Как да подобря перисталтиката?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот penny » 14 Дек 2015, 13:20

Yunona написа:В продължение на много, много години имах такъв проблем, който (за огромна радост) вече е зад гърба ми.
Начинът на хранене беше основен при мен - намалих много млечните продукти и месото (те не съдържат никакви фибри) и за тяхна сметка увеличих приема на пълнозърнести храни и зеленчуци, т.е. внесох в менюто си много фибри. Плодове винаги съм хапвала повече от здравословното, затова понамалих количеството, особено на тези, които ме издуват.
Пия достатъчно вода (1.5 литър на ден прези зимата и повечко през лятото) и чайчета от мента, джинджифил, резене и др.
Редовно тренирам (пет-шест пъти седмично, по 40-50 минути, вкъщи).
Това е моят начин. Буквално се преродих (и това съвсем не е клише).

Прекрасно, за съжаление в повечето случаи като ни койде до главата тогава се сещаме, че има и по-лесен начин, с който да се чувстваме по-добре, от това да гълтаме хапчета и все пак - респект за упоритостта, ако бях на твое място за месец щях да съм приключила с този режим!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Pipilota » 14 Дек 2015, 13:50

Наистина това са начините, както казва yunona с абсолютна промяна на хранителните навици и физическо натоварване, та било и колело да карате, да се разхождате достатъчно :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Fancy » 14 Дек 2015, 15:32

Pipilota написа:Наистина това са начините, както казва yunona с абсолютна промяна на хранителните навици и физическо натоварване, та било и колело да карате, да се разхождате достатъчно :)

Това с разходката трудно ще стане, за съжаление... или трябва да са някакви екстремно дълги или просто си правиш програма за упражнения вкъщи :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот отчаяна » 05 Окт 2016, 15:07

penny написа:
Yunona написа:В продължение на много, много години имах такъв проблем, който (за огромна радост) вече е зад гърба ми.
Начинът на хранене беше основен при мен - намалих много млечните продукти и месото (те не съдържат никакви фибри) и за тяхна сметка увеличих приема на пълнозърнести храни и зеленчуци, т.е. внесох в менюто си много фибри. Плодове винаги съм хапвала повече от здравословното, затова понамалих количеството, особено на тези, които ме издуват.
Пия достатъчно вода (1.5 литър на ден прези зимата и повечко през лятото) и чайчета от мента, джинджифил, резене и др.
Редовно тренирам (пет-шест пъти седмично, по 40-50 минути, вкъщи).
Това е моят начин. Буквално се преродих (и това съвсем не е клише).

Прекрасно, за съжаление в повечето случаи като ни койде до главата тогава се сещаме, че има и по-лесен начин, с който да се чувстваме по-добре, от това да гълтаме хапчета и все пак - респект за упоритостта, ако бях на твое място за месец щях да съм приключила с този режим!


Човек като прекара голям зор и знае, че ако зареже всичко пак ще се върне към проблемите, ще намери стимул да си продължи този режим :smile: .
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Alex_mor » 06 Окт 2016, 10:03

Най-добре е да се води живот, като този, който казва Юнона. Здравословен, полезен и организиран и не е много трудно да се постигне, само трябва човек да има малко желание да го направи.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот dessiblond » 06 Окт 2016, 11:19

Пребиотиците и пробиотиците мисля, че подобряват перисталтиката.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Lollipop » 10 Ное 2016, 11:34

dessiblond написа:Пребиотиците и пробиотиците мисля, че подобряват перисталтиката.

Помагат да, на малките деца дори ги изписват примерно при запек, така че си помагат абсолютно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Snejna » 30 Май 2017, 11:41

Включването на правилен режим и приемането на достатъчно храна. Много жени по време на диета намалят порциите си страшно много после съответно не ходят в тоалетната. А да си го признаем, всички го правим и е нормално дори и да не е всеки ден, то поне през ден. Приятелка ми е споделяла от диети и малката храна, която приема, че не ходи до тоалетната по 10 дена.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Yunona » 30 Май 2017, 14:06

Snejna написа:Включването на правилен режим и приемането на достатъчно храна. Много жени по време на диета намалят порциите си страшно много после съответно не ходят в тоалетната. А да си го признаем, всички го правим и е нормално дори и да не е всеки ден, то поне през ден. Приятелка ми е споделяла от диети и малката храна, която приема, че не ходи до тоалетната по 10 дена.


Ето това е просто ужасно! Отпадъчни вещества, които отдавна трябва да са извън тялото, остават в него и токсините се просмукват отново в тъканите... Кошмар!
И аз не мога да си обясня защо хората свързват режима за отслабване с оскъдно количество храна. Една от моите колежки в момента и тя кара на мускули по цял цен.
Как не разбраха тези хора, че се отслабва и се поддържа добра фигура с ядене, не с глад.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Andrey » 30 Май 2017, 14:13

Все пак килограми се свалят, като се ограничи яденето, това си е така, само че не трябва да се ограничава салатата и да се ограничава месото, а трябва да се ограничат пакетираните храни и въглехидратите. По-малко хляб и кифли, повече месо и зеленчуци. А това автоматично ще подобри и перисталтиката, въглехидратите нямат изобщо фибри, които да спомогнат това действие.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта