Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот lini_leni » 24 Окт 2016, 13:12

топенето на краката във топла вода, пиенето на чайове, компресите са си запазена марка още от далечните години и затова и сега си ги правим. Нещо, което се е доказало във времето, хората си вярват в него и го прилагат. Аз не виждам нищо лошо да се правят бабините лекарства.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Rali_hr » 24 Окт 2016, 15:34

Pipilota написа:
Nenna73 написа:И на мен като дете ми слагаха компреси с ракия и на гърлото и на гърдите.Миризмата беше ужасна.
Завиваха ме с два юргана и аз се потях.Верно,температурата падаше.Преобличаха ме и процедурата се повтаряше.
Чаят с мед и лимон беше задължителен.
Но на другия ден ме водеха на лекар и си пиех и лекарствата

Ако оцелееш до другия ден. :mrgreen: Вярно, потенето помага,но не е това начина, особено при висока температура тя да се покачва още повече, защото може да стане животозастрашаващо, но нашите баби не са мислили за това. Иначе натюр лечението им определено е носило големи ползи, както и сега използваме някои от бабините съвети за лекуване.

Абсолютно, това преповиване и загряване, аз съм много против него! Наистина доста големи проблеми може да си докараме, ако при 39 градуса решим да се загряваме..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот mangusta » 09 Ное 2016, 12:01

Един хубав масаж с мас и аспирин и на другия ден си като кукуряк :grin: . Така се действаше някога.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Notification » 20 Апр 2017, 16:04

Да, с аспирини и с температура с големите завивки, повече от гениално. Или да те разтрият с ракия.. изобщо не е много адекватно.. :roll:
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Апр 2017, 21:51

Дали е било добре или лошо, важното е, че винаги е помагало. Сега се отрича загряването, но тогава с изпотяване са се справяли с температурата .
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот La_bomba » 21 Апр 2017, 11:13

Едно време и смъртността е била много висока, не трябва да се приема на чиста монета това лечение. С висока температура, с някой вирус силното загряване може да е много опасно.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот kikimoraa » 21 Апр 2017, 11:53

И моите така ме лекуваха, не през 60-те, но през 90-те. :mrgreen: Винаги ми даваха по малко ракия да пийна и в носа са ми капали и вино с черен пипер съм пила... всичко благодарение на прародителите ми. :lol: Вие сега, бихте ли лекували детето си с вино и черен пипер?
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Pipilota » 26 Апр 2017, 11:17

kikimoraa написа:И моите така ме лекуваха, не през 60-те, но през 90-те. :mrgreen: Винаги ми даваха по малко ракия да пийна и в носа са ми капали и вино с черен пипер съм пила... всичко благодарение на прародителите ми. :lol: Вие сега, бихте ли лекували детето си с вино и черен пипер?

не, разбира се! Както и не разбирам, защо трябва да се дава на дете с предполагаема шарка - вино. Сякаш, ако не изпие препоръчителната доза от една глътка, няма да му избият пъпките... и вярването изобщо, че тялото трябва да се загрее, за да излезнат пъпките... та те децата и без друго са с температура в тоя период и тялото им най-добре знае как да се справи.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Апр 2017, 11:56

Pipilota написа:
kikimoraa написа:И моите така ме лекуваха, не през 60-те, но през 90-те. :mrgreen: Винаги ми даваха по малко ракия да пийна и в носа са ми капали и вино с черен пипер съм пила... всичко благодарение на прародителите ми. :lol: Вие сега, бихте ли лекували детето си с вино и черен пипер?

не, разбира се! Както и не разбирам, защо трябва да се дава на дете с предполагаема шарка - вино. Сякаш, ако не изпие препоръчителната доза от една глътка, няма да му избият пъпките... и вярването изобщо, че тялото трябва да се загрее, за да излезнат пъпките... та те децата и без друго са с температура в тоя период и тялото им най-добре знае как да се справи.

И аз предпочитам аз да си пия виното, отколкото да го давам на хлапето.
Но някои методи на бабите вършат много добра работа.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Elica » 15 Май 2017, 16:00

Има някои неща, които действат, но не винаги може да се оправим само с илачите на баба и на дядо. Не трябва да се отрича медицината изобщо.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта