Какви са любимите ви игри от детството?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот qwerryyy » 15 Дек 2015, 13:08

Тези дни ми се налага да гледам децата на една приятелка и се замислих какво ли ние сме играли като деца. :grin: Преди години беше нормално да видиш това:

Skipping-Group-780x519.jpg
Skipping-Group-780x519.jpg (56.07 KiB) Прегледано 2015 пъти

А сякаш в момента много рядко можем да видим деца, които играят на вън. :wink: Е наясно съм, че сега е зимата, но игрите не са само лятото, нали? :mrgreen: Ще ми се да науча мъниците на някоя интересна игра, която ние сме играли като деца и малко да им разнообразя стоенето пред телевизора. :smile: А и със сигурност темата ще е от полза за всички, които искат да научат децата си на нашите игри! :idea: :cheerleadersmileygirl:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот kalinka-kuku » 15 Дек 2015, 13:50

Като малка обожавах да скачам на въже и да скачам на ластик ;) Бяха ми любими, но песента така и не я помня. Иначе за вкъщи не се сърди човече много играхме, на шах също, отделно си правихме палатки от одела и там се навирахме и викахме дама пика хахахахах
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот ManiJani » 15 Дек 2015, 13:57

Играта на ластик е удобна и за вкъщи, мисля, че в уики имаше по-подробно обяснени различните игри и песничките към тях, заедно със схеми, а за друга такава, която да става и за малко пространство не се сещам, освен настолните.
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот kauda » 15 Дек 2015, 14:45

Ние много играехме на криеница вкъщи, то не беше под легла, в гардероби, в шкафове и къде ли още не. :) Също така скачахме от секцията по леглото. :lol: :lol: :lol:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот Jully » 15 Дек 2015, 15:43

Аз бях скучно дете, все си правих куклен театър, сега съм научила имоите малките доста често ни правят представления. Също обичах да правя кръстословици, които решаваха родителите ми по празници. :lol:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот borkova » 15 Дек 2015, 15:48

Любими игри нямах, но можеш да измислиш нещо спрямо характерът на децата, т.е. ти трябва да ги усетиш и насочиш към нещо определено, било то четене или някаква игра, това което смяташ не само, че е редно да ги заинтригува, но и това, което им липсва.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот Monika_Spasova » 15 Дек 2015, 17:12

borkova написа:Любими игри нямах, но можеш да измислиш нещо спрямо характерът на децата, т.е. ти трябва да ги усетиш и насочиш към нещо определено, било то четене или някаква игра, това което смяташ не само, че е редно да ги заинтригува, но и това, което им липсва.

Доста ще е трудно за човек, който не е родител и се среща за седмица с децата за постоянно, по-скоро нещо на готово. :) НО настолните игри са супер ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот Rali_hr » 16 Дек 2015, 11:04

Стражари и апаши и имаше една игра "ораторе Бураторе", сещате ли се :) С малките ги играем по спирките, ама вместо да посочваме някой човек, избираме кола и си решаваме каква да е тя. :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот nadqta » 17 Дек 2015, 14:12

И ние много обичахме да скачаме на ластик, въже и какво ли не, но една от любимите ми наред със Стражари и апаши, беше Кобра и Сидже :lol: :lol: :lol: голям смях падаше :grin:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Какви са любимите ви игри от детството?

Мнениеот Локумът » 17 Дек 2015, 15:57

nadqta написа:И ние много обичахме да скачаме на ластик, въже и какво ли не, но една от любимите ми наред със Стражари и апаши, беше Кобра и Сидже :lol: :lol: :lol: голям смях падаше :grin:

Каква е тая Кобра и Сидже, сефте я чувам, нашите пред блока, докато пием бира със средностатистическите комшии бащи играят кобра,куче, котка кон, хаха нещо такова. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron