Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Специфични грижи, лечение, обществени нагласи, държавна политика, взаимопомощ

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот maminka » 19 Яну 2016, 10:28

Реално и директорът е прав, и родителите на детето са прави, като се има предвид колко много мамини синчета има, съответно и свръх загрижени родители, които с удоволствие биха отишли с детето си къде ли не. А за дискриминация не зная дали може да се говори, много обичат да спекулират с тази дума, просто е особеност, която налага определени ограничения, ако се представи така на детето, то поне няма да се озлоби към хората, както повечето, които се смятат за дискриминирани.
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Lollipop » 19 Яну 2016, 11:36

maminka написа:Реално и директорът е прав, и родителите на детето са прави, като се има предвид колко много мамини синчета има, съответно и свръх загрижени родители, които с удоволствие биха отишли с детето си къде ли не. А за дискриминация не зная дали може да се говори, много обичат да спекулират с тази дума, просто е особеност, която налага определени ограничения, ако се представи така на детето, то поне няма да се озлоби към хората, както повечето, които се смятат за дискриминирани.

Така е, ама защото има някаква болест и то не е кой знае какво увреждане, вместо да гледат на него като на нормално същество, те го игнорират и изключват, щото са болно. Това е извратеното и не бива да остава ненаказано. Тук не става въпрос за мамино синче, или за нещо подобно, тук говорим за учебна програма. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Malina » 19 Яну 2016, 12:57

Разбирам ги колегите, че не са искали да вземат такова решение, все пак зелените училища обикновено не са на места, където има болници или друго, ако има проблем то става сложно, а и детето щом е с диабет има нужда от специална диета, която може и да не може да се предложи от въпросното място като меню.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот lini_leni » 19 Яну 2016, 13:50

Lollipop написа:
maminka написа:Реално и директорът е прав, и родителите на детето са прави, като се има предвид колко много мамини синчета има, съответно и свръх загрижени родители, които с удоволствие биха отишли с детето си къде ли не. А за дискриминация не зная дали може да се говори, много обичат да спекулират с тази дума, просто е особеност, която налага определени ограничения, ако се представи така на детето, то поне няма да се озлоби към хората, както повечето, които се смятат за дискриминирани.

Така е, ама защото има някаква болест и то не е кой знае какво увреждане, вместо да гледат на него като на нормално същество, те го игнорират и изключват, щото са болно. Това е извратеното и не бива да остава ненаказано. Тук не става въпрос за мамино синче, или за нещо подобно, тук говорим за учебна програма. :roll:

Не, но като видят майките на синчетата, че има и други родители, нормално е да пожелаят и те да са там. А от друга страна по кината между трейлърите вървеше една кампания за приобщаване на децата с диабет, но като цяло на мен по-скоро това ми звучеше като точно обратното, защото такава дискриминация в повечето случаи не се усеща, освен в такива, не казвам, че не е напълно достатъчно, за да е проблем, но все пак...
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот analizatorka » 19 Яну 2016, 15:46

lini_leni написа:
Lollipop написа:
maminka написа:Реално и директорът е прав, и родителите на детето са прави, като се има предвид колко много мамини синчета има, съответно и свръх загрижени родители, които с удоволствие биха отишли с детето си къде ли не. А за дискриминация не зная дали може да се говори, много обичат да спекулират с тази дума, просто е особеност, която налага определени ограничения, ако се представи така на детето, то поне няма да се озлоби към хората, както повечето, които се смятат за дискриминирани.

Така е, ама защото има някаква болест и то не е кой знае какво увреждане, вместо да гледат на него като на нормално същество, те го игнорират и изключват, щото са болно. Това е извратеното и не бива да остава ненаказано. Тук не става въпрос за мамино синче, или за нещо подобно, тук говорим за учебна програма. :roll:

Не, но като видят майките на синчетата, че има и други родители, нормално е да пожелаят и те да са там. А от друга страна по кината между трейлърите вървеше една кампания за приобщаване на децата с диабет, но като цяло на мен по-скоро това ми звучеше като точно обратното, защото такава дискриминация в повечето случаи не се усеща, освен в такива, не казвам, че не е напълно достатъчно, за да е проблем, но все пак...


Не е съвсем така, защото на някои места отказват да ги приемат в детска градина или ясла.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот S_Milenska » 19 Яну 2016, 16:02

Това вече е крайно, но разбираемо, за съжаление. Храненето на едно дете с диабет е сложно, а изключването му от общата картинка е болезнено за детето. :( Не знам как се справят родители, които имат подобни проблеми. В детската градина какво беше положението ви?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот analizatorka » 19 Яну 2016, 16:39

S_Milenska написа:Това вече е крайно, но разбираемо, за съжаление. Храненето на едно дете с диабет е сложно, а изключването му от общата картинка е болезнено за детето. :( Не знам как се справят родители, които имат подобни проблеми. В детската градина какво беше положението ви?


За щастие нашата градина прояви разбиране, домашната храна я слагах в кутия с нужното количество и хапваше с другите деца, на обяд си го взимах. На някои родители им се налага да напуснат работа и тичат през два часа да мерят захар.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот balsam » 20 Яну 2016, 10:34

Знам, че в Стара Загора има частно училище, в което тези проблеми ги няма. На мой познат детето му е болно от диабет и учи там. Има медицинско лице, което напълно поема наблюдението. За детските градини не знам как стои въпроса.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот qwerryyy » 20 Яну 2016, 11:33

analizatorka написа:
S_Milenska написа:Това вече е крайно, но разбираемо, за съжаление. Храненето на едно дете с диабет е сложно, а изключването му от общата картинка е болезнено за детето. :( Не знам как се справят родители, които имат подобни проблеми. В детската градина какво беше положението ви?


За щастие нашата градина прояви разбиране, домашната храна я слагах в кутия с нужното количество и хапваше с другите деца, на обяд си го взимах. На някои родители им се налага да напуснат работа и тичат през два часа да мерят захар.

Доста е трудно, да не кажа ужасно! Нали все пак има мед. персонал в градините, това е глупост, да си го вземаш на обяд, защото трябва, все пак има мед. сестра, не може ли да измери кръвната захар, чак съм потресена!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Rali_hr » 20 Яну 2016, 12:02

В частните училища биха взели всяко дете, дори и да не могат да се грижат за него, не знам до колко адекватни биха били грижите, но със сигурност е по-добре. Макар че като се замисля, ако има необходимия ресурс, то частните училища са единствените начини за деца с увреждани от вяскакъв тип.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Деца със специални потребности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта