Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот Lisica » 22 Яну 2016, 11:31

dinkog написа:Аи лесно, като в тея 3 часа, ти 2 от тях искаш да си изчисти стаята, да си прибере учебниците, да си измия зъбите, да си оправи леглото, дас и легна, да си прочете уроците, то в кой момент прекарвате готино време заедно?

Родителите постоянно искат и изискват нещо и това е мнооого досадно. :) С нетърпение очаквам момента да си намеря работа и да се махна от нас, майка ми постоянно искаше д ами казва нещо и все едни разговори, ужас ужас!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот ManiJani » 22 Яну 2016, 16:23

Lisica написа:
dinkog написа:Аи лесно, като в тея 3 часа, ти 2 от тях искаш да си изчисти стаята, да си прибере учебниците, да си измия зъбите, да си оправи леглото, дас и легна, да си прочете уроците, то в кой момент прекарвате готино време заедно?

Родителите постоянно искат и изискват нещо и това е мнооого досадно. :) С нетърпение очаквам момента да си намеря работа и да се махна от нас, майка ми постоянно искаше д ами казва нещо и все едни разговори, ужас ужас!

Съжителствайки с близък човек, независимо дали е роднина или съпруг се очаква да се съобразявате един с друг, но в някакъв момент се прекалява с това!
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот analizatorka » 25 Яну 2016, 10:33

Винаги съм си казвала, че няма да правя като моите родители с децата ми, а някои неща се повтарят :???:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот Loreyn » 25 Яну 2016, 14:45

analizatorka написа:Винаги съм си казвала, че няма да правя като моите родители с децата ми, а някои неща се повтарят :???:

Разбира се, но това се случва, когото децата продължават да съществуват единствено с възпитанието и разбиранията на родителите си, без да се променят и осмислят случаващото се в живота покрай тях и начина, по който се мени.
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот mamina » 26 Яну 2016, 11:29

Loreyn написа:
analizatorka написа:Винаги съм си казвала, че няма да правя като моите родители с децата ми, а някои неща се повтарят :???:

Разбира се, но това се случва, когото децата продължават да съществуват единствено с възпитанието и разбиранията на родителите си, без да се променят и осмислят случаващото се в живота покрай тях и начина, по който се мени.


Трябва да си голям кон с капаци, за да не променяш възгледите си и да не се учиш от живота :grin:
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот Lollipop » 26 Яну 2016, 11:36

не знам дали е точно така, трябва да си кон с капаци, да си супер ограничен и т.н., че да не си промениш възгледите, но затова хората доста повече от нас са се постарали и са търсили общото между модела на възпитание и модела на поведение в децата, то те се повтарят и както знаем, ако у вас е играла "шамарената фабрика" то шансът това да се случи в бъдеще и с вашите собствени деца е голям. Същото е и с ограничението на часовете за излизане, с натякването за почистването на стаята и т.н. :) Възгледите се променят, когато сме млади, а когато детето ни стане тийнейджър и виждаме какви глупости прави, то ние се превръщаме в нашите родители и започваме да ограничаваме, викаме и да се караме. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот black » 27 Яну 2016, 11:05

Lollipop написа:не знам дали е точно така, трябва да си кон с капаци, да си супер ограничен и т.н., че да не си промениш възгледите, но затова хората доста повече от нас са се постарали и са търсили общото между модела на възпитание и модела на поведение в децата, то те се повтарят и както знаем, ако у вас е играла "шамарената фабрика" то шансът това да се случи в бъдеще и с вашите собствени деца е голям. Същото е и с ограничението на часовете за излизане, с натякването за почистването на стаята и т.н. :) Възгледите се променят, когато сме млади, а когато детето ни стане тийнейджър и виждаме какви глупости прави, то ние се превръщаме в нашите родители и започваме да ограничаваме, викаме и да се караме. :)


Съгласен съм, ние попиваме средата, в която сме израснали и трудно можем да я пренебрегнем
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот analizatorka » 03 Фев 2016, 11:42

Аз ставам досадна, когато започвам да го целувам и да го гушкам, а той се дърпа, че е големичък вече :sad:
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот miron » 03 Фев 2016, 11:55

Lollipop написа:не знам дали е точно така, трябва да си кон с капаци, да си супер ограничен и т.н., че да не си промениш възгледите, но затова хората доста повече от нас са се постарали и са търсили общото между модела на възпитание и модела на поведение в децата, то те се повтарят и както знаем, ако у вас е играла "шамарената фабрика" то шансът това да се случи в бъдеще и с вашите собствени деца е голям. Същото е и с ограничението на часовете за излизане, с натякването за почистването на стаята и т.н. :) Възгледите се променят, когато сме млади, а когато детето ни стане тийнейджър и виждаме какви глупости прави, то ние се превръщаме в нашите родители и започваме да ограничаваме, викаме и да се караме. :)

Така е, правим това, което са правили родителите ни с нас, сещайте се точно колко сме им досадни. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Усещаме ли кога ставаме досадни на децата си?

Мнениеот iwoni » 05 Фев 2016, 12:02

Каквото и да правиш, както и да го правиш не можеш да избегнеш такъв момент. Важното е да е по-рядко :grin:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта