Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Pipilota » 15 Май 2017, 19:22

Имаха си те своите подходи и те не винаги бяха лоши. Някои компреси и начини за спряване с настинките са ни останали от тях и то доста успешно да успели да ни лекуват по такъв начин. иначе аз с доста неща не съм съгласна, особено с виното при шарка, с изпотяването при температура и какви ли не подобни алкохолизирани и опасни за здравето методи, както и разтривките с аспирин и ракия. Майка ми има жестока алергия от аспирин с такава разтривка едва не е умряла, но кой ти мисли за такива рискове и още и още родителите й й предлагат такова лечение. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот qwerryyy » 16 Май 2017, 10:50

Моите ме лелкуваха винаги с вързан черен пипер със ракия на гърлото. Ненавиждах, когато нашите ме оставяха у тях болна. Друго любимо им беше, да ме разтриват, докато пищя от болка...
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2017, 15:51

:roll: Завити и с завити крака намазани с мас и поръсени със сода, в дебел чорап и под юргана. :) така ми сваляха температурата и ако бях настинала ме лекуваха.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Май 2017, 18:15

rabotnata pchela написа::roll: Завити и с завити крака намазани с мас и поръсени със сода, в дебел чорап и под юргана. :) така ми сваляха температурата и ако бях настинала ме лекуваха.

Оф, това колко го мразех, но признавам си и аз съм го правила с моите деца. Майка ми също ме обуваше винаги така.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот vanessa_ » 29 Юни 2018, 15:18

Мас със сода по краката и чорапи и аз съм спала така, сега не бих го напраивла на дететео си! то умираш от жега но трябва да спиш така, даже не знаеш какви са ползите, да ти бъде топло на краката. едни чорапи си вършат същата работа и без мазането
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот ivan.stoqnov » 11 Юли 2018, 17:13

И аз помня разтривките с ракия и големите зелени хапчета аналгин хинин, които едвам гълтаха като дете... Но пък след туй лечение се събужда като чисто нов. Пък и тогава си бяха само настинки, а сега тия вируси карай нямат.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Pipilota » 23 Юли 2018, 12:41

Понякога има ефект, но в днешно време тея вируси не се лекуват със завивки. Трябв ада се подхожда внимателно, че така бързо настъпват усложнения...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот ivan.stoqnov » 25 Юли 2018, 17:54

Pipilota написа:Понякога има ефект, но в днешно време тея вируси не се лекуват със завивки. Трябв ада се подхожда внимателно, че така бързо настъпват усложнения...

Така е наистина! От къде дойдоха тия вируси и всяка година различни? Туй някакви експерименти ли са, какво ли? Както нищо ти няма и тъй те зашеметява, че и името си забравяш от температури и кашлици. Навремето 38 темература съм вдигал най-много и то щото цял ден в гората на снега играх. А миналата година от децата какъв вирус лепнах, не го знам, ма то температура над 39, обриви, че и афти чак в устата имах...СТрашна работа ви казвам! :roll:
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот Rali_hr » 27 Юли 2018, 14:12

Точно, и сега се обвиняват, че родителите изнежват децата си. И това го има, че ги пазим твърде много, но от друга страна вирусите са много силни и доста усложняат положението и само с мазане на краката с мас и сода за хляб, няма как да се постигне подобрение.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Kак ме лекуваха от простуда моите баба и дядо през 60-те

Мнениеот ivan.stoqnov » 27 Юли 2018, 17:59

Изнежени са ми... моите уж момчета, а толкова кекави един да кихне и те веднага. Ние като деца сме търчали из целия град пеш, с колелета, в реката сме се къпали. Сега само пред телевизора и компютъра туй са им игрите, как няма да са болни ми кажете, той имунитетът им хич го няма. Ама сега ще им даваме сироп, че да се подобри тоз ми ти имунитет. Аз не си спомням такова нещо да съм пил през живота си, както и не си спомням да съм бил болен по цяла зима. А сега покажат си носа малко навън и веднга им теква сопола. Какво е туй нещо и аз не знам, децата ли са кекави, живота ли такъв стана, ама само хапчета хапчета и все нови и нови се изписват...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта