Как да подобря перисталтиката?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот borkova » 08 Дек 2015, 17:27

Напоследък все по-трудно ми става да се храня нормално, понеже нещо недобро се случи с перисталтиката ми. Сякаш стана и от смятана на сезоните, както и стреса, на който от известно време съм подложена.

Убедена съм, че може да се подобри перисталтиката и само с храни, т.е. промяна начина на хранене, но вече не се опасявам от това, за да не стане още по-зле положението. Често имам болки в корема, да не кажа постоянно е издут, много е неприятно, надявам се някой да ми даде адекватни съвети за това какво да направя по този въпрос :roll:
А и освен промяна в храненето какво друго мога да направя, за да не се получават отново такива кофти промени? :roll:
The_human_digestive_system_from_throat_to_rectum_peristalsis_problems.jpg
The_human_digestive_system_from_throat_to_rectum_peristalsis_problems.jpg (16.38 KiB) Прегледано 5095 пъти
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот mix_twix » 08 Дек 2015, 17:35

Пробвай да правиш упражнения, ще ти помогнат да засилиш перисталтиката, както и повече фибри, много ясно. :D
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот donni » 08 Дек 2015, 17:54

Най-лесно сякаш става с прочистване, т.е. малко английска сол, например, след което ден - два на плодове, а когато преминеш към нормално хранене, то гледай да включваш повече храни с фибри... :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот magda » 08 Дек 2015, 18:18

Наистина, че упражненеията са особено важни, добре да клякаш и ставаш, особено сутрин, например или пък да си правиш йога, тае бо упражненията също раздвижват цялото тяло!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Дек 2015, 11:06

Дори ходенето не е малка работа, в наши дни сме толкова залинели всички, че ни мързи да дишаме, само ръцете ни работят, и то само пръстите. :mrgreen:
Упражнения, повече зелени храни, повече течности - вода, чай. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот mimeto90 » 09 Дек 2015, 14:09

rabotnata pchela написа:Дори ходенето не е малка работа, в наши дни сме толкова залинели всички, че ни мързи да дишаме, само ръцете ни работят, и то само пръстите. :mrgreen:
Упражнения, повече зелени храни, повече течности - вода, чай. :)

Това със зелените храни, особено в този сезон е малко опасно, но при едно добро изкисване, може и да се получи... относно течностите и аз смятам, ще биха могли да прочистят донякъде червата, особено на на гладно... :smile:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Lollipop » 09 Дек 2015, 15:56

кое е опасно, зелените храни не са само зелената салата, има досаттъчно други - аспержи, броколи, зеле..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Lilly_milly » 09 Дек 2015, 17:28

Lollipop написа:кое е опасно, зелените храни не са само зелената салата, има досаттъчно други - аспержи, броколи, зеле..

Така е, ама като кажеш зелена храна, всеки се сеща за пролетта и лятото - марули, краставици, спанак, коприва, така че не толкова нападателно! :evil:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот borkova » 10 Дек 2015, 11:42

Има си и чайове, които много помагат за това, например от джинджифил, мента, лайка, всичките успокояват и подобряват храносмилането!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как да подобря перисталтиката?

Мнениеот Yunona » 11 Дек 2015, 23:32

В продължение на много, много години имах такъв проблем, който (за огромна радост) вече е зад гърба ми.
Начинът на хранене беше основен при мен - намалих много млечните продукти и месото (те не съдържат никакви фибри) и за тяхна сметка увеличих приема на пълнозърнести храни и зеленчуци, т.е. внесох в менюто си много фибри. Плодове винаги съм хапвала повече от здравословното, затова понамалих количеството, особено на тези, които ме издуват.
Пия достатъчно вода (1.5 литър на ден прези зимата и повечко през лятото) и чайчета от мента, джинджифил, резене и др.
Редовно тренирам (пет-шест пъти седмично, по 40-50 минути, вкъщи).
Това е моят начин. Буквално се преродих (и това съвсем не е клише).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта