Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот MerryPop » 02 Дек 2015, 14:10

Напоследък имам доста свободно време, нали съм в майчинство и започнах да попадам на много доброволчески кампании за различни каузи - за бежанците, за диви животни, за изоставени животни, та и на мен ми се доиска да стана доброволец, но за съжаление няма на кого да оставя децата.

Замислих се дали наистина това да си доброволец реално набира скорост и в България или просто от липсата на средства и правилно разбиране за политика се създават такива организации, просто се поражда нуждата за тях :roll:
Вие бихте ли дарили времето и уменията си за една добра кауза, бихте ли станали доброволец или вече сте?
За каква кауза бихте се борили или вече сте минали по този път и как съумявате да живеете спрямо правилата на градската джунгла и да бъдете доброволци? :scratchheadblue:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот Malina » 02 Дек 2015, 14:12

Бих станала, ако го почувствам. Ако съм заета с толкова въпроси, с които се занимаваш ти ще осъзная, че не съм готова и, че още не съм намерила истинската кауза за себе си.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот qwerryyy » 02 Дек 2015, 14:51

Не бих, не обичам такива неща. Бих дарила, колкото мога и каквото мога, бих помогнала, ако имам възможност, но не бих се ангажирала толкова, че да ставам доброволец.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот Локумът » 02 Дек 2015, 15:33

Освен ако не е да стана доброволец да направим беседка пред блока, където лятото да се събираме да пием бира и да игарем карти, в друго не се включвам. Всички такива добрини са така бизнес опорачени, че не ми се струва готино да си влагам парите, времето и емоциите в него. По-добре да намеря начин директно да се свържа с този, на който искам да помогна.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот MGB » 02 Дек 2015, 15:34

qwerryyy написа:Не бих, не обичам такива неща. Бих дарила, колкото мога и каквото мога, бих помогнала, ако имам възможност, но не бих се ангажирала толкова, че да ставам доброволец.

Тази логика не я разбрах, все пак при доброволния труд заявяваш каква част от времето ти може да заеме, според това и те ти намират предназначение...

От лятото съм доброволец в една организация за защита и грижа на безстопанствените животни и се чувствам добре, не мога да променя всичко, но и това, което правя смятам е от полза :idea:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот donni » 02 Дек 2015, 17:29

Бих искала да помагам на деца без родителски грижи, но това няма как да стане функционално, освен ако не ги взема у нас :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот svetlozara » 02 Дек 2015, 18:09

donni написа:Бих искала да помагам на деца без родителски грижи, но това няма как да стане функционално, освен ако не ги взема у нас :idea:

С дарения няма ли да стане, все пак всичко е пари, много често имат нужда от неща, които приемните им родители не могат да си позволят. :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот ramimni » 02 Дек 2015, 18:16

Все за нищо не ми стига времето, а искам навсякъде да огрея, така че не съм мислила, но бих искала един ден...
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот Anka » 03 Дек 2015, 11:37

Била съм доброволец, беше в една организация свързана с бездомните животни тук в нашия град. Много отрицателно отношение, много драма и много кавги в самата организация и се откзах. Сега предпочитам ако видя нещо с очите си, ако мога да помогна, иначе не се захващам с никакви организации и доброволчески каузи от този род.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Бихте ли станали доброволци, а за каква кауза?

Мнениеот Snejna » 03 Дек 2015, 11:54

Бих помогнала, бих станала доброволец до някъде, ако е за точно определено момент, ако съм решила да помогна. Не бих влезнала в организации и не бих си сложила етикет доброволец. :)
Успех с избора!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта