Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот fawla » 08 Юни 2016, 16:58

Те по дискотеките охраните бият достатъчно. :mrgreen: Лошото е, че в наши дни не можеш да разчиташ на защитата на полицията и дори не можеш да се обадиш на полицията, за да потърсиш помощ..
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот sofi_black » 09 Юни 2016, 14:01

Ако не мога да помогна, бих се обадила на 112. Все пак полицаите това им е работата да се намесят в такива случаи. Стига да се отзоват навреме и докато не е станало фатално.
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Elica » 09 Юни 2016, 15:58

Една позната, уж много активна и много бранеща доброто, станала свидетел на семеен тормоз и побой и реагирала, като си тръгнала. Но все пак после беше възмутена и обясняваше, как "ако не бях с детето..." :) ами обади се поне на 112 бе .......
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот pravilno » 09 Юни 2016, 17:33

И после и това дете ще реагира по същия начин - ще гледа, но нищо няма да предприема също като родителката си. Щото всички се завираме в миши дупки и не взимаме отношение, когато стане нещо такова.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Kaya » 20 Юни 2016, 13:22

pravilno написа:И после и това дете ще реагира по същия начин - ще гледа, но нищо няма да предприема също като родителката си. Щото всички се завираме в миши дупки и не взимаме отношение, когато стане нещо такова.

Всички сме така, за съжаление обаче, само на думи сме силни. Аз също за себе си бих казала, че няма нито да се намеся, нито да направя нещо грандиозно, може евентуално да се обадя на 112 и толкова. Но там като звъннеш и те питат "кой се обажда" е малко притеснително.. :roll: В нашата мутренска държавица..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот analizatorka » 20 Юни 2016, 13:56

Kaya написа:
pravilno написа:И после и това дете ще реагира по същия начин - ще гледа, но нищо няма да предприема също като родителката си. Щото всички се завираме в миши дупки и не взимаме отношение, когато стане нещо такова.

Всички сме така, за съжаление обаче, само на думи сме силни. Аз също за себе си бих казала, че няма нито да се намеся, нито да направя нещо грандиозно, може евентуално да се обадя на 112 и толкова. Но там като звъннеш и те питат "кой се обажда" е малко притеснително.. :roll: В нашата мутренска държавица..


Притеснително е, защото всеки се дърпа да си каже името да не би да го викнат за свидетел, да го разкарват по съда. А и знаем какво се случва на свидетелите в нашата страна и всяка друга, където правосъдната система е под всякаква критика.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Локумът » 20 Юни 2016, 16:50

analizatorka написа:
Kaya написа:
pravilno написа:И после и това дете ще реагира по същия начин - ще гледа, но нищо няма да предприема също като родителката си. Щото всички се завираме в миши дупки и не взимаме отношение, когато стане нещо такова.

Всички сме така, за съжаление обаче, само на думи сме силни. Аз също за себе си бих казала, че няма нито да се намеся, нито да направя нещо грандиозно, може евентуално да се обадя на 112 и толкова. Но там като звъннеш и те питат "кой се обажда" е малко притеснително.. :roll: В нашата мутренска държавица..


Притеснително е, защото всеки се дърпа да си каже името да не би да го викнат за свидетел, да го разкарват по съда. А и знаем какво се случва на свидетелите в нашата страна и всяка друга, където правосъдната система е под всякаква критика.

То не е въпросът в тва, че ще те разкарат до там малко да си изтъркаш подметките. Въпросът е, че тоя не го знаеш какъв мутрьо е дали утре няма да скочи и на теб, ако си жена и да си вкараш автогол. Тъпо е, че изискват имената, да дойдат ида спасят жената и после да си търсят свидетели от близки и роднини. Никой не иска да се замесва в чужди проблеми. Едно обаждане анонимно би трябвало да е достатъчно, ама явно не. :banghead:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Mon_ton » 22 Юни 2016, 11:20

Локумът написа:То не е въпросът в тва, че ще те разкарат до там малко да си изтъркаш подметките. Въпросът е, че тоя не го знаеш какъв мутрьо е дали утре няма да скочи и на теб, ако си жена и да си вкараш автогол. Тъпо е, че изискват имената, да дойдат ида спасят жената и после да си търсят свидетели от близки и роднини. Никой не иска да се замесва в чужди проблеми. Едно обаждане анонимно би трябвало да е достатъчно, ама явно не. :banghead:

Много си прав, че в нашата бадженашка държава е опасно да подадеш сигнал. :( Защото вярата в институциите я няма,а и то е напълно нормално да я няма. Виждаме ежедневно какво се случва - всеки може да се покрие. Но обяснения, от типа "Аз ако бях..." ме побъркват.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот kauda » 18 Авг 2016, 15:48

И аз се дразня, как се дават оценки отстрани. По-добре наистина да се вгледаме в себе си и да помислим какво реално бихме направили. Аз не съм много голям активист.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Fancy » 19 Авг 2016, 10:16

Локумът написа:То не е въпросът в тва, че ще те разкарат до там малко да си изтъркаш подметките. Въпросът е, че тоя не го знаеш какъв мутрьо е дали утре няма да скочи и на теб, ако си жена и да си вкараш автогол. Тъпо е, че изискват имената, да дойдат ида спасят жената и после да си търсят свидетели от близки и роднини. Никой не иска да се замесва в чужди проблеми. Едно обаждане анонимно би трябвало да е достатъчно, ама явно не. :banghead:


Как ще е достатъчно едно анонимно обаждане? Така всеки може да се обажда и да разкарва институциите на бъзик, както и го правят, или да иска да създаде проблеми на свой враг. Заставаш с името си и казваш за какво сигнализираш. Да, не е приятно да се намесиш в неща, които не те засягат и не са твой проблем, но така можеш да спасиш нечий живот.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта