Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Специфични грижи, лечение, обществени нагласи, държавна политика, взаимопомощ

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Lollipop » 02 Фев 2016, 11:55

balsam написа:
Lollipop написа:
Loreyn написа:Аз пък все повече се убеждавам, че дете, което общува предимно с по-големи хора е доста по-осъзнато и самостоятелно, за разлика от лигавщините на връстниците му.

Абе не е така. :) Всяко дете трябва да си мине по пътя, не знам ти с колко възрастни хора си си игарла с колички и кукли, а това е част от порастването. не мога да се съгался, че е нормално едно дете да прекарва времето си с възрастни хора, отколкото с хора на неговата възраст с неговите интереси. Никой не казва да не се среща и с големи и да взаимства ползи и от тях, ама ся зорлян да се ограничава от връстниците си, само за да е по-умно айде.. :)


Всяко дете си избира само къде и с кого му е по-приятно и там отива. Защо трябва да му казваш с кого да общува?

Мдамм, точно. Може и вундеркинд да излезе накрая, но пък да е нещастно. :bored:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот svetlozara » 02 Фев 2016, 12:14

Добре де, следващия път, кгоато има екскурзия и пак не пуснат детето да отиде тогава какво ще правите, или просто няма да с еопитвате повече :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот pravilno » 08 Фев 2016, 12:15

svetlozara написа:Добре де, следващия път, кгоато има екскурзия и пак не пуснат детето да отиде тогава какво ще правите, или просто няма да с еопитвате повече :)


Какво да направят хората? Да избутат учебната година и после кой откъдето е :-|
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Jully » 11 Авг 2016, 11:35

pravilno написа:
svetlozara написа:Добре де, следващия път, кгоато има екскурзия и пак не пуснат детето да отиде тогава какво ще правите, или просто няма да с еопитвате повече :)


Какво да направят хората? Да избутат учебната година и после кой откъдето е :-|

И като отиде на друго място, ако отиде, и там се повтаря същото, детето се научава, че е сбъркано и не могат да му се случват никакви интересни неща. Ето това, ако не е начало на депресия, не знам кое ще е ! Да избутаме, пък после кой от къде е... ами добре. :) Бутайте и детето ви да знае, че трябва да навежда глава и да подвива крак.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот dejavu » 11 Авг 2016, 12:12

По този начин не бива да се мисли и действа, защото предварително да се примириш без да си опитал, е сигурно поражение. Така се залага едно поведение на детето, което после ще му донесе само горчивина и проблеми. Тези родители трябва да направят всичко възможно да поправят грешката си.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот Jully » 21 Сеп 2016, 10:19

Точно, че всеки трябва да се бори за правата на детето си, някои заболявания, като диабет, в крайна сметка не са такива, че да изискват кой знае какво, т.е. може да се хапва, но просто в граници. Аз се учудвам, че по училищата няма специализирани менюта за деца с АБКМ, Диабет.. все неща, които имат нужда от своето лечение.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот qwerryyy » 14 Мар 2017, 16:06

Мисля си, че не биха искали родители да присъстват, заради това, че на другите деца може да им стане неприятно, че са сами или точно обратното - да подиграват това, което е с майка си.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот dinkog » 19 Май 2017, 15:00

Докато не се въведат промени в училищната ни система и да се приеме, че има деца, които сапо-различни , но с нищо по-малко достойни и нормално от останалите, все ще има деца, които реват вкъщи, защото не могат да правят обичайните дейности със своите съученици. Проблемът не е в едно или две училища, проблемът е, че цялата система допуска това, да бъдат дискриминирани някои.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот vanessa_ » 19 Май 2017, 16:31

По света инвалидите ги приемат съвсем нормално, намират си работа имат нормален живот,т ук не екскурзия не ги пускаме..
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Не допускат детето ми до "зелено" училище, защото е с увреждане

Мнениеот S_Milenska » 20 Май 2017, 09:17

vanessa_ написа:По света инвалидите ги приемат съвсем нормално, намират си работа имат нормален живот,т ук не екскурзия не ги пускаме..

Ние за много неща сме далеч от Света. При нас всеки различен, не може да бъде разбран, не може да бъде приет и не може да бъде нагоден света към него.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Деца със специални потребности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron