Живи охлюви лекуват язва?!

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот S_Milenska » 19 Яну 2016, 15:33

Преди няколко дни разбрах, че яденето на тези симпатични същества..:

snail_dandelion_animal_close-up_green_cute_hd-wallpaper-1850193.jpg
snail_dandelion_animal_close-up_green_cute_hd-wallpaper-1850193.jpg (41.18 KiB) Прегледано 7659 пъти

са били поглъщани цели, за да се лекува язва. Целта била охлюва да изпусне всичката си слуз и всичките си сокове в стомаха и да покрие и запечата язвените рани. Вие чували ли сте за такъв метод, дали е ефикасен и как става това поглъщане? :?:
Вярно, че хипотетично не сме готови изобщо да изпробваме това лечение, но когато изпаднеш в безизходица си готов на всичко и все пак разкажете повече, какво сте чували за метода с поглъщането на охлюви? :?: :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот nadqta » 19 Яну 2016, 16:21

Ама после изплюваш ли черупката или се пробваш от другия край да излезе?
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот S_Milenska » 19 Яну 2016, 16:33

nadqta написа:Ама после изплюваш ли черупката или се пробваш от другия край да излезе?

хахах не, чупи се черупката и се гълта охлюва преди да умре. Предполагам, че става и с гол охлюв.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот Kaya » 19 Яну 2016, 17:03

Както и да си го представям ми се струва много гнусно, но и аз съм чувала. Явно охлювите наистина има лечебни свойства и помагат за възстановяването на стомаха. Интересно е как се получава, защото все пак язвите са сериозни рани. Може би това лечение е само за смелчаци. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот silver933 » 19 Яну 2016, 17:31

За протокола предпочитам охлювите сготвени, но определено са лечебни. Дядо ми така ги пиеше, за да се справи с язвата, имаше много добро подобрение! Вярно, че е гнусно ама.. както казахте, като опре ножа до кокала.. не че препоръчвам да се използва де, все пак сега има много модерни и нови методи за лечение на язвата!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот Rali_hr » 19 Яну 2016, 17:54

Лелеее, това за първи път го чувам! НЕ е ли опасно при поглъщането, ако да речем, че самият охлюв си е жив и здрав?! А и съм сигурна, че пренася толкова много болести, че рискът изобщо не си струва!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот MerryPop » 19 Яну 2016, 18:14

Това е брутално извращение, което по някакъв медицински начин не смятам, че може да бъде обяснено, респективно не смятам, че някой трябва да причинява това нито на себе си, нито на охлювите.
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот qwerryyy » 20 Яну 2016, 11:13

MerryPop написа:Това е брутално извращение, което по някакъв медицински начин не смятам, че може да бъде обяснено, респективно не смятам, че някой трябва да причинява това нито на себе си, нито на охлювите.

Доста е гнусно да, но все пак мисля, че тук говорим хипотетично. :) С други думи преди много време е било така - да се лекуват по този начин. Сега има доказани методи в медицината, които е нормално да използваме.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот iwoni » 20 Яну 2016, 12:36

silver933 написа:За протокола предпочитам охлювите сготвени, но определено са лечебни. Дядо ми така ги пиеше, за да се справи с язвата, имаше много добро подобрение! Вярно, че е гнусно ама.. както казахте, като опре ножа до кокала.. не че препоръчвам да се използва де, все пак сега има много модерни и нови методи за лечение на язвата!


Любопитно ми е медицински доказано ли е, че е имал подобрение или е било самовнушение?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Живи охлюви лекуват язва?!

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Яну 2016, 12:58

Предполагам, че е доказано до толкова, колкото са доказани всички твърдения и лечения от народната медицина.А именно, никой лекар не би го потвърдил, а си остава една легенда. Говорих с няколко познати по въпроса, понеже много се впечатлих и всички споделят, че чували за случаи на хора, които са ползвали. Но това е останало в старото поколение. Дали е бил плацебо ефект или не, то е факт, че хората са останали доволни. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron