По-добри родителите ли сте от вашите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Jully » 18 Дек 2015, 14:30

Вчера спорихме с майка ми за децата, разбира се и се замислих, какво ли мислите вие - дали ние, които сега гледаме деца сме по-добри родители от нашите собствени? Намирате ли грешките в грижите за вас от родителите ви, стараете ли се да не ги допускате спрямо децата си?
А самите вие откривате ли грешки във вас, в грижите към децата ви. Изобщо, нека да премерил сили с миналото поколение родители. :duel:
Аз смятам, че в много отношения се справям по-добре от майка ми, а мъжът ми от баща ми, но от друга страна смятам, че и те имаха своите предимства. :lol:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Ginger » 18 Дек 2015, 14:57

Те май никак не са съизмерими нещата, като се има предвид колко са различни времената, тогава нашите родители не са имали проблемите, които имам в момента ние с децата си, колкото и да ни се иска да си вярваме, че ценностите са едни и трябва да си възпитаваме в тях, така както е било с нас, не - не е така...
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот fawla » 18 Дек 2015, 15:41

Мисля, че сегашните родители до някаква степен са по-добри родители. Говори сме си с приятелки, че никога нашите родители не са играли с нас, не са правили абсолютно нищо специално, заедно с нас, а сега не е така. Родителите повече демонстрират любовта си към децата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот Ginger » 18 Дек 2015, 17:01

fawla написа:Мисля, че сегашните родители до някаква степен са по-добри родители. Говори сме си с приятелки, че никога нашите родители не са играли с нас, не са правили абсолютно нищо специално, заедно с нас, а сега не е така. Родителите повече демонстрират любовта си към децата.

Виж тука съм съгласна, но може би това е единственото в показването на емоциите, нашето поколение деца ни биеха и ни наказваха, сега се прави, но не и по този начин, иначе относно цялостното възпитание няма как да има кой знае какви сходства.
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот svetlozara » 18 Дек 2015, 17:17

Най-малкото сега се възпитава с говорене и разбиране, но може би сега лошото е, че родителите стават твърде добри приятели с децата си и после.. не излиза нищо добро от това..
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот BeenieGal » 18 Дек 2015, 17:40

svetlozara написа:Най-малкото сега се възпитава с говорене и разбиране, но може би сега лошото е, че родителите стават твърде добри приятели с децата си и после.. не излиза нищо добро от това..

Сега смятам, че са в крайности нещата или се обръща твърде много внимание и стават лигави, или точно обратното - никакво внимание, защото трябва печелим пари и нямаме време, затова пък възпитаваме с пари :banghead:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот kalinka-kuku » 05 Яну 2016, 17:12

Toлкова е трудно да се намери златната среда, особено в положения, когато хората са по-ангажирани, или търсят работа, или пък парите не им стигат, нямат дом и т.н. тогава не остава време за много глезене и говорене с децата, защото всички са изнервени. Това го нямаше при нашите родители, бяха подсигурени. Имаха жилища, само желание да имат, имаха работа, нямаше го стреса, в който живеем сега.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот pavleta » 01 Фев 2016, 12:28

По-старото поколение не говореше с децата си, не се обсъждаха проблеми, ситуации, децата някак бяха встрани от проблемите на родителите си. Сега мисля, че не е така.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот fawla » 25 Окт 2016, 15:07

pavleta написа:По-старото поколение не говореше с децата си, не се обсъждаха проблеми, ситуации, децата някак бяха встрани от проблемите на родителите си. Сега мисля, че не е така.

:+1: Имаш право, сега повече се държи на комуникацията между децата и възрастните. Дори и 10 години разлика си личат в отношението към децата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: По-добри родителите ли сте от вашите?

Мнениеот roksana » 25 Окт 2016, 15:18

Всяко поколение си има плюсовете и минусите, но сега родителите са по-отворени и не толкова като коне с капаци.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron