Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Специфични грижи, лечение, обществени нагласи, държавна политика, взаимопомощ

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот klara » 21 Яну 2016, 09:53

Rali_hr написа:В частните училища биха взели всяко дете, дори и да не могат да се грижат за него, не знам до колко адекватни биха били грижите, но със сигурност е по-добре. Макар че като се замисля, ако има необходимия ресурс, то частните училища са единствените начини за деца с увреждани от вяскакъв тип.


Там повече се стараят да предложат условия, все пак пари взимат.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Jully » 21 Яну 2016, 10:08

Да така е на фона на това колко много пари вземат, нормално е да имат необходимия ресурс да се грижат за учениците си. Интересно ми е обаче, вие analizatorkata как реагирахте, говорихте ли с някой? На следващото зелено училище какво ще направите? Може би е време да помислите за частно училище и вие. :roll:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот lini_leni » 21 Яну 2016, 11:43

То това е най-добрият вариант да се доасоциализира детето - частните училища, особено ако живеете в по-малък град!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот analizatorka » 22 Яну 2016, 09:54

Jully написа:Да така е на фона на това колко много пари вземат, нормално е да имат необходимия ресурс да се грижат за учениците си. Интересно ми е обаче, вие analizatorkata как реагирахте, говорихте ли с някой? На следващото зелено училище какво ще направите? Може би е време да помислите за частно училище и вие. :roll:


С родителите на детето сме приятелско семейство и те говориха с класната, с директора, но без резултат. В крайна сметка то не ходи на "зелено" училище и те през отпуските гледат да компенсират с пътешествия из България. Вярно, че не е с други деца, но пък са тримата заедно.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот dinkog » 22 Яну 2016, 10:37

Значи като цяло му показват на детето, че ще си остане само и аутсайдер и че не е необходимо да се търсят начини. Та аз бих съзирал комисията за защита от дискриминация, защото това е точно такова. Наглостта не е там, че няма ресурсен учител, наглостта е от там, че не са допуснали детето с родител, който да носи отговорността за него! Та те по същата логика могат и от училище да го изключат, защото е там няколко си часа дневно! :mad: Ядосвам се, когато родителите стоят и се притесняват да не скършат хатъра на чужди хора, а влияят негативно върху собствените си деца! Ама дано да е доволно и щастливо, че си ходи на разходки с мама и тате.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот analizatorka » 25 Яну 2016, 10:46

dinkog написа:Значи като цяло му показват на детето, че ще си остане само и аутсайдер и че не е необходимо да се търсят начини. Та аз бих съзирал комисията за защита от дискриминация, защото това е точно такова. Наглостта не е там, че няма ресурсен учител, наглостта е от там, че не са допуснали детето с родител, който да носи отговорността за него! Та те по същата логика могат и от училище да го изключат, защото е там няколко си часа дневно! :mad: Ядосвам се, когато родителите стоят и се притесняват да не скършат хатъра на чужди хора, а влияят негативно върху собствените си деца! Ама дано да е доволно и щастливо, че си ходи на разходки с мама и тате.


Аз също смятам, че трябва да научиш детето си да отстоява себе си. Колкото до разходките с мама и тате, какво лошо има? И не е казано, че детето е изолирано и не общува с връстници.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Loreyn » 25 Яну 2016, 15:10

Аз пък все повече се убеждавам, че дете, което общува предимно с по-големи хора е доста по-осъзнато и самостоятелно, за разлика от лигавщините на връстниците му.
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот mamina » 26 Яну 2016, 11:16

С това заболяване на детето рано му се е наложило да попорастне и да мисли за по-сериозни неща :sad:
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Lollipop » 26 Яну 2016, 11:48

Loreyn написа:Аз пък все повече се убеждавам, че дете, което общува предимно с по-големи хора е доста по-осъзнато и самостоятелно, за разлика от лигавщините на връстниците му.

Абе не е така. :) Всяко дете трябва да си мине по пътя, не знам ти с колко възрастни хора си си игарла с колички и кукли, а това е част от порастването. не мога да се съгался, че е нормално едно дете да прекарва времето си с възрастни хора, отколкото с хора на неговата възраст с неговите интереси. Никой не казва да не се среща и с големи и да взаимства ползи и от тях, ама ся зорлян да се ограничава от връстниците си, само за да е по-умно айде.. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот balsam » 02 Фев 2016, 10:29

Lollipop написа:
Loreyn написа:Аз пък все повече се убеждавам, че дете, което общува предимно с по-големи хора е доста по-осъзнато и самостоятелно, за разлика от лигавщините на връстниците му.

Абе не е така. :) Всяко дете трябва да си мине по пътя, не знам ти с колко възрастни хора си си игарла с колички и кукли, а това е част от порастването. не мога да се съгался, че е нормално едно дете да прекарва времето си с възрастни хора, отколкото с хора на неговата възраст с неговите интереси. Никой не казва да не се среща и с големи и да взаимства ползи и от тях, ама ся зорлян да се ограничава от връстниците си, само за да е по-умно айде.. :)


Всяко дете си избира само къде и с кого му е по-приятно и там отива. Защо трябва да му казваш с кого да общува?
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

ПредишнаСледваща

Назад към Деца със специални потребности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта