Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот franky » 08 Дек 2015, 13:39

Jully написа:Дъщеря ми е родена декември 2006, синът ми март 2009-та. Сега тя е в 3 клас, а той е в предучилищна група, разбират се чудесно, а малкия може да чете и да пише благодарение на кака си, много дръпна с нея. Така че съм за малката разлика, да на мен още ми е трудно, защото много се карат, но мисля, че малката вече е в пубертет.. :(

Обикновено се случва обратното, голямото дете започва да се лигави и да става капризно, връща се на възрастта на брат си или сестра си... така че в повечето случаи това е "опасното" особено на тази възраст.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Anka » 08 Дек 2015, 15:29

franky написа:
Jully написа:Дъщеря ми е родена декември 2006, синът ми март 2009-та. Сега тя е в 3 клас, а той е в предучилищна група, разбират се чудесно, а малкия може да чете и да пише благодарение на кака си, много дръпна с нея. Така че съм за малката разлика, да на мен още ми е трудно, защото много се карат, но мисля, че малката вече е в пубертет.. :(

Обикновено се случва обратното, голямото дете започва да се лигави и да става капризно, връща се на възрастта на брат си или сестра си... така че в повечето случаи това е "опасното" особено на тази възраст.

С това не мога да се съглася. Нормално е детето -голямото да изпитва ревност, разбира се, но чак пък да се вретенява не е така. Затова винаги второто дете е по-развито, защото има големия пример пред себе си. Не съм видяла някое дете, което да почва да се лигави и едва ли не да изостава в развитието си с години, защото има по-малък брат или сестра.
А сега по темата, аз и брат ми имаме 15 години разлика. :) Той е малък сладур на 6години, а аз съм на 21. :) Разбираме се чудесно, но се чувствам по-скоро като негова майка, не знам с времето дали ще се съхранят отношения между нас, но много се надявам. И все пак мисля, че родителите ми можеха да побързат поне с 7-8 години. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Mon_ton » 09 Дек 2015, 14:57

Ох, 15 години са твърде много, най-много до 7-8 години бива, но повече е твърде много вече и децата се отчуждават. :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Lilly_milly » 09 Дек 2015, 17:00

Mon_ton написа:Ох, 15 години са твърде много, най-много до 7-8 години бива, но повече е твърде много вече и децата се отчуждават. :(

Да бе, единия бърсал нааканото дупе на другия и взели, че се отчуждили, това си е до усещането между хората, ако те нямат елементарното възпитание и усещане един за друг, то няма какво да се очаква!
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот pravilno » 12 Фев 2016, 17:14

Lilly_milly написа:
Mon_ton написа:Ох, 15 години са твърде много, най-много до 7-8 години бива, но повече е твърде много вече и децата се отчуждават. :(

Да бе, единия бърсал нааканото дупе на другия и взели, че се отчуждили, това си е до усещането между хората, ако те нямат елементарното възпитание и усещане един за друг, то няма какво да се очаква!


Случаи най-различни, стават и такива големи разлики. Обикновено голямото ако е момиче, предполагам, че доста помага на майка си. Макар че като поотрасне малкото става голям дразнител - каката иска да излиза, а малкото се хванало за нея :grin:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Lollipop » 13 Фев 2016, 15:24

Ооо, различно е. Хората с годините е променят и може да се отчуждат, а може и никога да не се сближат, като ме го усещаш близък този овек роднинската връзка не може да промени това на сила. Възпитанието няма нищо общо, макар че е лесно да се ибвинят родителите. :wink:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот irka » 15 Фев 2016, 16:21

С моя брат имаме 10 години разлика. Като бяхме малки той ми беше защитника. И досега си е така :razz:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Kremiliya » 08 Дек 2016, 11:22

Според мен няма никакава разлика дали ще са родени през 2 години или през 10! много зависи от родителите да успеят да направят семейството задружно. тези разлики ги има при подрастване, замислете се вие сега, колко приятели имате с 10 годни по-големи или по-малки от вас и това по никакъв начин не пречи на взаимоотношенията ви. Всичко зависи от това, дали семейството ще може да се съхрани като цяло!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот Malina » 13 Дек 2016, 16:40

Когато разликата е по-малка, децата растат заедно и са си близки, в това няма абсолютно нищо лошо, само хубаво може да е, но за родителите е тежко и най-вече за майката...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Каква е идеалната разлика между децата според вас?

Мнениеот YoLindi » 15 Дек 2016, 17:41

Ние с брат ми имаме три години разлика. Помня, че аз като влязох студентка, брат ми беше в последните класове на гимназията. После аз завърших, той пък стана студент. Майка ми и баща ми хич не им беше лесно, единия едва го избутаха, почва и другия после. Грам дъх не можеха да си поемат. Може би от тази гледна точка не е много добре близката разлика :smile: .
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта