Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот tanitapet » 31 Дек 2015, 00:19

Здравейте,бих искала да споделя проблемът ми - става дума за моя баща.Започва се преди 6м.с едно убождане на крака.От там се получава рана на крака,която и до днес не може да зарастне.В МОМЕНТА Е С ОТТОК НА КРАКАТА ДО ГОРЕ.Трудно се предвижва.Оказа се,че е и диабетик,има и анемия - липса на желязо.В момента е със стойности на хемоглобина - 62.Получава задух.Интересува ме - ИМА ЛИ БОЛНИЧНО ЗАВЕДЕНИЕ В СТРАНАТА,КЪДЕТО ДА ГО ПОЕМАТ ТОЗИ ЧОВЕК,КОЙТО СЕ Е ОТЧАЯЛ НАПЪЛНО И СМЯТА,ЧЕ НЯМА КОЙ ДА МУ ПОМОГНЕ? ИМА ЛИ БОЛНИЦА,КЪДЕТО ДА ГО ПРИЕМАТ ОТ ВХОДА - ДА КАЖАТ,ЧЕ ОСТАВА ПРИ ТЯХ НА ЛЕЧЕНИЕ И МУ НАПРАВЯТ АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ НЕОБХОДИМИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ЛЕЧЕНИЕ.Уморихме го от разкарване от тази болница - в другата - от това оттделение - в другото и т.н. и накрая стигнахме само до една безизходица и набор от документи,експертизи и изследвания - и нищо.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ - КАК СЕ ПОСРЕЩА НОВАТА ГОДИНА СЪС СВИТО СЪРЦЕ ДАЛИ БАЩА МИ УТРЕ ЩЕ Е ЖИВ!!!!ОБИЧАМ ГО!!!Питам единствено дали има такава болница в страната,където ще му обърнат внимание - ОТ - ДО,без да е необходимо да го разкарваме от болница на болница - това е въпросът ми!!!
tanitapet
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Дек 2015, 00:01

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот Dina » 31 Дек 2015, 02:55

Дано да има здравни осигуровки баща ви.В такъв сручай трябва да вземе направление за ендокринолог.В ИСУЛ , сега е болница "Царица Йоана"-София има много добри специалисти и ще му обърнат внимание на баща Ви.
Ако няма здравни осигуровки ,то трябва да докаже ,че няма никакви доходи и притежания, тогава има право на 1 път в годината лечение в болница.Социални грижи поемат разходите.Но пак трябва с тях да се уговорите.
Dina
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Дек 2015, 02:46

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот Михаил Вълков » 31 Дек 2015, 11:48

Таня, не е нужно да търсите болница. Баща ти се нуждае от подмладяваща терапия, но нашите лекари още не са запознати с нея. Подмладяването започва с хранене по два пъти на ден с храна ketogenic diet. Това е кетогенна диета бедна на въглехидрати, но богата на мазнини и белтъчини. Избягва се консумацията на хляб и тестени изделия, всякакви видове захар, картофи и ориз. След това се минава на хранене само веднъж на ден и се прави гимнастика по три пъти на ден.
Трябва да купиш от аптеката 6 медикамента, които ще ти опиша в следващия постинг.
От хипермаркета трябва да купиш: зехтин екстра върджин, яйца, кисело мляко по БДС, цедено мляко или квасена сметана, краве масло, сирене, кашкавал, кайма на пакетчета, риба сьомга или сельодка, една кофа кисело зеле или туршия (не стерилизирани!), свински черен дроб, варено-пушени свински деликатеси (врат, филе, бут), розов разбит хайвер, някои видове ядки и кореноплодни зеленчуци (моркови, цвекло, ряпа, пащърнак, целина), лютеница или доматено пюре..
Мога да ти изпратя подробна инструкция за провеждането на подмладяваща терапия и готварските рецепти към нея, ако ми съобщиш твоя имейл или скайп адрес. Моят имейл е
mikhail-vulkov@lycos.com
Скайпът ми е „михаил вълков пловдив” или потърси mihail-vulkov
Телефонът ми е 0897811091
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот Михаил Вълков » 31 Дек 2015, 12:11

От аптеката трябва да купите хранителни добавки. През 2014 г те струваха около 100 лв. Някои от тях са комплектовани с некоректно съставени листовки, но се постарайте да разберете поне какво е действието им. Мога да ви изпратя по имейл коректни редакции на листовките.
• Астаксантин - мощен антиоксидант. Предлаганите от фирма Raab BIO таблетки 60 бр. х 700 мг имаха цена 55 лв;
• Мултивитамини и минерали. Гълта се една таблетка на ден или половин таблетка при всяко хранене. Най-евтини са таблетките с марка АБО-Фарма - около 7 лв.
• Омега 3 - меки капсули по 1000 мг. Съдържат омега мастни киселини. Гълта се по една капсула на всяко хранене Най-евтини са капсулите на ФОРТЕКС. Двойна опаковка със 180 капсули струваше 16 лв.
• Пробиотик комплекс - капсули съдържащи полезни бактерии. Гълта се по една капсула преди хранене. Най-евтини бяха капсулите на ВИТАГОЛД - около 6 лв за кутия с 20 таблетки;
• Милгамма протект - таблетки с мастноразтворим витамин тип В1. Гълта се половин таблетка при всяко хранене. Кутия с 30 таблетки по 300 мг имаше цена 38 лв.
• Витамин В комплекс. Гълта се една таблетка сутрин защото съдържа никотинамид. Цената му беше беше под 3 лв.
• Метформин - таблетки за диабетици. Най-евтини са произвежданите от Чайкафарма. Струват по-малко от 2 лв. за кутия съдържаща 30 таблетки по 850 мг. Купете примерно 10 кутии защото това лекарство удължава живота.
• Витамин D3. Продава се във флакони под наименованието Вигантол. Вземат се около 6 капки на ден. Цената му беше под 3 лв.
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот boriskarlov » 31 Дек 2015, 22:04

Здравейте господин Вълков! С цялото ми уважение, защото често ви чета във Фейсбук....
От хипермаркета трябва да купиш: зехтин екстра върджин, яйца, кисело мляко по БДС, цедено мляко или квасена сметана, краве масло, сирене, кашкавал, кайма на пакетчета, риба сьомга или сельодка, една кофа кисело зеле или туршия (не стерилизирани!), свински черен дроб, варено-пушени свински деликатеси (врат, филе, бут), розов разбит хайвер, някои видове ядки и кореноплодни зеленчуци (моркови, цвекло, ряпа, пащърнак, целина), лютеница или доматено пюре..

Вие не смята те ли, че има възможност човекът да има подагра и това да му причини допълнително проблеми. От лютеница до лютеница има огромни разлики /80% на пазара са нишесте и боя/, киселото зеле съвсем не го коментирам.
• Милгамма протект - таблетки с мастноразтворим витамин тип В1. Гълта се половин таблетка при всяко хранене. Кутия с 30 таблетки по 300 мг имаше цена 38 лв.
• Метформин - таблетки за диабетици. Най-евтини са произвежданите от Чайкафарма. Струват по-малко от 2 лв. за кутия съдържаща 30 таблетки по 850 мг. Купете примерно 10 кутии защото това лекарство удължава живота.

Наистина ли приемате риска да препоръчате 2 лекарства по лекарско предписание на човек с куп проблеми...? Метформинът е страхотно лекарство, но той върши работа на граничните и пред-диабетните състояния, често свързани със затлъстяване. Какво, ако просто вече няма производство на инсулин в тялото и се нуждае човекът от инсулин? Метформинът няма да помогне, а може и да попречи.
Таня, не е нужно да търсите болница.

Таня, абсолютно необходимо ви е да намерите консултация със сърдечно-съдов специалист и то добър. Задухът говори за сърдечен проблем. Незарастването на раната - висока кръвна захар. Ако тя не се лекува /приема инсулин, то няма да стане по-добре. Оток на целия крак...вие да не очаквате, че ще стане чудо. Препоръчвам ви да търсите възможно най-бързо този лекар, майка ми лекува при него хронични рани на краката си и се получи!!!Въпреки диабета и многото усложнения!
д-р Светослав Бисеров
Съветвам ви да побързате!
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот Михаил Вълков » 01 Яну 2016, 13:37

Уважаеми г-н Борис Карлов. Вие твърдите, че следите мои публикации. В такъв случай сигурно сте последвали съвета ми да свалите безплатно книгата ПШЕНИЦАТА-МАСКИРАНИЯТ УБИЕЦ. В нея са описани всички симптоми, които посочва Таня.
Освен това, би трябвало да ви направи впечатление съветът ми даден тук по-горе:
„Таня, баща ти се нуждае от подмладяваща терапия. Нашите лекари още не са запознати с нея. Подмладяването започва с хранене по два пъти на ден с храна ketogenic diet. Това е кетогенна диета бедна на въглехидрати, но богата на мазнини. Избягва се консумацията на хляб и тестени изделия, всякакви видове захар, картофи и ориз. След това се минава на хранене само веднъж на ден и се прави гимнастика по три пъти на ден.”
Ако бяхте прочели това внимателно, щяхте да си помислите, че е идиотщина, или поне щяхте да зададете някой от следните въпроси:
• Какво е това ПОДМЛАДЯВАЩА ТЕРАПИЯ? Какво лекува тя?
• Защо нашите лекари още НЕ СА ЗАПОЗНАТИ С НЕЯ?
• Възможно ли е въобще такова чудо - ПОДМЛАДЯВАНЕ?
• Защо е нужна КЕТОГЕННА ДИЕТА?
• Защо подмладяването започва с ХРАНЕНЕ ДВА ПЪТИ НА ДЕН?
• Защо след това трябва да се мине на ХРАНЕНЕ ВЕДНЪЖ НА ДЕН?
• Защо трябва да се прави ГИМНАСТИКА ТРИ ПЪТИ НА ДЕН?
• Не е ли вредно и опасно това?
следва продължение
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот Михаил Вълков » 01 Яну 2016, 21:26

(продължение на отговора до г-н Борис Карлов)
Айнщайн е казал, че е много важно да се задават въпроси за да се намери отговор. Вие коментирате ефекта от хранителните продукти, които препоръчвам, без да знаете как, кога и за какво се използват. Поне можеше да попитате. Трябваше да ви направи впечатление, че аз предлагам на Таня да ѝ изпратя съвети и инструкции. Трябваше да попитате може ли да ги изпратя и на вас независимо от това, че се чувствате здрав. Може би не ви интересува какво е въздействието на тези съвети върху здрави хора.
Спазването на тези инструкции не само лекува много болести, повече отколкото споменава Таня, а предпазва от много болести. Споменатите медикаменти забавят стареенето и удължават живота. Можехте да попитате каква да е лютеницата, която препоръчвам. Щяхте да научите, че е подходяща и най-лошокачествената. Тя служи като подправка при приготвяне на солена напитка подобна на доматен сок. Напитката се използва за задоволяване на организма с вода.
Празниците минаха, но още сме в сезона на именните дни, тостовете и махмурлука, затова ви пожелавам да четете толкова внимателно всяко изречение, че да задавате въпроси. През миналата година се задаваше предимно въпросът „КОЙ?”. Надявам се през тази година да се задават много повече въпроси.
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот boriskarlov » 01 Яну 2016, 22:02

Михаил Вълков написа:Трябваше да попитате може ли да ги изпратя и на вас независимо от това, че се чувствате здрав.

Уви, аз съм диабетик също( Ще публикувате ли тук повече информация? Интересувам се.
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот Фоци » 02 Яну 2016, 19:55

И аз минах по този път-убождане ,гангрена,ампутация на пръст на ходилото,отоци на глезените и подбедрицата и т.н. В София има една клиника на околовръстното-Сити Клиник. Там са каймака на докторите по този проблем.Ето адреса:
„Сити Клиник”
0700 13 127
Доцент д-р Иво Петров- кардиолог в „Сити Клиник”
Тел.: 02 903 81 14 ;
02 903 81 21
02 903 86 39 – секретарка Герасимова
Доц. Петров е шефа. Обадете се, за да Ви запишат ден и час и да Ви кажат кой номер направление да вземете. Бъдете точни,защото викат в кабинета точно на указания час! Успех
Фоци
 
Мнения: 4
Регистриран на: 07 Окт 2015, 14:42

Re: Диабет,анемия,сериозни рани на краката,отток на краката до горе - отпадналост и пълно отчаяние - това е описание на моят баща!!!

Мнениеот Михаил Вълков » 04 Яну 2016, 07:59

Борисе, това е един от многото файлове, които трябва да получиш. Поради недостатък на софтуера в този форум, не мога да поствам всеки ден. Ако бързаш, трябва да ми съобщиш твоя имейл адрес. Може да направиш това с лично съобщение ако не искаш други да го знаят.
Вече споменах, че трябва да свалиш безплатно книгата ПШЕНИЦАТА-МАСКИРАНИЯТ УБИЕЦ. В нея с команда Edit>Find намери думата "диабет".
Михаил Вълков
 
Мнения: 50
Регистриран на: 01 Окт 2015, 11:45

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с ендокринология и болести на обмяната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта