Срамували ли сте се от детето си?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот black » 18 Фев 2016, 13:29

Хлапетата, които видях, че правят това, бяха модерно облечени, значи се предполага, че са от хубави семейства. Едва ли имат тежка обремененост от семейството. За мен е цебилно да се забавляваш по такъв начин.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот asdddwww » 04 Авг 2016, 15:59

black написа:Хлапетата, които видях, че правят това, бяха модерно облечени, значи се предполага, че са от хубави семейства. Едва ли имат тежка обремененост от семейството. За мен е цебилно да се забавляваш по такъв начин.

Трябваше да им подпалиш по един шамар зад врата направо на тея келеши.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот irka » 04 Авг 2016, 16:42

И после той да го отнесе, че малтретира непълнолетни. И това не е начинът, аз бих извикала полиция. Да се оправят после с родителите и да им треснат една хубава глоба, която да си я изкарат сами, а не мама и тати да я плащат.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Jully » 23 Авг 2016, 14:44

irka написа:И после той да го отнесе, че малтретира непълнолетни. И това не е начинът, аз бих извикала полиция. Да се оправят после с родителите и да им треснат една хубава глоба, която да си я изкарат сами, а не мама и тати да я плащат.

Те такива гамени, мислиш ли, че мама и тате ги отавят сами да си плащат нещо. Родителите дигат ръце вече от децата си, Преди няколко дни гледах репортаж, може и стар да е, може и на компа да съм го гледала, не помня. Но няколко момичета, бият своя съученичка, трета прави видео. Питат бащата на най-агресивното момиче, той казва, че често го викат в полицията заради нея, и че няма какво да направи, защото сега и според закона за защита на децата не позволява да се бият и така де, той един вид няма какво да направи.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Окт 2016, 13:53

Има много родители, които сякаш от грижите за изкарването на парите забравят да се погрижат за това, което става с децата им и те се превръщат на вандали.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот kalinka-kuku » 29 Дек 2016, 12:55

Когато детето съзнателно или несъзнателно направи някоя глупост, то родителите съвсем нормално започват да се срамуват, нормално е. Лошото е, ако не се вземат мерки и не се потърси решение, ако има проблем.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот penny » 29 Дек 2016, 14:25

Някои не знаят и как да го разрешат проблема. Накарат се, навикат се на чедото си и като поутихне работата си мислят, че вече всичко е минало и няма проблем.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Локумът » 29 Дек 2016, 14:38

Няма ли постоянна работа и говорене, няма как да станат нещата, трябва постоянно повтаряне какво е позволено и какво не, кое е правилно и кое не, не става просто по друг начин!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот dinkog » 08 Мар 2017, 16:25

Локумът написа:Няма ли постоянна работа и говорене, няма как да станат нещата, трябва постоянно повтаряне какво е позволено и какво не, кое е правилно и кое не, не става просто по друг начин!

Тва е, диалогът решава проблемите и диалогът оправя нещата. Напоследък се прокрадва идеята, че родитрелите не трябва дас а приятели с децата си, но всъщност точно това трябва, защото в тийн годините всички зачитат повече приятелите си...
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Срамували ли сте се от детето си?

Мнениеот Jully » 09 Май 2017, 15:10

А дали тези, чиито деца убиха съучениците си се срамуват от тях?
Срамуването от децата не е всъщност да се срамуваш от себе си? Кога спираме да се отъждествяваме с децата и от НИЕ да станем АЗ и ТО? В тоя момент ли срама става на другия?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта