Кога се прави преглед при мамолог?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот mangusta » 11 Дек 2015, 16:48

Привет :smile:
Миналият месец спрях да кърмя и се чудех дали не ми е време да отида на мамолог. По принцип знам, че това се прави на една доста по-късна възраст, но при положение, че съм кърмила май трябва да направя преглед, какво ще кажете? Аз съм на 26, а знам, че се правят ежегодни прегледи след 35 години... :roll:

Предполагам има доста такива завеяни като мен, така че ако някой знае нещо, със сигурност ще сте ни от полза, та... кога е редно да се направи първият преглед при мамолог, трябва ли да се прави след спиране на кърмене и след раждане ежегодно ли трябва да се правят прегледи? :roll:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот dessiblond » 11 Дек 2015, 17:32

Ами аз знам, че трябва да се прави половин година след спиране на кърменето, но да, задължително се ходи в седмицата след менструация, най-добре, сега вече си правя и ежегодно, но аз съм по-голяма от теб, но може да питаш сега като ходиш на преглед дали е необходимо да се ходи всяка година, щом си толкова млада!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот MollyDolly » 11 Дек 2015, 18:15

Аз ходих на няколко пъти, но имах проблеми с кърменето и след двете раждания, в нормална ситуация... не зная как се процедира. Като отидеш да си вземеш направление от личния, то би трябвало да те насочи :wink:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот lini_leni » 11 Дек 2015, 18:33

Моята приятелка роди скоро, но не съм чула да ходи на мамолог, но може би защото не е кърмила? :roll:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот Nightmare » 14 Дек 2015, 15:41

Не се бях и сещала, че трябва след като спра да кърмя да ходя и там, а и никой не ме е предупредил :roll:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот Rali_hr » 14 Дек 2015, 17:01

Започнах да ходя на мамолог още на 25 години, защото имах някакви притеснения, които се оказаха неоснователни, за щастие. :) Но вече се преглеждам редовно, но да ви кажа, до 35години нямате направление за профилактичен преглед и за ехография при мамолог, т.е. може да отидете при специалист да ви направи опипване в ръка, но не и да ви направи ехография, тя се заплаща отделно. Разбира се, това не включва моменти, вкоито сте си намерили бучка или друго и разбира се имате нужда от мнение, говоря за профилактика. Не съм чувала това да е обвързано с кърмене. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот nadqta » 14 Дек 2015, 17:54

Много майки съм чувала, че се паникьосват след кърмене и ходят, но по принцип не зная дали има нещо общо, предполагам е хубаво, но не и задължително :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот viking » 15 Дек 2015, 10:51

Чувал съм от жена ми, че трябва да започне да ходи на прегледи скоро, защото майка й е имала преди години рак и заради това...
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот Elica » 15 Дек 2015, 10:57

Не съм чувала, че трябва да се ходи, ако всичко е наред, гинекологичен преглед стига, там също имат представа от кърмачески гърди. :mrgreen:
При мамолог се ходи ако имате оплаквания или след 35г. профилактично. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кога се прави преглед при мамолог?

Мнениеот ManiJani » 15 Дек 2015, 12:39

Не е точно така, хубаво е да се ходи, хубаво, че имам приятел мамолог, та поне ще мога да бъда спокойна, че когато имам нужда от консултация и съвет има на кого да се обадя :idea:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта