Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Alex_mor » 19 Авг 2016, 10:16

Да, ще ги бием всичките става малко :) ама като видим някой да бие и да крещи по детето си и се завъртаме и обикалям отдалеч, сякаш нищо не сме видели, иначе у нетЯ сме силни. :lol:
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Локумът » 19 Авг 2016, 13:59

Fancy написа:
Локумът написа:То не е въпросът в тва, че ще те разкарат до там малко да си изтъркаш подметките. Въпросът е, че тоя не го знаеш какъв мутрьо е дали утре няма да скочи и на теб, ако си жена и да си вкараш автогол. Тъпо е, че изискват имената, да дойдат ида спасят жената и после да си търсят свидетели от близки и роднини. Никой не иска да се замесва в чужди проблеми. Едно обаждане анонимно би трябвало да е достатъчно, ама явно не. :banghead:


Как ще е достатъчно едно анонимно обаждане? Така всеки може да се обажда и да разкарва институциите на бъзик, както и го правят, или да иска да създаде проблеми на свой враг. Заставаш с името си и казваш за какво сигнализираш. Да, не е приятно да се намесиш в неща, които не те засягат и не са твой проблем, но така можеш да спасиш нечий живот.

Ми то точно за това, никой не застава с името си и съм го обяснил много добре по-горе. Никой не иска да се занимава с чужди проблеми и да рискува сигурността на семейството си в нашата мутренска държава. Не ми обяснявай как трябва да стане и как се спасяват животи. Като не можеш да разчиташ на полицията да те защити, ако се налага, то трябва да се примирят с анонимно обаждане, без изобщо да мислят, ся тоя бъзика ли се или не.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот mix_twix » 19 Авг 2016, 17:19

Всички седим и мълчим като мижетурки. То от няква страна не можеш да се и намесиш, виждаш как майка шляпва детето си или му се кара, това агресия ли е? май да.. и какво трябва да направиш? Да звъннеш на социалните, щото майката се кара на детето си, че се е хвърлило пред някоя кола ли? :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот penelopa » 22 Авг 2016, 10:45

Който се определя като мижитурка, да се определя. Но не съм съгласна, че всички трябва да се поставят под един знаменател. Да, има смели хора, които биха направили всичко, за да защитят или спасят някой. Други не са толкова смели и доблестни и не биха се набутали между шамарите. Но това не означава, че са лоши или не стават. Всеки може да допринесе по някакъв начин, колкото и незначителен да изглежда, ако иска. И защо да не може да се разчита на полицията? Отзовават се, стига да има подаден сигнал. А и не е нужно да се докладва всеки скандал или шамар, макар че са проява на агресия.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Snejna » 22 Авг 2016, 13:00

Мен ме хваща яд, че главно се беснее в интернет. Аз лично не бих направила нищо, бих подминала с лошо чувство в себе си. Не се срамувам, че съм такъв тип. Но хората, които викат и вечно се правят, всъщност биха постъпили по същия начин, или сега както е мдерно ще снимат и ще го качат във фейсбук.. и какво от това?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Авг 2016, 15:53

Да прецениш дали нещо дали е истинска агресия, или скандал е много трудно. Но ако искаш да предприемеш действия то все от някъде трябва да се почне.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот klara » 23 Авг 2016, 10:12

Snejna написа:Мен ме хваща яд, че главно се беснее в интернет. Аз лично не бих направила нищо, бих подминала с лошо чувство в себе си. Не се срамувам, че съм такъв тип. Но хората, които викат и вечно се правят, всъщност биха постъпили по същия начин, или сега както е мдерно ще снимат и ще го качат във фейсбук.. и какво от това?


Така е, който иска да свърши нещо, знае как и го прави, без да бие тъпана. Глашатаите са ясни на всички.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот silver933 » 26 Сеп 2016, 14:52

Гледачи много има и такива майстори на интернет кунг фу то много, но някой да застане с името си и с лицето си да защити друг, малко възможно. Ама не знам в кой е вината, може би в тея, които се предполага, че евентуално ще те защитават, а имайки предвид, че сме една шепа хора в България, не се знае от къде ще изкочи някой познат на някой друг..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот S_Milenska » 26 Сеп 2016, 15:27

Това е наистина, че хората ги е страх ..
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как реагирате, когато станете свидетел на агресия?

Мнениеот dejavu » 27 Сеп 2016, 11:10

И то много, но като че ли има и един друг момент - пълното безхаберие и безчувственост, които все по-често проявяваме към ставащото около нас. Имам чувството, че по този начин всеки се опитва да се предпази и съхрани.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron