По-добри родителите ли сте от вашите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Kremiliya » 31 Окт 2016, 14:23

Не съм чула някой досега да е казал, че неговите родители са страхотни, все намираме за какво да ги укоряваме и какво да не ни харесва в тях. :roll: Един ден, въпреки че ние полагаме толкова усилия да възпитаме децата си, според нормите, които си създаваме сами, а и обществото, то децата ни след години ще кажат, че от нас може да се изисква още.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот balsam » 03 Ное 2016, 22:44

Има такива хора, които казват, че родителите им са страхотни ,но го казват когато са над 20 да кажем или по-възрастни :lol: . Тогава се оценяват някои неща.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот fawla » 23 Фев 2017, 16:03

Не съм още родител, но мога да кажа, че за моите родители са си били добри, до колкото са си го представяли. Все пак всеки родител дава всичко от себе си, когато отглежда детето си, вярно, че в наши дни родителите са по-отдадени на децата си, отколкото преди, но и за времето си, нашите са се справили добре.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот analizatorka » 01 Мар 2017, 23:33

Този въпрос ми е малко странен, в смисъл, че как може да се определи дали си по-добър родител от твоите? Ако баща ти е бил пияница, побойник или не се е интересувал от теб, а ти си негова противоположност, тогава отговорът е лесен. Но иначе каквито и да са били родителите, ние сме такива благодарение на тях и на себе си. Както и ние ще бъдем за своите деца. С всички плюсове и минуси.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Мар 2017, 10:35

analizatorka написа:Този въпрос ми е малко странен, в смисъл, че как може да се определи дали си по-добър родител от твоите? Ако баща ти е бил пияница, побойник или не се е интересувал от теб, а ти си негова противоположност, тогава отговорът е лесен. Но иначе каквито и да са били родителите, ние сме такива благодарение на тях и на себе си. Както и ние ще бъдем за своите деца. С всички плюсове и минуси.

Ако се говори за крайности с пияницата и побойника - добре,но когато става въпрос за грижа за семейството. Моите родители не са излизали с мен на разходка, не са ходили на пазар, не сме ходили дори и на сладкарница заедно. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Kaya » 06 Мар 2017, 13:57

И аз смятам, че желанието и това, което правим за децата си е това, което ни определя като добри или лоши, защото да - парите сса важни, семейното положение, но да чуеш от детето си "ти си най-страхотната майка" е най-важното, а това не се постига с лежане и изкарване на пари, децата имат нужда от родителите си.
И аз не съм прекарвала време с моите, не ми харесва това, но с годините, точно в тийн такива, имахме различни преживявания, които ме сплотиха много с майка ми и за това съм благодарна, въпреки трудностите, през които минахме.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот asdddwww » 25 Май 2017, 10:51

Сега ще видим какъв родил ще съм , като се роди бебето, засега мога да кажа, че съм добър баща на "Нероден Петко". Помагам с всичко,с което мога.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот bob_care » 25 Май 2017, 12:39

Всеки намира кусури в родителите си, сигурно и в мен ще намерят, минус е това, в моето родителство, че с майката на децата сме разведени и се виждам рядко с тях, само през уикендите.
bob_care
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Апр 2017, 14:19

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Yunona » 25 Май 2017, 15:45

bob_care написа:Всеки намира кусури в родителите си, сигурно и в мен ще намерят, минус е това, в моето родителство, че с майката на децата сме разведени и се виждам рядко с тях, само през уикендите.

Ако се виждате всеки уикенд, ще имате достатъчно време да изградите силна връзка помежду си.
Имам пред очите си два примера на разведени бащи, които успяха да изградят много по-силна връзка с децата си, отколкото майките, които са повече време до тях. Въпросът не е в количеството време, а в качеството :) Децата и на двамата бащи се преместиха да живеят при тях щом поотраснаха и бяха в състояние да избират и да защитават избора си.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Notification » 25 Май 2017, 15:54

Трудно е да се каже, аз също съм разведен, но децата за съжаление са извън България, почти е невъзможно да се виждам с тях, нямам и възможността да пътувам. Трудно е да се поддържа връзка от разстояние и вижданията да са качествени, или само с чуване по телефона да се получат нещата. Сигурно, като пораснат, ще кажат, че съм лош родител, аз казвам същото и за моите, доста проблеми са ми насадили на главата, които все още решавам.
Notification
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Мар 2017, 14:29

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron