Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот николаев » 01 Дек 2015, 12:23

Pipilota написа:
lussy написа:
Anka написа:За мен няма нищо лошо да се лекува детето или ние самите, по методи от миналото, но това, което се описва тук определено е опасно!

Интересното е, че от миналото не съм чувал някое дете да е пострадало от ракия или нещо подобно, но е факт, че хората и поколенията се израждат, изнежват и това води до подобни случки!

Защото не е имало толкова много възможности за разпространяване на информацията, както сега. Сега знаеш някой във Видин дали е кихнал, а на времето не е било така. А и в миналото са умирали децата толкова често и от толкова лечими за момента болести.

Е в последствие това е овладяно, да кажем наборите от 40-те и нагоре, хайде +45-ти са нямали чак такива проблеми, но не е имало и такива заболявания..
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Elica » 01 Дек 2015, 18:08

Със сигурност не е имало вируси като сегашните, които са устойчиви на какво ли не, но определено е и доста глупаво да натрият малко дете с ракия.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот puhcheto » 02 Дек 2015, 12:34

Elica написа:Със сигурност не е имало вируси като сегашните, които са устойчиви на какво ли не, но определено е и доста глупаво да натрият малко дете с ракия.

Какъв ви е проблемът с ракията, кой не са го мазали и на кого на съм му слагали компреси, съответно някой някакви последствия? Не, нали?!
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Rali_hr » 02 Дек 2015, 13:30

Преди година имаше случай на поредното дете, обтрито с ракия с баба си, което после береше душа. Има много начини за справяне с болестите в момента.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот qwerryyy » 02 Дек 2015, 14:59

И мен така са ме лекували, нищо ми няма! :mrgreen: Даже ако имам деца и за ще ги лекувам по този начин. :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Локумът » 02 Дек 2015, 15:30

Евала и мен така са ме лекували, добре, че съм станал човек. За емблематичните попари с ракия/вино и обтриването на венеца на бебетата с ракия отново можем да бъдем благодарни на тези методи. :drinkingbuddies:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Lollipop » 28 Дек 2015, 11:04

Локумът написа:Евала и мен така са ме лекували, добре, че съм станал човек. За емблематичните попари с ракия/вино и обтриването на венеца на бебетата с ракия отново можем да бъдем благодарни на тези методи. :drinkingbuddies:

Абсолютно те подкрепям. А и да не забравяме, че част от лечението и грижата към децата е било да им се слага и малко ракия в млякото :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Nightmare » 28 Дек 2015, 15:18

Lollipop написа:
Локумът написа:Евала и мен така са ме лекували, добре, че съм станал човек. За емблематичните попари с ракия/вино и обтриването на венеца на бебетата с ракия отново можем да бъдем благодарни на тези методи. :drinkingbuddies:

Абсолютно те подкрепям. А и да не забравяме, че част от лечението и грижата към децата е било да им се слага и малко ракия в млякото :)

Иначе любовта към домашното вино и ракия как ще се носи през поколенията, а?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Nenna73 » 23 Окт 2016, 20:36

И на мен като дете ми слагаха компреси с ракия и на гърлото и на гърдите.Миризмата беше ужасна.
Завиваха ме с два юргана и аз се потях.Верно,температурата падаше.Преобличаха ме и процедурата се повтаряше.
Чаят с мед и лимон беше задължителен.
Но на другия ден ме водеха на лекар и си пиех и лекарствата
Nenna73
 
Мнения: 8
Регистриран на: 23 Окт 2016, 19:26

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Pipilota » 24 Окт 2016, 11:46

Nenna73 написа:И на мен като дете ми слагаха компреси с ракия и на гърлото и на гърдите.Миризмата беше ужасна.
Завиваха ме с два юргана и аз се потях.Верно,температурата падаше.Преобличаха ме и процедурата се повтаряше.
Чаят с мед и лимон беше задължителен.
Но на другия ден ме водеха на лекар и си пиех и лекарствата

Ако оцелееш до другия ден. :mrgreen: Вярно, потенето помага,но не е това начина, особено при висока температура тя да се покачва още повече, защото може да стане животозастрашаващо, но нашите баби не са мислили за това. Иначе натюр лечението им определено е носило големи ползи, както и сега използваме някои от бабините съвети за лекуване.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron