Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот nadqta » 22 Дек 2015, 15:46

Скоро се срещнах с приятелка, която не бях виждала дълго, знаете как е, говорихме за живота, за съдбата, за хората, които ни обикалят, съответно осъзнах и колко много съм се променила.
Вече сякаш не мога да бъда истински близка с хората, а когато виждам още по-студени същества в това отношение, то ми става много гадно като зная, че и аз съм такава.

Какво според вас ни кара да ставаме такива с годините, опита и разочарованието от хората, може би... или?
123.png
123.png (152.9 KiB) Прегледано 1448 пъти
Когато за пръв път видях тази инсталация, много ми хареса, тъй като е повече от истинска, все по-често си спомням за нея, когато се хвана, че и аз някак си се отдалечавам от хората, които обичам и ме обичат...

Случва ли ви се и на вас да попадате в такива ситуации и да се хващате, че някак страните, че се отдалечавате от близките си или просто да не смеете да се разкриете максимално пред хората? Смятате ли, че можете да бъдете истински близки с някого, без да криете нищо от него и тук не говорим само за чистите битовизми, с които предполагам, че ще се започне дискусията...?
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Дек 2015, 15:50

Не мога да кажа, че нарочно страня от хората, по-точно има хора, на които не искам да им споделям и да напълно нарочно стоя далеч от тях, но тези, които са ми близки с тях нямам тайни и се чувствам идеално! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот Rali_hr » 22 Дек 2015, 16:24

Мога, що да не мога. :) но само с този, който заслужава, не с всеки. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот Локумът » 22 Дек 2015, 17:01

Rali_hr написа:Мога, що да не мога. :) но само с този, който заслужава, не с всеки. :mrgreen:
Точно, точно. Не всички с всеки се разбират... :D
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот magda » 22 Дек 2015, 17:09

Откровеността с недотам близки хора е едно нещо, а да казваш на споделяш с близки приятелки всяка емоция... малко е прекалено, сякаш...
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот lini_leni » 22 Дек 2015, 17:19

Когато се запознахме с приятеля ми, наистина ни беше трудно, докато се опознаем и наистина успеем да се отворим един към друг изцяло...
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот LaCoquine » 23 Дек 2015, 12:36

Близостта не винаги може да се изкаже, тя в повечето случаи се чувства, например имам приятелка, с която от първия път, в който се видяхме станахме близки, именно заради това усещане за близосст, така че реалната такава тя идва в последствие...
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот Mon_ton » 23 Дек 2015, 13:14

Мисля си, че проблемът е най-вече в това, че с времето все по-често ставаме свидетели на факта, че връзките се развалят и приятелствата не са това, за кеото си мислим. ;) Като по-млади лесно се доверяваме, после обаче е друго.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот Snejna » 23 Дек 2015, 14:43

Mon_ton написа:Мисля си, че проблемът е най-вече в това, че с времето все по-често ставаме свидетели на факта, че връзките се развалят и приятелствата не са това, за кеото си мислим. ;) Като по-млади лесно се доверяваме, после обаче е друго.

Като се опариш няколко пъти.. няма как да се довериш.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Можете ли да бъдете истински близки с някого?

Мнениеот Jully » 23 Дек 2015, 16:54

Зависи с кой, затова си правим избор за някой специален човек, който да ни съпътства цял живот и снего лесно можем да бъдем себе си и да сме открити, ако не се получава, значи няма и да се получи. :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта