Яну 2019, 10:41

Забелязвам че все по-често хората изразяват гражданска позиция, но пак си остава глас в пустиня. Сякаш няма път, по който недоволните граждани да стигнат до властимащите. няма комуникация. Протестите си остават висящи във въздуха.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

ПредишнаСледваща

Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта